Poooomoooć (zbunjenost)

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Poooomoooć (zbunjenost)

PostPostao/la Nebence » uto svi 12, 2015 17:23 pm

Znači, nova sam ovdje, guglala sam na svim stranama, ne znam što da radim. Imam patuljastog kunića,ženka je (barem su mi tako rekli). Ima oko 10 mjeseci i bilo je sve super dok ju nije spucao pubertet. Sad već evo drugi mjesec je apsolutno luda, svuda ostavlja kuglice izmeta, zapišava apsolutno sve,grize i naskače na noge i ruke, zuji kao bumbar i ne mogu ju uopće više držati u stanu nego je stalno,većinom sama na balkonu i žao mi je da bude stalno sama, a nemoguća je. Čitala sam o sterilizaciji po netu i sad ljudi kažu većinom da nije potrebno sterilizirati ako je jedan kunić, da je to sebično bla bla. Ja ne mogu imati još jednog zeca ni u kojem slučaju. Sada ne znam što da radim. Trebam li ju sterilizirati ili ne? A u gradu u kojem studiram nisam ni sigurna u veterinare niti išta. Jao. :zeko4: :omg:

ispričavam se ako je ova tema već bila negdje načeta :/
Nebence
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto svi 12, 2015 17:15 pm

Re: Poooomoooć (zbunjenost)

PostPostao/la altan » sri svi 13, 2015 8:50 am

Ne znam gdje ste to čitali o sterilizaciji? Sebičnost? ne treba ako je samo jedan? Kakve su to gluposti. Možete ovdje pročitati o sterilizaciji i zašto se ona preporuča i kada je samo jedan kunić. Budući da ne znam koji je to grad u kojemu studirate, ne mogu vam ni pomoći. Svakako ako ju mislite držati samu na balkonu onda je niste morali ni nabavljati.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Poooomoooć (zbunjenost)

PostPostao/la Nebence » sri svi 13, 2015 20:29 pm

A čitala sam na drugim forumima i stranicama, nije meni teško čistiti za njom, ali ,kao što sam rekla, žao mi ju je držati na balkonu samu.

U zadru. Ako znate kojeg veterinara tamo,molim vas da mi preporučite.
Nebence
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto svi 12, 2015 17:15 pm

Re: Poooomoooć (zbunjenost)

PostPostao/la Bubica » čet svi 14, 2015 8:22 am

O sterilizaciji je stvarno puno pisano, ali evo najbitnije u najkracim crtama - 84% nesteriliziranih kunica do svoje 4.godine razvije tumor maternice. Dovoljno?
A kunicu definitivno nije mjesto na balkonu! :sad:
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Poooomoooć (zbunjenost)

PostPostao/la Nebence » čet svi 14, 2015 19:22 pm

čitala sam stvarno svašta,da,ali eto htjela sam biti sigurna jer ne želim da joj se što dogodi zbog operacije, a da operacija nije toliko nužna pa ono...Još sam početnik. A Zeko i ja smo se odlično slagali u stanu i sve to, dok nije počelo ovo burno razdoblje. Što se tiče njegovog smještaja, ne znam kako može biti bolji jer sam mu apsolutno sve sredila i tepihiće i wc i sijeno itd i nije da je sam i zapostavljen. Ali zato i pitam da opet može biti sa mnom i unutra i vani cijelo vrijeme :zekoo3:
Nebence
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto svi 12, 2015 17:15 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan