Meka stolica

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Meka stolica

PostPostao/la Alex0504 » sri tra 30, 2014 15:52 pm

Unazad 2 dana smo primjetili da zeko ima meku stolicu, nije proljev...a nije niti onako u obliku grozda, nego su kuglice (svaka za sebe), ali mekše nego prije. Kad sam mu čistila kavez skužila sam da svaku kuglicu mogu papirom stisnuti, a prije nisu bile takve. Bile su tvrde i pune sijena.

Jel moguće da je to zbog toga što više ne želi jesti tako puno sijena kao prije, nego više traži ovu suhu hranu http://www.pet-centar.hr/detalji_proizv ... -36kg.aspx

Prije ju je imao stalno dostupnu, sada sam mu ograničila. Dam mu ujutro 2-3žlice, i tako navečer. Između ima samo sijeno.

Jel to ok?
Alex0504
Kunić
Kunić
 
Postovi: 21
Pridružen/a: pon tra 07, 2014 10:40 am
Lokacija: ZG

Re: Meka stolica

PostPostao/la wildflower » sri tra 30, 2014 18:09 pm

Koju je hranu prije jeo? Kod prelaska na drugu suhu hranu, treba je miješati sa starom i napraviti postepeni prijelaz.
Davajte mu što više sijena i zelenjave.

Trenutna kombinacija mi se čini ok, koliko je uopće kunić star?
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Meka stolica

PostPostao/la Alex0504 » sri tra 30, 2014 18:13 pm

Nije mijenjana hrana...stalno jede tu sa linka. Ima skoro 4mj. Svježe voće i povrće još ne jede.
Alex0504
Kunić
Kunić
 
Postovi: 21
Pridružen/a: pon tra 07, 2014 10:40 am
Lokacija: ZG

Re: Meka stolica

PostPostao/la Bubica » sri tra 30, 2014 21:22 pm

Iskreno, vise ne sjecam doziranja hrane za bebu od 4 mj, al mi se isto 2x po 2-3 zlice cini puno...
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » pet srp 25, 2014 7:20 am

Pozdrav,
Nadam se da pisem na dobrom mjestu ;)
Mi imamo slican problem. Naime, moj zeko ima 2 godine i stvarno jede puno sijena
I vode i naravno svjeze povrce dobiva, nedavno smo poceli kuburiti isto sa mekanom stolicom, znaci nije proljev, ali sve mu se zalijepi i smrdi.
Stvar je i tome sto on ima normalne kuglice ali onda pokaka to mekano i ond aopet normalne kuglice.
I prvo sam mislila da mu krivo nesto dajemo pa sam maknula jednu stvar pa drugu, jer sam mislila da je od voca i povrca.
Osim toga sve je ok, znaci nema promjena u ponasanja pa da bi rekla da je bolestan.
Ne znam imate li kakav savjet? Jer stvarno mi je
Cudno da tak ima tu mekanu kakicu a da nije konstantno.
onda mu i guzu stalno peremo sto mu naravno i nije drago bas.

Hvala unaprijed ;)
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la altan » pet srp 25, 2014 8:23 am

Pozdrav :)
Jesi sigurna da to nisu vitaminke? jel zeko bucko?
Kada ukineš povrće i voće ništa se ne promjeni?
Koliko to dugo traje?

Možeš možda probati stavljati prodigest u vodu
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » pet srp 25, 2014 12:21 pm

Je bucko je. On je kao patuljasti ovnoliki ali malo
Je veci, nije bas patuljasti. Ima 3 kg, ali je osim sti je veliki i buco, ima busu veliku ;)
A to traje vec mjesec dana, ali nisam isla veterinaru jer mislim on je ivako ok, i to se tu i tamo dogadalo ali sada sve cesce, jucer sam ga oprala i sad rvo opet vidim da su mu mogice i guza sve uljepljeno.
A svjeze mu nisma davala max 3 dana, mozda sam trebala malo duze ne davati mu.
Ne znam bas me muci to. A
Upravo smo krenuli na more pa se nadam da mece na more biti problema jer ne znam ima li u Sibeniku veterinara koji se kuze u kunice.

Hvala na odgovoru ;) :zeko3:
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » pet srp 25, 2014 12:24 pm

E a to sam jos htjela pitati, ja svojem samo maltu dajem, a taj prodigest on se daje jednom tjedno u vodu stalno ili samo kad zeko ima poteskoca sa crijevima? I gdje to mogu kupiti?
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la captkirk » sub srp 26, 2014 0:55 am

Zašto u Šibeniku ne bi bilo veterinara koji se kuže u kuniće?

Veterinarska ambulanta "More". Preporuke: Dr Crnogaća ili dr Ofner.

Moj zeko uopće ne voli ovo kupovno sjeno, trenutno smo u fazi nabave onog domaćeg. Jede cuni complete i tu i tamo mu ubacimo malo jabuke i lišća od mrkve (kad ga uspijemo nabaviti). Meka stolica mu se nakratko pojavi periodički jednom u deset dana, ali kratko traje, brzo se formira u normalne kuglice, tako da smo naviknuti na to. ;)

Prodigest mu dajemo jednom u deset dana (dvije pune žličice u vodu) radi preventive...
Flipi
Avatar
captkirk
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: sri tra 24, 2013 18:09 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » sub srp 26, 2014 8:36 am

captkirk je napisao/la:Zašto u Šibeniku ne bi bilo veterinara koji se kuže u kuniće?

Veterinarska ambulanta "More". Preporuke: Dr Crnogaća ili dr Ofner.

Moj zeko uopće ne voli ovo kupovno sjeno, trenutno smo u fazi nabave onog domaćeg. Jede cuni complete i tu i tamo mu ubacimo malo jabuke i lišća od mrkve (kad ga uspijemo nabaviti). Meka stolica mu se nakratko pojavi periodički jednom u deset dana, ali kratko traje, brzo se formira u normalne kuglice, tako da smo naviknuti na to. ;)

Prodigest mu dajemo jednom u deset dana (dvije pune žličice u vodu) radi preventive...


Nije stvar da nema, nego ne znam ;) sada znam, hvala :)

Ma mi kupujemo velebitsko
Sijeno i stvarno samo to voli, jest da je skuplje ali kaj kad ono iz najlonske vrecice sijeno nista ne valja, zuto je, to nema veze sa pravim sijenom, a ovo je stvarno dobro.

A gdje mogu kupiti taj prodigest? :zeko3:
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » sub srp 26, 2014 8:38 am

A suhu mu dajemo verse laga al sad ne znam koja je, sve su
Pelete nema keksica onih i ostalih stvari.
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la altan » sub srp 26, 2014 16:43 pm

Prodigest ima u veterinarskim ljekarnama i kod veterinara. Pitala sam je li bucko zato sto je moguce da zbog debljine ne moze bas pojesti vitaminke kako spada i cistiti se. Meka stolica moze biti i od stresa. Ne znam..prati dalje
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Meka stolica

PostPostao/la captkirk » ned srp 27, 2014 0:16 am

U Šibeniku Prodigest imaš kupiti u Zoo Hooby dućanu u trgovačkom centru Dalmare. Oko 70-tak kuna, koliko se ne varam...
Flipi
Avatar
captkirk
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: sri tra 24, 2013 18:09 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » ned srp 27, 2014 19:00 pm

captkirk je napisao/la:U Šibeniku Prodigest imaš kupiti u Zoo Hooby dućanu u trgovačkom centru Dalmare. Oko 70-tak kuna, koliko se ne varam...



Hvala ;) da, nasla sam u Dalmareu, a zvala sam i amb More pa sam se dogovorila sa njima u ponedjeljak, jaaako su ljabazni tako da hvala na preporuci a sto je najbolje 5 minuta su udaljeni od mene ;)
:zeko8:
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Re: Meka stolica

PostPostao/la Masha » ned srp 27, 2014 19:03 pm

altan je napisao/la:Prodigest ima u veterinarskim ljekarnama i kod veterinara. Pitala sam je li bucko zato sto je moguce da zbog debljine ne moze bas pojesti vitaminke kako spada i cistiti se. Meka stolica moze biti i od stresa. Ne znam..prati dalje



To nisam znala. Do njegove godine i pol nialda problema sa stolicom.
A inace stvarno ima lijep zivot, mislim nema jos neka zivotinja pa da je pod stresom, stvarno ne znam. Ali bucko drfinitivno je makar r se cisti bez problema ;) budem u ponedjeljak vidjela kod vetetinara.

Hvala ;)
Avatar
Masha
Zečić
Zečić
 
Postovi: 67
Pridružen/a: pon lis 29, 2012 6:16 am
Lokacija: Zagreb

Sljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan