WC

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

WC

PostPostao/la ~Navia~ » pet kol 01, 2008 15:08 pm

Saznali smo da zekonja mora imati svoj WC i da ona obavlja nuždu samo na jednom mjestu i da ju treba naučiti tome...
Nismo kupili WC nego smo uzeli plitku okruglu posudicu od bombona.
Na početku je to bio mali keramički tanjurić od tegle za cvijeće, gdje nije obavljala muždu nego je spavala na tome jer je kramika, pa je uvijek bilo hladno...
Počela je lijepo obavljati nuždu u posudicu, ali je počela i malo, malo okolo posudice od bombona...
Mi smo onda pomislili da joj je premala i onda smo joj stavili posudicu drugačiju... i od tada imamo problem s WC-om... U tu novu posudicu nije obavljala nuždu, stoga smo vratili na sličnu kao i staru...
Jedno vrijeme je lijepo u to obavljala nuždu, a sada je prestala...
Što da radim?
Trebam li kupiti WC?
Treba li posuda biti duboka ili plitka?
Kakva veličina?
Molim vas pomoć!?!
Avatar
~Navia~
Kunić
Kunić
 
Postovi: 5
Pridružen/a: pet kol 01, 2008 14:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la *Martina* » pet kol 01, 2008 15:34 pm

kupi u pet centru wc za kuniće,to je malo dublja posuda koju stavljaš u kut gajbe (http://www.pet-centar.hr/content/view/79/36/) tu ti je prikazan primjer wc-a (ovo crveno,zadnje u 1. redu) to mu staviš u kut gajbe.unutra staviš stelju da upija.ali,prvo ga pusti u gajbu bez wc-a.on će sam naći mjestu u jednom kutu i tu obavljati nuždu,neka tako bude cijeli dan,da se nauči,ti mu čisti nakon što obavi nuždu.i kasnije,kada on nađe kut,tu mu staviš wc i on će to onda obavljati u wc-u.moraš ga svakodnevno čistit.
to bi trebalo biti to.tako je uspjelo s mojim,ti pokušaj,pa javi :)
*Martina*
Zečić
Zečić
 
Postovi: 151
Pridružen/a: čet srp 31, 2008 12:57 pm

PostPostao/la Miss Filipa » pet kol 01, 2008 19:28 pm

Moja Filipa piški i kaki u samo jedan kut gajbice... to je njen wc... bez ikake posude... na piljewinu... mawa ludacha....
:cool: :D :D :blink: :D :D :cool:
Filla, je moja mala kraljica, Filla, Filla ...
Avatar
Miss Filipa
Zečić
Zečić
 
Postovi: 247
Pridružen/a: sri srp 02, 2008 20:02 pm
Lokacija: OS

PostPostao/la zekili » sub kol 02, 2008 17:50 pm

svakako bi joj trebali nabaviti wc..procitaj ovo..skrolaj dole na higijenu..imas jako lijepo objasnjeno sve ;)

http://www.zecovi.net/smjestaj/Higijena-smjestaj.html
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Hvala

PostPostao/la ~Navia~ » uto kol 05, 2008 21:51 pm

Hvala vam svima, baš ste divni....
:)
Pokušati ću se to napraviti pa da vidim xD
Avatar
~Navia~
Kunić
Kunić
 
Postovi: 5
Pridružen/a: pet kol 01, 2008 14:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Bibi » uto kol 19, 2008 16:24 pm

Zanima me vase misljenje o ovome :) Posto su mi u pet shopu reki.."STA????!" kad sam pitala za wc za zeku.. pa cak i za sanipet je ona zena tamo pitala.. "Sta ti je sad to?" Odlucila sam se za piljevinu i seno.

Skoro sam bila odsutna 2 dana i posto moji ne petljaju bas najbolje oko zeke, morala sam da smislim nesto da mu wc duze izdrzi, a da ostane suv.

Evo ovako, sta u sledecim postupcima nije u redu? :wub:

- prvi sloj- na dno komad debelog kartona koji dobro upija
- drugi sloj- jastucic od piljevine umotane u kuhinjski beli papir koji isto upija (da ne gricka piljevinu)
- treci sloj (najdeblji) seno, ono koje je ugazio i nece da jede (ono propusta tecnost do piljevine i povrsina sena ostaje suva)

Inace je wc cetvrtasta plasticna posuda od oko 6cm dubine.

Kad sam dosla kuci i menjala mu wc videla sam da je seno suvo povrsinski, onaj papir se natopio, piljevina skoro suva, a do kartona jos nije stiglo. Nista nije kopao i jeo po wc-u (mozda zato sto je bilo pokriveno ugazenim senom), nogice mu suve skroz, a nije ni smrdelo posto ono Vitakraft - VitaVerde alpsko seno mirise ko ludo! :)

I tako..

Lose ili revolucionarno otkrice za wc? ;D
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la anci » sri kol 20, 2008 8:42 am

mislim da nije lose ako zeko negricka karton i papir ispod sijena


e sad moje pitanje:moja čupi ima 2 kuta u koja voli ic kakat i onda sam ja u jedan stavila posudicu za wc u drugi vodu u zdijelici e sad je problem sto ona pisa pokraj zdijelčice(i kaka) a pisa(i kaka) i u wc provala sam zamjenit mista ali opet smo na istom jos je problem sto ona preko noci kad nevidi bas dobro dodje kraj zdjelice i umisto kraj nje popiski se u nju kuglicari po cijelom kavezu(najvise u wc) kad je van kaveza nije, samo zna nekad se popiskit na kauc(rijetkost)ja mislim da ona zna sta je njoj wc :lud: ali kako da je odviknem od tog drugog mijesta i od toga da kuglicari po cijelom kavezu HELP!!!!
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la Tiaret » sri kol 20, 2008 9:16 am

tak je i moj radio...

probaj počistit obje strane i onda wc stavi na jednu i stavi unutra malo popišane piljevine ili šta već stavljaš...
a na drugu stranu stavi zdjelicu,i zastrane stavi sijena malo ili neš još za papat...da zapriječiš stranu i kada ode unutra okreni ga da prouči wc...
meni je tako upalilo.

moj isto kugličari po kavezu, al i po wcu,a piški samo u wc ili vani u travi kad se šeta.. hihih
god:5
[img]http://i233.photobucket.com/albums/ee274/Tiaret1/g065.gif[/img]
Tiaret
Zečić
Zečić
 
Postovi: 163
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 16:33 pm

PostPostao/la anci » sri kol 20, 2008 14:25 pm

ja to oko zdijelice cistim ali ona uvijek tu donese sijena i onda se ponjemu pisa(napravi sebi stelju)
ali eto......... onda ja to sijeno micem nekoliko puta na dan i ispod njega prebrišem mokrom krpom jer sijeno neupija pa tako da sve to ode na plastiku ispod
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la Tiaret » sri kol 20, 2008 17:36 pm

ahaaa..
probaj na to mjesto stavit neku drugu hranu...možda regač ili neko voće..
god:5
[img]http://i233.photobucket.com/albums/ee274/Tiaret1/g065.gif[/img]
Tiaret
Zečić
Zečić
 
Postovi: 163
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 16:33 pm

PostPostao/la anci » čet kol 21, 2008 8:12 am

stavim i to ali to ona odmah pojede koliko god da joj dam provat cu stavit pa namazat malticom(mrzi malticu)
ali svejedno je pojede(pomocu nekih trikova)ali sta se mora mora se :zmirko:
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la Tiaret » čet kol 21, 2008 9:36 am

probaj.
god:5
[img]http://i233.photobucket.com/albums/ee274/Tiaret1/g065.gif[/img]
Tiaret
Zečić
Zečić
 
Postovi: 163
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 16:33 pm

PostPostao/la Chiara » pon kol 25, 2008 9:24 am

ja imam onaj zatvoreni WC za macke koji i zadrzava miris, a na pod WC ne stavljam pirevinu i sijeno, vec pelene za bebe, sto je ideja moje mame. puno se lakse ocisti, samo izvadim i bacim, operem posudu, steriliziram jabucnim octom, ponovo isperem, i nove pelene.
Avatar
Chiara
Kunić
Kunić
 
Postovi: 27
Pridružen/a: ned kol 24, 2008 10:56 am
Lokacija: Rovinj

PostPostao/la Bibi » ned ruj 07, 2008 11:51 am

Evo mi smo nasli ovo posto kod nas nema sanipeta...

slika

Chipsi mais citrus

- higijenski

- extra upija

- od prirodnog kukuruza

- tezi je od mekih drvenih proizvoda (ne lepi se za krzno i sape)

- CHIPSI MAIS CITRUS ima prirodnu aromu limuna.

CHIPSI MAIS granule su proizvedene od klipa kukuruza. Ovaj prirodni proizvod je znacajno tezi od mekih drvenih proizvoda kao sto su cips i granule od drveta *(verovatno i piljevina). Zbog toga se ne lepi za krzno i sape zivotinje tako lako i ne rasipa se iz kaveza. Prirodni proizvod od kukuruza ima svoje prirodne karakteristike i miris, koji su prijatni za zivotinju. Kao dodatak, CHIPSI MAIS CITRUS ima prirodnu limun-svezu aromu.

100% prirodna biljna vlakna, velika sposobnost upijanja, stvara malo prasine.

I pise da je inodobavljac iz Zagreba. :)

Ja sam zadovoljna upijanjem, i stvarno nema prasine mnogo, uzela sam pakovanje od 4,6kg, mislim da ima i vece. Ovde je kostalo 680dinara to je 63.90kuna (po mojim proracunima), meni je to malo skupo,ali sta da se radi :wink:

Bica je malo probala i nije vise jela, a i da jeste to su 100% prirodna vlakna i mislim da ne bi nista bilo. Preko toga stavljam seno i uvek je suvo, a ove granule(grudvice) sve upiju i naduju se.

Eto nesto i od nas :P
Zadnja izmjena: Bibi; ned ruj 28, 2008 1:21 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la zeko Simba » pon ruj 08, 2008 8:04 am

To je isto kao Sanipet :)
Cijena je nešto viša nego kod nas u Pet centru, ali za par kuna samo
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Sljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan