TABLICA LINJANJA

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la altan » pet ožu 04, 2011 20:14 pm

ars je napisao/la:više ljudi je pisalo da imaju zecove koji se konstantno linjaju, tako da vjerujem da nije čudno. evo Lola moja se linja periodično, a Duško je uvijek pun dlaka. mislim da je i altan pisala da se Moca stalno linja...

jesam da :) ..ne zaboravite da je vrijeme vani poprilicno divlje pa se oni jadni stalno linjaju..kad sam imala svog prvog zeku, Altana, on se linjao 2 puta godisnje pa mi je Moca bila poprilican sok..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la kristinans » sri ožu 09, 2011 19:15 pm

Ja vise ne znam sta cu da radim sa dlakama,mnogo se linja stalno mu skidam dlaku mislim da ce ostati bez i jedne dlake koliko se linja na ledjima samo,stomak nista...skroz se i rascupaveo,prija mu kada ga mazim i skidam dlaku miran je tada,jedino preostaje da kupim furminator kada skupim novac :sad: Jer ovako mucim i sebe i njega koliko se on ,,najeo,,dlaka toliko sam ih ja udahnula sigurno.
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la Ivana_Osijek » sub tra 23, 2011 14:25 pm

Meni su u pet shopu rekli da ga ne smijem češljato prije nego što navrši 8 mjeseci a sada tu vidim da se oni odmah počnu linjati. Nisam nikada imala tako malog zeku pa neznam. Može savjet? :zeko3:
Ivana_Osijek
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pon tra 11, 2011 10:16 am
Lokacija: Osijek

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la sanjita » sub tra 23, 2011 16:39 pm

Treba ga se cesljat da jer ce se u suprotnom nagutat sve te izlinjale dlake dok se lize...bolje da se ona ukloni cetkom....jer tek onda pocinju problemi kad se naguta dlake.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la kristinans » ned tra 24, 2011 11:27 am

Ali ja kad ga cetkam ama bas nista dlake ne skinem jednostavno ostane ja vise ne znam koju da uzmem moram uzeti furminator to mi je jedini spas,on i dalje se pomalo linja tj,on se stalno linja nekad mnogo sada je manje ali apsolutno ni jedna cetka neskida njegovu dlaku.i naravno kaka spojene kuglice uvek nadjem oko 10 spojenjih na dan nekad i manje...
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la sanjita » ned tra 24, 2011 11:29 am

Ja sam odgovarala na post Ivani_Osijek...a ti ako mozes kupi furminator,svakako je bolji.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la Antonjet » ned tra 24, 2011 11:31 am

Ja sam svoj preko eBaya platila s poštarinom 45 kn, daklem, možete si to priuštit.. .
Avatar
Antonjet
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 508
Pridružen/a: čet ruj 17, 2009 20:45 pm
Lokacija: Rijeka

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la kristinans » ned tra 24, 2011 12:43 pm

ima furminator koji prodaje TRIXIE i bas je pristupacna cena nekih 7eura. ne znam ja poludim od dlaka koliko ih ima svuda a cistim,posle par sati kao da nisam ni cistila ovako cu bar biti mirna nadam se.samo se bojim da ga ne ocetkam previse,e da da li sme isti furminator da koriste zec i pas?znam da nije za ovu temu izvinjavam se ako vec negde je pisano o ovome ali nisam mogla naci.
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la upsy » ned lip 05, 2011 21:37 pm

Jel ko probao taj od Trixie-a, čula sam da je dobar Mambonator...to u Bubi imaju i kažu da je bolji od klasičnog furmića.
Ima li koje iskustvo iz prve ruke? :huh:
http://www.mambo.hr/index.php?option=co ... Itemid=895

Inače, gledala sam taj od Trixi-a u Pet centru košta oko 140 kn :huh:

Sve si gledam u kupaonskom ormariću muževu mašinicu za šišanje* ;D možda ne na ćelavo*, al jedno 1-2 mm* :D :D :D

*op.a. - šala
Avatar
upsy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 139
Pridružen/a: ned stu 14, 2010 18:20 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la Zečica Miffy » sri vel 20, 2013 21:53 pm

I Miffy je počela s linjanjem, ali mi je tek danas dala da ju malčice počešljam po leđima. Neznam uopće kako ću četku prebaciti na trbuh :dragonn-ccc-e:
Na vratu ima rozu rupu, dlaka joj je izgleda utpala, pa je baš smiješna :zekoo3:
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la altan » sri vel 20, 2013 22:17 pm

ako je to rozo na straznjem dijelu vrata tamo oni i nemaju bas nesto puno dlake..a probaj ju okrenut na leda..moji si ne daju cetkat trbuh pa ja obicno prodem rukom po njemu..a i strah me da ne zapnem za ciku..trbuh im je najosjetljivi dio tijela pa ga ne daju dirat..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la Zečica Miffy » sri vel 20, 2013 22:21 pm

Ma zar su zečevi po tom pitanju gori od mačaka :zekoo1:
Pričeka ću još koji dan, žao mi je na silu, a sad smo si baš postale dobre :zekoo3:
To je taj dio vrata, da, ali je sad stvarno tamo ćelavi komadić :zeko7:
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la altan » sri vel 20, 2013 22:34 pm

Vecina zivotinja je takva..trbuh je mekani dio tijela gdje se nalaze gotovo svi bitni organi i ako se netko docepa tog dijela znaci da su gotovi..nemoj ju forsirat..sumnja da se bas tako ludacki linja..samo bilo bi dobru da ju ipak navikavas na primanje u ruke kako bi ju kasnije kroz zivot mogla nosit, drzat i slicno ako bude potrebno..ja svoje znam tu i tamo nosit i svaki put protestiraju..i tako godinama..ali nije rijec o nekom divljanju..ali zato kada je iz zdravstvenih razloga bilo potrebno, mogla sam ih bez problema nosit, drzat, hranit, dat injekciju i sl.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la bijeli kunić » čet vel 21, 2013 9:53 am

pa zar furminator reže dlake a ne izvlači mrtve, onda se to može raditi i običnim aparatom za šišanje...
to mi nema svrhe ako je to zapravo šišanje a ne istrebljivanje mrtve dlake...
bijeli kunić
Zečić
Zečić
 
Postovi: 151
Pridružen/a: ned ožu 21, 2010 16:02 pm

Re: TABLICA LINJANJA

PostPostao/la bijeli kunić » čet vel 21, 2013 10:00 am

Kanim si nabaviti jedan, gdje mogu u Rijeci.
Iako se Rudica trenutno ne linja jako želim imati prija toplijeg vrmena kada ću opet imati hrpetinu dlaka u stanu...
bijeli kunić
Zečić
Zečić
 
Postovi: 151
Pridružen/a: ned ožu 21, 2010 16:02 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan