Koliko puta cistiti kunicu kavez?

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Koliko puta cistiti kunicu kavez?

PostPostao/la darka*** » pon lis 29, 2012 18:57 pm

Posto sam tek dobila zeca ,nisam sigurna koliko puta mu treba cistiti kavez.Ja sam za to da se kavez cisti dva puta,ali molim Vas da mi date neke savete ,jer ja kao podlogu zecu stavljam eko iverje ,koje je naravno kupljeno u pet shop-u .Molim Vvas da mi date neke savete ,jer sam jos uvek neiskusna u tome :) :zekoo3: :zekoo3: :zekoo3: :zekoo3: :happy: :happy: :happy: :D
darka***
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: sub lis 27, 2012 19:38 pm

Re: Koliko puta cistiti kunicu kavez?

PostPostao/la Pahuljica_Ri » pon lis 29, 2012 19:49 pm

Imaš "home made" kavez ili kupovni? To ćeš u biti s vremenom vidit nakon koliko se uneredi i zaprlja, pa počistiš. Ja recimo imam kavez sa plastičnim dnom i perem ga uglavnom svaki drugi dan. Ponekad, ako nije jako prljavo, samo obrišem vlažnom baby maramicom.
Avatar
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 525
Pridružen/a: sub srp 21, 2012 23:24 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Koliko puta cistiti kunicu kavez?

PostPostao/la Jura » pon lis 29, 2012 21:56 pm

darka*** je napisao/la:Posto sam tek dobila zeca ,nisam sigurna koliko puta mu treba cistiti kavez.Ja sam za to da se kavez cisti dva puta,ali molim Vas da mi date neke savete ,jer ja kao podlogu zecu stavljam eko iverje ,koje je naravno kupljeno u pet shop-u .Molim Vvas da mi date neke savete ,jer sam jos uvek neiskusna u tome :) :zekoo3: :zekoo3: :zekoo3: :zekoo3: :happy: :happy: :happy: :D


Makni "eko iverje" i ostavi mu kao podlogu samo neki mekani ručnik. Iverje je grubo i može im uzrokovati žuljeve ili ogrebotine. Oni inače žive u mekoj zemlji, pa sim tako i pokrivena stopala. Nemaju one jastučiće kao mačke i psi i lako dobiju žulj na krivoj podlozi. ...u wc stavi pelete za loženje.
Kad se zeko nauči vršiti nuždu u wc, kavez se počisti za minutu.
Avatar
Jura
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 568
Pridružen/a: uto ožu 15, 2011 21:20 pm

Re: Koliko puta cistiti kunicu kavez?

PostPostao/la ZEKO RIO » pon ruj 08, 2014 8:13 am

darka*** je napisao/la:Posto sam tek dobila zeca ,nisam sigurna koliko puta mu treba cistiti kavez.Ja sam za to da se kavez cisti dva puta,ali molim Vas da mi date neke savete ,jer ja kao podlogu zecu stavljam eko iverje ,koje je naravno kupljeno u pet shop-u .Molim Vvas da mi date neke savete ,jer sam jos uvek neiskusna u tome :) :zekoo3: :zekoo3: :zekoo3: :zekoo3: :happy: :happy: :happy: :D

i ja sam neiskusna al idem po nekom pravilu sto za mene znaci prljavo mokro i zanemareno i cistim svaki drugi dan kavez cijeli!
ZEKO RIO
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: ned ruj 07, 2014 4:05 am



Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan