Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

PostPostao/la ninap » sri ruj 22, 2010 12:50 pm

Evo dogovorena sterilizacija Lokve, četvrtak u 4.30

ako mi netko može reci što nakon?
Idemo u zoo-veta u Zadru, on mi se jedini cini pouzdan ovdje... Nazalost ne možemo opet ici kod filipovicke u Split, tako da sam dvostruko preplašena nego sto bi inace bila.

Inace Lokva je totalno poludila, sve je gore i gore, samo se još nije pocela gdnjezditi, Ljubi fali pola dlake koliko mu je ona sve to iscupala. Inace ona ima punih 8 mjeseci tako da je spremna?
Avatar
ninap
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 366
Pridružen/a: sri pro 30, 2009 13:55 pm
Lokacija: zadar-split

Re: Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

PostPostao/la Foxy » sri ruj 22, 2010 18:15 pm

8 mjeseci je ok starost za zahvat zečice.
Budući da ide popodne mislim da večeras još može normalno jesti, samo ipak smanjiti pelete i voće/povrće, a od sutra neka papa samo sijeno i ima vodu stalno na raspolaganju. Znači cijelo vrijeme neka ima sijeno dostupno, mora jesti. Nije kao kod ostalih životinjica da idu natašte.
Nakon zahvata, svakako je utopliti i kako bude pomalo dolazila k sebi, treba je često nutkati zelenim (list mrkve, peršina, radić, maslačak, stolisnik), to će najvjerojatnije prvo htjeti jesti, i piti će dosta vode... Kasnije će htjeti i sijeno, a pelete zadnje.
Većinu vremena će provoditi u kokoš pozi jer će je dosta boljeti. Nije loše da je u zamračenom, a svakako neka ima svoj mir i Ljubu kraj sebe. To svakako pomaže u oporavku... Treba vidjeti s veterinarom, u pravilu idući dan dobiju još jednu inekciju, a na skidanje šavova idu za cca 8 dana.
Oporavak traje duže nego kod dečki, mislim da je moja Medi tek četvrti dan bila poprilično dobro, ali to je individualno kod svakog zeke... Mislim da je bila ona stara nakon tjedan dana.

I za kraj još jedna informacija o kojoj vrijedi razmisliti...
U našem slučaju je bilo opsadno stanje, činilo mi se da doma imam vraga, a ne zeca, bile smo lude i ona i ja, a kulminiralo je lažnom trudnoćom i gnijezdom. Nakon što sam se raspitala o tom njenom ponašanju dobila sam savjet da je što se tiče sterilizacije bolje pričekati da to ludilo malo prođe, da se zekica malo smiri, barem 10-ak dana, a još bolje i duže... Znala sam da je na vrhuncu kad je počela raditi gnijezdo, a nakon toga se počela smirivati, tako da sam barem to mogla procijeniti. Razlog za čekanje je slijedeći, naime razina hormona u tijelu je izrazito visoka i zahvat u tom trenutku se ne preporuča iz razloga što bi se trenutno prekinuo dotok tih hormona (slično menopauzi), a to znači šok za organizam, moguće je čak stanje slično depresiji.
Nije mi bila namjera nikoga prestrašiti ovime, ali ima neke logike i vrijedi razmisliti o tome.
Puse Lokvi i želimo joj super brzi oporavak! :zeko3:
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

PostPostao/la ninap » čet ruj 23, 2010 12:11 pm

Hvala na odgovoru :)
Iduci tjedan se ide, tako da bi se do tada mogla smiriti malo.

Još jednom puno hvala na odgovoru
Avatar
ninap
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 366
Pridružen/a: sri pro 30, 2009 13:55 pm
Lokacija: zadar-split

Re: Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

PostPostao/la Zeko_Jurica » ned ruj 26, 2010 19:16 pm

Neka ona samo normalno jede i ujutro na dan operacije!!!
Ne treba se prejedati, ali ja bih je tek par sati prije ostavio samo na sijenu. Osim toga bilo bi dobro da što dulje (prije same operacije) bude u svom poznatom okruženju gdje može opušteno grickati i kugličariti, da bi prekid probave zbog operacije što kraće trajao.
Nakon operacije svakako bi trebala dobiti sredstvo protiv bolova, a običaj je da nekoliko dana dobiva antibiotik (Enrofloxacin) da ne bi slučajno došlo do nekog upalnog procesa kao posljedica operacije. Antibiotik svakako treba davati špricom - nikako oralno, jer probava će ionako biti poremećena, pa ne treba još i lijek oralno, da je još više poremeti.
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

PostPostao/la ninap » ned lis 03, 2010 13:08 pm

Evo ja se napokon uspjevam javiti.
Operacija je prošla odlicno. Evo vec je prošao 4 dan od operacije i ona je vec dan nakon operacije bila kao da se nista nije desilo. Prvu noc nije tila jesti suhu hranu ni nista i mirovala je dok je vec ujutro sve jela i skace trci kao i prije, samo sta je fala bogu nestalo naskakivanje jadnog ljube.
Još danas imamo antibiotik i sve je gotovo i rješeno,.
Eto cini se da imam dva celicna zeca haha
Avatar
ninap
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 366
Pridružen/a: sri pro 30, 2009 13:55 pm
Lokacija: zadar-split

Re: Kastracija Ljube/ Sada Lokva na redu

PostPostao/la dollypony » ned lis 03, 2010 17:38 pm

bas mi je drago da je super proslo, imas definitvno dva hrabra i jaka stvorenja!! :D :zeko3:
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan