Simptomi neke bolesti kod kunića?

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la Dzeno60 » pon lip 23, 2014 9:40 am

Pozdrav. Kupio sam patuljastog kunića prije nekih 5-6 dana, star je oko 5 mjeseci. Njegovo ponašanje je normalno, s tim da je ispočetka bio malo prepadnut zbog transporta, ali sada već trčkara i skače po sobi, voli se maziti i ostalo. Naime, primjetio sam jutros između njegovih ušiju crvenu tačkicu, kao ubod igle, skroz je sitna, a izgleda kada ga dodirnem na to mjesto da počne da škrguće jako zubima, što može značiti da ga boli. Može li biti da se negdje ogrebao ili zakačio za nešto ili je to simptom neke od bolesti? Hvala puno!
Avatar
Dzeno60
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: pon lip 23, 2014 9:32 am

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la R.R. » pon lip 23, 2014 10:19 am

Dzeno60 je napisao/la:Pozdrav. Kupio sam patuljastog kunića prije nekih 5-6 dana, star je oko 5 mjeseci. Njegovo ponašanje je normalno, s tim da je ispočetka bio malo prepadnut zbog transporta, ali sada već trčkara i skače po sobi, voli se maziti i ostalo. Naime, primjetio sam jutros između njegovih ušiju crvenu tačkicu, kao ubod igle, skroz je sitna, a izgleda kada ga dodirnem na to mjesto da počne da škrguće jako zubima, što može značiti da ga boli. Može li biti da se negdje ogrebao ili zakačio za nešto ili je to simptom neke od bolesti? Hvala puno!


moze biti sve od toga. pokusaj slikati to mjesto, mozda ti netko moze dati savjet. najsigurnije je da odes do veterinara ako se zec bude cudno ponasao ili ako se ta crvena tocka bude povecavala.
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la Dzeno60 » pon lip 23, 2014 10:34 am

Hvala na odgovoru. Ma normalno se ponaša, evo ga upravo leži u kavezu, ispružio se. Bio sam se malo zabrinuo da ga nisu napale neke štetočine. Možda se ujeo zubima, vidjet ću kako će se ponašati, pratiti ranu. Volio bih da čujem još mišljenja, vidjet ćemo.
Avatar
Dzeno60
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: pon lip 23, 2014 9:32 am

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la altan » uto lip 24, 2014 8:02 am

kao što ti je R.R. rekao uslikaj pa da vidimo..nije se mogao ugristi među ušima
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la Dzeno60 » sri lip 25, 2014 22:53 pm

Potrudio sam se da uslikam i da označim crvenim krugom u paintu ono na što sam mislio.

Slika 1:
http://s8.postimg.org/3u72y3745/20140625_233243.jpg

Slika 2:
http://postimg.org/image/ua8bd8fvf/

Slika 3 (moj zeko općenito)
http://postimg.org/image/mh48cl237/



Naglasio sam već u prvom postu da je to tačka poput uboda igle, slabije se vidi na slikama, a nisam imao ni specijalne uslove za slikanje, ali eto, to je to što se dalo uslikati. Ugl. poprilično se primjeti kad se dlake razmaknu. Nisam baš siguran, ali kao da škrguće malo jače kad priđem rukom da diram taj dio između ušiju.
Avatar
Dzeno60
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: pon lip 23, 2014 9:32 am

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la altan » čet lip 26, 2014 8:28 am

Uh jako slabo se vidi pa mi je teško išta reći..prati hoće li se to povečavati ili ikako se mijenjati
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la R.R. » čet lip 26, 2014 16:29 pm

Dzeno60 je napisao/la:Naglasio sam već u prvom postu da je to tačka poput uboda igle, slabije se vidi na slikama, a nisam imao ni specijalne uslove za slikanje, ali eto, to je to što se dalo uslikati. Ugl. poprilično se primjeti kad se dlake razmaknu. Nisam baš siguran, ali kao da škrguće malo jače kad priđem rukom da diram taj dio između ušiju.


zeko ti je pravi maneken, lijep ko slika!
sto se tice škrgutanja, to moze biti zbog bola ali i zbog ugode. vecina zeceva voli kad ih se škaklje između ušiju, pa mozda to ne radi zato jer ga boli...ili mozda zato jer mu nije drago da ga diras po glavi jer se jos nije navikao i dovoljno opustio.
u svakom slucaju svaki dan provjeri tu ranicu, pa ako se poveca ili boja postane intezivnija obavezno ga odvedi do veterinara. najvjerojatnije nije nista ozbiljno nego ga je mozda drugi zec ozlijedio u zoo-shopu ili ga je nesto ubolo.
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la Dzeno60 » čet lip 26, 2014 22:11 pm

R.R. je napisao/la:
Dzeno60 je napisao/la:Naglasio sam već u prvom postu da je to tačka poput uboda igle, slabije se vidi na slikama, a nisam imao ni specijalne uslove za slikanje, ali eto, to je to što se dalo uslikati. Ugl. poprilično se primjeti kad se dlake razmaknu. Nisam baš siguran, ali kao da škrguće malo jače kad priđem rukom da diram taj dio između ušiju.


zeko ti je pravi maneken, lijep ko slika!
sto se tice škrgutanja, to moze biti zbog bola ali i zbog ugode. vecina zeceva voli kad ih se škaklje između ušiju, pa mozda to ne radi zato jer ga boli...ili mozda zato jer mu nije drago da ga diras po glavi jer se jos nije navikao i dovoljno opustio.
u svakom slucaju svaki dan provjeri tu ranicu, pa ako se poveca ili boja postane intezivnija obavezno ga odvedi do veterinara. najvjerojatnije nije nista ozbiljno nego ga je mozda drugi zec ozlijedio u zoo-shopu ili ga je nesto ubolo.


Hvala puno, pratit ću, mada je ponašanje kako treba, trčkara i skače ko uvijek po sobi.
Avatar
Dzeno60
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: pon lip 23, 2014 9:32 am

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la markiza » pet lip 27, 2014 22:57 pm

Joj zeko ti je mnogo sladak :zeko8: ajde otvori mu temu pa stavljaj njegove slikice ovde da ga gledamo i uzivamo u njemu :) ljubi ga umesto mene milion puta :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Simptomi neke bolesti kod kunića?

PostPostao/la Guigi » ned lip 29, 2014 21:24 pm

Jao slatkiš je maleni skroz ;D

Može biti svašta, ali pregledaj ga još ovako po glavi i iza ušika, te ostalo po tijelu pažljivo, možda ima još tih točkica. Ako je ta jedina, prati kakvo će stanje biti i da li oko tog mjesta opada dlaka i onda ćeš vidjeti što dalje. Ako ne prolazi ili ide na gore, odmah kod veterinara. Sumnjam sad da je nešto ozbiljno, da je to bi se u roku od par sati i dana pogoršalo.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan