I ja bih kunica...

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

PostPostao/la Ledolina » sub sij 05, 2008 21:05 pm

atha je napisao/la:

Tocno tako. Treba biti uz njega dugo vremena da bi se moglo tocno zakljuciti i prosuditi kakav je zeko bio, a ne po par mojih postova, kao neki gore donositi zakljucke.

Predvecer recimo, svijetlo je u sobi ugaseno, on lezi onako slatko izvaljen na boku u gajbici, i stolica skljocne kada se malo pomaknem. Na svaki takav "skljoc" on bi izletio iz gajbe, razbacao piljevinu i slamu posvuda, i stisao se u kut. A kako mu je srce tada kucalo i oke bile velike - ne znam, meni ga je bilo zao gledati da na svaki pokret zivog bica kraj njega on tako reagira. I tako godinu i pol...

I da, zeki je puno bolje jer je u drustvu svojih prijatelja...



Meni se stvarno cini da je godinu dana dovoljno dugo vremena za privikavanje nekom normalnom zecu, koji nije imao nikakve traume u zivotu.
A ovaj ako je dosao od uzgajivaca ocito da je imao i dom i hranu a i zecije drustvo.

Nekim zekanima nije mjesto s ljudima i u kuci.

Atha je svakako napravio dobru stvar kad ga je odlucio vratiti uzgajivacu, nego da ga je ostavio negdje da ugine u strahu i panici.

A to sto zeli udomiti novog zeku je znak da nije digao ruke od zecova unatoc tome sto nije imao srece s svojim prvim zeco-prijateljem.
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Josipa & Sanja » sub sij 05, 2008 21:10 pm

Držimo ti fige da ćeš se odmah sprijateljiti s novim zekićem...

slika
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la atha » sub sij 05, 2008 21:12 pm

Ledolina je napisao/la:
A to sto zeli udomiti novog zeku je znak da nije digao ruke od zecova unatoc tome sto nije imao srece s svojim prvim zeco-prijateljem.


Hvala... :)

Da ih ne volim, ne bih sada trazio novoga zeku.
atha
Kunić
Kunić
 
Postovi: 7
Pridružen/a: sri sij 02, 2008 11:38 am
Lokacija: Rijeka, HR

PostPostao/la Kiara » sub sij 05, 2008 21:30 pm

ja ne bih nikako odustala od niky :omg: ...ali ako se ona uopće ne bih navikla na mene i bojala se, svakako bih učinila sve najbolje za nju :) ne bih htjela da pati kod mene, jer je meni samo njena sreća najvažnija

atha sretno u pronalaženju kunića :)
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la ninocka » ned sij 06, 2008 11:23 am

...ja samo gledam muceka koji ponekad ima takve napadaje da se ne mog načuditi. :omg:
on je kućni razmaženac koji se nikad nije dao previše maziti, no od kad ima torture s liječenjem... :rolleyes:
ima trenutaka kad ne mogu koraknuti kroz sobu da se ne počne bolesno zaletavati i panično tražiti zaklon. stvarno ljudi moji, kao da nije normalan.
nekad me strah jer se u panici zaletava u stvari :sad:
lupa nogom, zavlači se gdje stigne...
užasno me to ubedira, a da ne velim da me masu put preplaši :omg:

naravno, ja ga ne bi dala nikad nizašto na svijetu jer znam koliko je on dobar keko i jasne su mi njegove traume, ali što ako stvarno postoji kunić koji je takav stalno i oduvijek :nowink:

grozno mi je to i pomislit. :sad:

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la zeko Simba » ned sij 06, 2008 13:28 pm

iva985 je napisao/la:plasljivost ti je individualna stvar, ja npr.imam dve bebe i obozavaju se maziti... :)



Zar nemaš četiri? Ili se druge dvije ne žele maziti?
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Josipa & Sanja » ned sij 06, 2008 14:49 pm

Mi nismo imale takvih problema. Mi smo pustile Boška van i sjele blizu njega i on je njuškao okolo i sam došao do nas, ponjuškao nas, a kad je počeo skakati po nama dao nam je i da ga mazimo.

U biti, treba mu dati prostora i pustiti da ti sam dođe. Mislim da je to najbolji način jer onda ti on sam da do znanja da je spreman.
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Kiara » ned sij 06, 2008 14:52 pm

Josipa & Sanja je napisao/la:Mi nismo imale takvih problema. Mi smo pustile Boška van i sjele blizu njega i on je njuškao okolo i sam došao do nas, ponjuškao nas, a kad je počeo skakati po nama dao nam je i da ga mazimo.

U biti, treba mu dati prostora i pustiti da ti sam dođe. Mislim da je to najbolji način jer onda ti on sam da do znanja da je spreman.


da, ali atha je pokušavao i trudio se goinu i pol dana...očito je zeko znao što želi i gdje želi biti :)
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la zekica_poopy » ned sij 06, 2008 14:55 pm

atha je napisao/la:
ninocka je napisao/la:ljudovi, možda je ovo zaista bio kritičan slučaj...
...možda je stvarno zeki sad bolje...
znam da su i naši kunići imali fazu privikavanja, neki dugu, neki kraći, no možda je ovo stvarno bio extreman slučaj :wink:


Tocno tako. Treba biti uz njega dugo vremena da bi se moglo tocno zakljuciti i prosuditi kakav je zeko bio, a ne po par mojih postova, kao neki gore donositi zakljucke.

Predvecer recimo, svijetlo je u sobi ugaseno, on lezi onako slatko izvaljen na boku u gajbici, i stolica skljocne kada se malo pomaknem. Na svaki takav "skljoc" on bi izletio iz gajbe, razbacao piljevinu i slamu posvuda, i stisao se u kut. A kako mu je srce tada kucalo i oke bile velike - ne znam, meni ga je bilo zao gledati da na svaki pokret zivog bica kraj njega on tako reagira. I tako godinu i pol...

I da, zeki je puno bolje jer je u drustvu svojih prijatelja...


dobro to vjerujem da ako se snasao u drustvu svojih da mu je tako bolje

ali ovo sto si gore napisao to moj bongo radi stalno, nesmijem nista naglo napraviti, nikakav zvuk, nista nepoznato odmah se zaljece u kut i to tako mahnito da mislim da ce se polomiti siroti. evo sad vidim da je ninocka isto napisala, je bongo je isto takav, ja iskreno ne znam zasto i najgore mi je kad mu ne mogu pomoc nego pocne bjezati i od mene

ali opet, razumijem da ja bongu ipak mogu prici jer mu nije prvotni strah od ljudi i da se mozemo pomaziti i slicno. ne znam kako bi bilo da to ne mogu, ali opet svejedno zalosno mi je to cut...nemogu si pomoci
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ninocka » ned sij 06, 2008 14:59 pm

zekica_poopy je napisao/la:

ali ovo sto si gore napisao to moj bongo radi stalno, nesmijem nista naglo napraviti, nikakav zvuk, nista nepoznato odmah se zaljece u kut i to tako mahnito da mislim da ce se polomiti siroti.

ali opet, razumijem da ja bongu ipak mogu prici jer se ljudi ne boji i da se mozemo pomaziti i slicno. ne znam kako bi bilo da to ne mogu, ali opet svejedno zalosno mi je to cut...nemogu si pomoci


kaj i bongec isto?

odmah mi je lakše :)

...a zašto ga atha nisi vratio uzgajivaču ranije, ako je bio tak divlji?

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Kiara » ned sij 06, 2008 15:02 pm

ja mislim da je pokušavao na sve načine sprijateljiti se, pa i ja bi također :sad:
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la zekica_poopy » ned sij 06, 2008 15:02 pm

je nazalost, ja ponekad se bojim pomaknut, ima dana kada jednostavno mu nesto klikne u glavi i poludi od staha. kada sam pomaknula namjestaj tako je lupao nogicama cvilio, na svaki sum pobjegao iza radijatora, cim bi prisla da ga pomazim, bris dalje...a znas kakva je on maza inace...i stalno se pitam pa sta mu se toliko zamjerilo, ajde poslije nekih "tretmana" i recimo sad poslije cuvanja znam da ce se duriti, al ponekad iz vedra neba...ali opet, on je mijenjao i vlasnika i morao pretrpiti malu bestiju (koja ga je danas opet htjela zajasiti) tako da znam da je jadan slab na zivce
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekica_poopy » ned sij 06, 2008 15:05 pm

Kiara je napisao/la:ja mislim da je pokušavao na sve načine sprijateljiti se, pa i ja bi također :sad:


ma jasno mi je, zbilja ne misli nitko od nas neko zlo, ali tesko je to ponekad cuti...godina i pol je jako dugo razdoblje istina, ipak mi je gore kada netko odluci nakon par dana da to nije za njega, trud se cijeni :wink:

sjecam se situacija sa agresivnim kunicima i mijenjanjem vlasnika, mislim ne znam, sigurno bi svatko od nas bio nesretan da ima kunica koji te ne moze niti vidjet da te ne ugrize, a opet nemozes da ti ne bude zao sirote zivotinje jer je sigurno ona nesto morala prozivjeti krivo...
lako je jel nama zakljucivati dok se nismo nasli u toj situaciji...zato razumijem da je ipak nase misljenje - samo misljenje :)
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Kiara » ned sij 06, 2008 15:07 pm

zekica_poopy je napisao/la:...ali opet, on je mijenjao i vlasnika...


mislim da je u tome i bit,...zeusy je mijenjala vlasnicu, ali je bila beba, pa se valjda ne sjeća, ali joj je isto dugo trebalo da zadobije povjerenje u mene...niky ima godinu dana i mijenjala je vlasnicu...i sigurno ju je zato strah, još i odakle je došla :lud:
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la Kiara » ned sij 06, 2008 15:08 pm

zekica_poopy je napisao/la:a opet nemozes da ti ne bude zao sirote zivotinje jer je sigurno ona nesto morala prozivjeti krivo...

slažem se
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan