Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 17:46 pm

Molim vas pomagajte kako znate...Ja imam 2 kunića[mužjaka i ženku koji su imali djecu 3puta]zapravo niti jedan mi nije umro ali toga se i bojim naime ja ih imam 2 godine a kazu da im je prosjek 5 godina[neznam dali je to istina]...svejedno moja Pahulja uvijek ima proljev sto se moze vidjeti i na njenog guzi.jednom smo je okupali ali se opet stvorio...isto tako isla sam kod veterinara prije toga i rekao mi je da ju 3 dana hranim sijenom i vodom...proljev je nestao ali je opet i nastao :zekoo8: ...kazu da se kunici lako razbole i da bas nisu imuni....a ja u strahu i trepetu cekam da mi ona umre....nadam se da nece jos dugo jer je JAAAAAAAAAAAAKOOOOOOOOOOOOOOOOO volim..i ne zelim da ode pa moje pitanje je:
1# Kako da se ponasam kad umrem?
2# Ako Timi prezivi kakvo ponasanje moram ocekivati?
Vaša Taša
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la sanjita » sri srp 28, 2010 17:54 pm

Porljev moze biti od nepravilne prehrane,cime ju hranis? A i ovo s tim parenjem,jesu li oni jos uvijek zajedno ili? Trerbalo bi muzjaka kastrirati ako jesu.
Zadnja izmjena: sanjita; sri srp 28, 2010 17:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la zeko Simba » sri srp 28, 2010 17:55 pm

Kunićima je životni vijek 10-12 godina. Doduše ne dožive svi tako lijepu starost, ali na nama je da im pružimo sve da nam požive što duže. Kakav ona to proljev ima?
Ne bi se to trebalo pisati u ovoj temi pa ćem moderator vjerojatno to premjestiti u neki drugi dio foruma
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 18:21 pm

sanjita je napisao/la:Porljev moze biti od nepravilne prehrane,cime ju hranis? A i ovo s tim parenjem,jesu li oni jos uvijek zajedno ili? Trerbalo bi muzjaka kastrirati ako jesu.


Za tebe odg:
Hranim ju i sijenom i sjemenkama...premda moram biti iskrena ona sijeno ne zeli i ne jede i tu nastaje problem...neznam zasto?...Timi i ona zivjeli su u trosnom kavezu na pocetku.Tamo su dobili 2 pretinca za sjemenke i 2 za sijeno.Kupili smo im novi ali malo manji i premjestili jedan loncic za sijeno tamo...kada sam cistila taj loncic na dnu sam osjetila nesto mokro i grumencic zecje kakice...zasto ne jede?! :zekoo8: ...sacuvali smo taj trosni kavez...da ju prisilim nekako?da ju premjestim u 1. kavez pa da tamo joj stavim sijeno?...a tvoje drugo pitanje...Timi i ona su zajedno ali je on kastriran *mama se napokon opametila* :nowink:
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 18:28 pm

zeko Simba je napisao/la:Kunićima je životni vijek 10-12 godina. Doduše ne dožive svi tako lijepu starost, ali na nama je da im pružimo sve da nam požive što duže. Kakav ona to proljev ima?
Ne bi se to trebalo pisati u ovoj temi pa ćem moderator vjerojatno to premjestiti u neki drugi dio foruma


Hvala za brigu i pokusat cu obrazlozit problem najvise sto mogu!
Proljev ima oko 3 mjeseca otkad smo je kupili˙(kad smo je kupovali nije imala)...znam da sam kriva i ne tjeram ju da se pravilno hrani...okupali smo je jednom i proljev se maknuo ali opet dosao...istina Bog oni ne zive u jako cistim uvjetima...mama im cisti svakih 7 dana...dali bi ja trebala pocet cistit za njima?....napunila sam 13 ovo ljeto..
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Problemi s beb

PostPostao/la zeko Simba » sri srp 28, 2010 18:32 pm

Kao prvo trebaš pročitati tu sve o pravilnoj prehrani. Moraju jesti sijeno. Kakve sjemenke jedu? U kakvoj to oni gajbi žive? Koliko je velika? Gdje je smještena? Da li se oni puštaju van da se istrče i prohodaju? Imam cijelo brdo pitanja
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 18:45 pm

zeko Simba je napisao/la:Kao prvo trebaš pročitati tu sve o pravilnoj prehrani. Moraju jesti sijeno. Kakve sjemenke jedu? U kakvoj to oni gajbi žive? Koliko je velika? Gdje je smještena? Da li se oni puštaju van da se istrče i prohodaju? Imam cijelo brdo pitanja


vidim...mozes mi poslati neka pitanja na moj mail tasa.radic@gmail.com...evo odgovora...
1#Jedu sjemenke koje su kupljene u pet shopu...namjenjene su za kuniće...jer hrana od mog hrcka nastetila je zecevima pa ih sada hranim iskljucivo zecjim sjemenkama...
2#pa neznam bas promjer gajbe ali otprilike 100 cm...visina:pa gajba je visoka kao zec kad se uspravno podigne (okomito)...mozda za usi manja...otvor je gore na otvaranje
3#Smjestena je na balkonu...mi zivimo u neboderu...i ne usudim se njih dvoje pistit jer bi pobjegli
4#Prije smo ih pustali da trce po balkonu(zapravo oni su navracali u gajbu zamo za hranu)...mama se nije svidao izmet po balkonu pa ih sada ne pustamo...a ipak 1 na dan smo cistili balkon(obicno sam ja bila zaduzena za njega...ali nemogu ni ja cijeli dan prijustit samo za zecane...moram i ja brinut o skoli i zadacama)

---ako imas neko rjesenje ili savjet za nesto napisi molim te! :zeko4:
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la sanjita » sri srp 28, 2010 18:59 pm

Ovo je sve skupa strasno :sad: ..zatvoreni su stalno a cisti im se svakih tjedan dana...koma...treba im se cistit svaki dan! mokraca im je akgresivna i moze nagrizati kozu,isto tako nemogu zivjet u svom izmetu....onda ovo da su zatvoreni....treba im setnje,treba im kretanja....to je prvo i osnovno sto im se treba osigurati. Ali opet imamo slucaj gdje roditelji odlucuju pa neznam koliko toga mozes uciniti. Molim vas pocnite im cistit redovito,preuzmi na sebe tu odgovornost,nije tesko,to ce ti oduzet 10 minuta svakog dana....sijeno bi morali jesti...mozda ne jedu jer su im zdjelice stalno pune sjemenkama....smanjite unos druge hrane da ih malo prisilite na sijeno...isto tako povrce bi trebali jesti....imas u Prehrani popis povrca....treba im zbog vitamina i minerala ali sve to skupa jako jako polako,i ne prije nego sto rijesite proljev jer bi moglo samo pogorsati.Proljev od 3 mjeseca je vrlo opasan,to tako dugo nebi smjelo trajati....trebalo bi posjetit veterinara koji zna nesto o kunicima ali pretpostavljam i o tome roditelji odlucuju.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la sanjita » sri srp 28, 2010 19:04 pm

Razmisljam dal da pitam uopce gdje su vam okoceni kunici iz ta 3 legla?
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 19:22 pm

sanjita je napisao/la:Ovo je sve skupa strasno :sad: ..zatvoreni su stalno a cisti im se svakih tjedan dana...koma...treba im se cistit svaki dan! mokraca im je akgresivna i moze nagrizati kozu,isto tako nemogu zivjet u svom izmetu....onda ovo da su zatvoreni....treba im setnje,treba im kretanja....to je prvo i osnovno sto im se treba osigurati. Ali opet imamo slucaj gdje roditelji odlucuju pa neznam koliko toga mozes uciniti. Molim vas pocnite im cistit redovito,preuzmi na sebe tu odgovornost,nije tesko,to ce ti oduzet 10 minuta svakog dana....sijeno bi morali jesti...mozda ne jedu jer su im zdjelice stalno pune sjemenkama....smanjite unos druge hrane da ih malo prisilite na sijeno...isto tako povrce bi trebali jesti....imas u Prehrani popis povrca....treba im zbog vitamina i minerala ali sve to skupa jako jako polako,i ne prije nego sto rijesite proljev jer bi moglo samo pogorsati.Proljev od 3 mjeseca je vrlo opasan,to tako dugo nebi smjelo trajati....trebalo bi posjetit veterinara koji zna nesto o kunicima ali pretpostavljam i o tome roditelji odlucuju.


procitala sam plan prehrane i copirala u wordu da isprintam...zatrebat ce mi...ja cu cititi gajbu (je li dovoljno svakih 2 dana)odsad ali sto je sa kretanjem...nemogu samo nabaviti uzicu i da s njim setam a da ih pustim vani nemogu...u mom neboderu nema nekakve ograde..ima park ali za djecu ali nije ograđen...
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la sanjita » sri srp 28, 2010 19:25 pm

Svaki dan bi im se trebalo cistit,pogotovo ako su u kavezu stalno i gacaju po mokraci i izmetu.....nije valjda da ih imate na tom balkonu i po zimi i po hladnoci i snijegu? ne govorim o pustanju vani nego barem sat vremena unutar stana? ovako zatvoreni godinama u kavezu to nije humano nimalo :sad:
Nemojte prelazit na povrce prije nego rijesite problem sa proljevom,naozivte veterinarsku stanicu Buba i pitajte za savjet ako vec nemozete tamo.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 19:33 pm

sanjita je napisao/la:Svaki dan bi im se trebalo cistit,pogotovo ako su u kavezu stalno i gacaju po mokraci i izmetu.....nije valjda da ih imate na tom balkonu i po zimi i po hladnoci i snijegu? ne govorim o pustanju vani nego barem sat vremena unutar stana? ovako zatvoreni godinama u kavezu to nije humano nimalo :sad:
Nemojte prelazit na povrce prije nego rijesite problem sa proljevom,naozivte veterinarsku stanicu Buba i pitajte za savjet ako vec nemozete tamo.


ma ne...stavimo ih unutra i utoplimo...tada vise mijenjamo posteljinu a mi ih pustimo u kuću da trće 20 minuta...jer se bojim da ne zaprljaju...
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la sanjita » sri srp 28, 2010 19:35 pm

Pocisti se iza njih :wink: ...mala cijena za to da se zivotinja malo istrci i bude slobodna :wink: ...no vi znate najbolje.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 19:38 pm

sanjita je napisao/la:Inace bi trebali bit 2 mjeseca sa majkom,dva tjedna je puno premalo i tko zna jel su prezivjeli uopce nakon sto ste ih odvojili. No sto je tu je.


..no oni nisu vise sisali majku i radili su sve sami npr.lizali se (jer sam vidjela da kad su bili okoceni) oprosti,no pitala sam mamu pa se sada moram ispravljat:2 mjeseca neki i vise jer im nismo mogli naci smjestaj :zeko6:
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Re: SUOČAVANJE S GUBITKOM

PostPostao/la Pahulja » sri srp 28, 2010 19:43 pm

sanjita je napisao/la:Pocisti se iza njih :wink: ...mala cijena za to da se zivotinja malo istrci i bude slobodna :wink: ...no vi znate najbolje.


lako za cistit...ionako moram ja proci poslije cijelu kucu...
sada moram ici...kasno je...moram pogledat kako su i onda dokumentarac...
pozdrav
P.S. sto god napisala sutra cu vidjeti
hvala na savjetima!
Pahulja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri srp 28, 2010 17:21 pm
Lokacija: Pula

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan