Kunica dobila bebu sa sinom

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la mateya » uto ožu 23, 2010 18:45 pm

Imam kunicu koja je stara 2 godine, prije godinu dana donijela je 5 prekrasnih kunića na svijet, ja sam sebi ostavila jednog muškog. Inače mama i tata su u jednom kavezu, tata je u međuvremenu kastriran da kunica nebi opet postala skotna, a mali je u posebnom kavezu.
Puštam ih povremeno da se igraju skupa, ali preferiram puštanje zasebno da se nebi parili majka i sin. Međutim, primjetila sam da se sa kunicom nešto događa, postala je čupava kao nikad do sada, cijelo vrijeme je ljuta i naravno da sam zaključila da je skotna. :wub:
Nekoliko dana poslije se očerupala i napravila gnijezdo. Rodila je jednog kunića, koji je dosta velik obzirom da ima tjedan dana. Zanima me koliki je rizik da se kunica zbog parenja sa sinom razboli i što može biti bebi? :zeko4:
mateya
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto ožu 23, 2010 18:32 pm

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la Lady Stardust » uto ožu 23, 2010 19:20 pm

Najmanje genetskih deformacija se događa u F1 generaciji a to je ova tvoja beba. Kunici nece biti nista - sav je rizik na bebi.

Najveci problemi su u F4 generaciji (npr. parenje mame i praunuka) gdje je deformitet vrlo cest uz veliki postotak smrtnosti.

Ako je beba ok sad, a cini mi se da je onda bi trebalo biti sve ok.

Iznimno je bitno kastrirati sina da bi se ovakve situacije izbjegle jer se sad vidi da potpuno kontrole nema, sve se dogodi u sekundi, a i mogli bi se nesmetano igrati druziti i zivjeti zajedno. Kako se slaze s tatom? Bebu ili dati il isto kastrirati/sterilizirati. OBAVEZNO!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la mateya » uto ožu 23, 2010 19:58 pm

Tata i sin su sada u svojem kavezu, a majka je sama u svome kod svoje bebe, beba je ista kao otac.
mateya
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto ožu 23, 2010 18:32 pm

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la Lady Stardust » uto ožu 23, 2010 20:01 pm

Onda je sad idealno vrijeme da se sin kastrira da kad mama odhrani bebu i ona se eventualno udomi da svi mogu biti skupa.

Njima je jako tesko sto se vogu vidjeti i namirisati a ne mogu biti zajedno - s kastracijom sina sve sjeda na svoje mjesto
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la mateya » sri ožu 24, 2010 1:50 am

Bez brige, to sam ionako planirala napraviti. :zekoo3: Imala bi jos jedno pitanje, kako to da je samo jedna beba? Je li to normalno kod drugog okota ili? Pozdrav.
mateya
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto ožu 23, 2010 18:32 pm

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la Lady Stardust » sri ožu 24, 2010 8:31 am

Moguce je sve, da su se sparili vise puta u kratkom periodu bilo bi vise beba.

Super da je samo jedna iako je moglo doci do komplikacija pri okotu, velike beba znaju zaglibiti, ali srecom sve je dobro proslo
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la lili.l » sri ožu 24, 2010 12:49 pm

Lady Stardust je napisao/la:Moguce je sve, da su se sparili vise puta u kratkom periodu bilo bi vise beba.


nisam to znala! :huh:
Avatar
lili.l
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 300
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 1:31 am
Lokacija: Dubrovnik

Re: Kunica dobila bebu sa sinom

PostPostao/la Lilo » sri ožu 24, 2010 13:34 pm

više putau kratko vrijeme znaći dva do tri puta u 10-15 min! (veća kolićina sjemena)! Zahvali bogu na samo jednoj bebi koje će po svim stavkama biti zdrava ali nemoj to dalje da ti se dešava! Beba je samo jedna jel se parenjem u F1 generaciji ispoljava patuljasti gen! Što znaći da su bebe, ili beba velike, malo ih je u okotu (do 4) i izazivaju mogući problem kod okota! Majci neće biti ništa! Sina daj kastrirati, sada odmah dok majka provodi vrijeme sa drugom bebom! A tu novu bebu ako je curica možeš zadržati a ako je dećko daj je udomiti!
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad



Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan