Dobra-losa suva hrana

Pravilna ishrana vašeg zekića.

Moderatori/ce: Lady Stardust, Lela

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Alex0504 » pon tra 07, 2014 15:31 pm

Što mislite o ovoj hrani http://www.pet-centar.hr/detalji_proizv ... -36kg.aspx

Nema žitarica, nego su sve neke sušene travke :D
Alex0504
Kunić
Kunić
 
Postovi: 21
Pridružen/a: pon tra 07, 2014 10:40 am
Lokacija: ZG

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Lionesse » pon tra 07, 2014 16:12 pm

I ja sam istraživala vezano uz tu suhu hranu, i pronašla sam ovu:
http://www.zooplus.hr/shop/glodavci_mal ... arm/338786

proteini - 11.1 %
sirove masnoće - 2.9 %
vlakna - 21.5 %
pepeo - 7.4 %
kalcij - 0.5 %
fosfor - 0.3 %

čini mi se ok i po ovim nekim sastojcima čak i bolja od ovog najpopularnijeg cuni complete-a od Versele laga, ali još zeko nije probao pa ćemo vidjeti :)
slika
Avatar
Lionesse
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 18:23 pm

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Guigi » uto tra 08, 2014 19:48 pm

I ja sam viđala razna ta manja pakiranja koja sama po sebi izgledaju dosta fensi i ovako su mislim ok, ali ne znam koliko to zaista valja, a skupo je. Ja mojima dajem ovo: http://www.petloft.com/media/catalog/pr ... g_-3_1.jpg

ali uglavnom su na ovoj jer ju i više vole: http://image.maxizoo.dk/media/catalog/p ... 111164.jpg

Bojim se da im mijenjam da ne poremetim probavu, ali ne znam... Što vi mislite, koja bi bila dobra hrana? Sad ne govorimo koju oni vole, nego koja je za njih najzdravija? :hm:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » čet tra 10, 2014 21:32 pm

Re-balance je dobra hrana i mogu ostati na njoj..Nature je malo slabija..moji kad pojedu ovu hranu sto sad imaju (ne proizvodi se vise) preci cemo na Cunipic
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Alex0504 » čet tra 10, 2014 21:38 pm

Što se tiče grančica jabuke... jel oni nju glodaju dok je ne izglodaju ili samo skidaju onaj prvi sloj?

Pitam jer Alex čim skine onaj smeđi sloj sa grančice, više ju niti ne pogleda. :wub:
Alex0504
Kunić
Kunić
 
Postovi: 21
Pridružen/a: pon tra 07, 2014 10:40 am
Lokacija: ZG

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » čet tra 10, 2014 21:39 pm

Kako koji zekani..ali vecinom skinu samo koru, a ostalo ostave
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » čet tra 10, 2014 21:43 pm

Vidim da ti je zeko jos mali pa nemoj pretjerivati s grancicama..do 6 mjeseci samo kvalitetna suha hrana za zekace, sijeno i voda :wink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Alex0504 » čet tra 10, 2014 21:50 pm

Pa dobije jednu svaki drugi dan. Jel mu to previše?

Iako nije vezano uz hranu... Alex je beba od 3mj (tako su nam rekli). Koliko bi on, otprilike, trebao vode popiti.. jer ja mu napunim punu bočicu.. i navečer se jedva vidi da je išta popio.. Voda se pomakne za možda pola cm..
Alex0504
Kunić
Kunić
 
Postovi: 21
Pridružen/a: pon tra 07, 2014 10:40 am
Lokacija: ZG

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Guigi » čet tra 10, 2014 23:59 pm

altan je napisao/la:Kako koji zekani..ali vecinom skinu samo koru, a ostalo ostave


;D ;D ;D Moji neće tu koru oguliti, to onako preko volje kao nužno zlo, ali zato samo drvo izgrickaju, kao termite da imam u stanu, a ne kuniće :lud: Da vidite sam vrata na što nam liče... :wub: Baš sam gledala, sreća moja pa takva dođu cca 250 kn. Bankrot. :dry:
Što im još mogu dati da glođu i grickaju, a da nisu grančice nego nešto deblje i veće, baš da glođu kao kosku? :hm:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » pet tra 11, 2014 12:12 pm

Guigi moji neće baš svaku grančicu, ali ove od jabuke vole :)

Alex054 prati kakicu pa ako primjetiš da je mekša smanji grančice..što se tiće vode..oni obično piju onoliko koliko jedu sijena..dakle više sijena znači i više vode..samo ti njemu puni pojilici pa nek on popije koliko hoće..bitno da barem nešto popije, a on sam zna koliko mu treba :wink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » pet tra 11, 2014 12:16 pm

Guigi je napisao/la: ali zato samo drvo izgrickaju, kao termite da imam u stanu, a ne kuniće :lud: Da vidite sam vrata na što nam liče... :wub: Baš sam gledala, sreća moja pa takva dođu cca 250 kn. Bankrot. :dry:

U tome su zekani specijalci..moji nisu ništa uništavali jedno 2 godine i onda su odjednom počeli..kauč, fotelja, pragovi, stolić..nema tu sreće kad oni svi vole baš ono što ne smiju..

Guigi je napisao/la: Što im još mogu dati da glođu i grickaju, a da nisu grančice nego nešto deblje i veće, baš da glođu kao kosku? :hm:

Možeš dati neki nelakiranu letvicu..ili češer koji se može napuniti i brusnicama..ali sumnjam da će ih išta spriječiti da uništavaju namještaj..ako ne jedu karon onda možeš dati i kartonske kutuje..one role od wc papira napunit sijenom..rogač..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Guigi » sub tra 12, 2014 18:47 pm

Ženkica je ta koja sve uništava, muški zeko gricne vrlo rijetko nešto. Ona mi je problem jer doslovce glođe vrata, noge od stolice, dovratak, šuze, tepih, radijator sam je vidjela da pokušava nekako grickat... Horror što radi.

Srećom pa u dnevnoj gdje su oni, nemamo kauč i namještaj osim radnog stola, stola za ručavanje i tepiha, plus njihov kavez i wc. Vjerujem da bi kauč rastavili na komadiće. :lud:
Kutiju naravno da jede. To mi i je problem, što to proguta blesavica jedna i zato sve mičem iz te sobe. Imamo balkonska vrata, plastika je to dolje, to je krenula grist... :ljut: Daš joj drvo neko koje smije grickat, nema šanse, baca ga okolo po stanu. :dragonn-ccc-e: Bojim se da će si zube oštetiti kakva je ludača, a stalno su vani i ne volim je zatvariti osim kad radim veliko spremanje.

Još je problem što jako voli tu suhu hranu, granule te i onda namjerno kad je gladna ide radit takvu buku i cimat vrata, udara nam nogom vrata od spavaće ujutro - da se probudimo i da je nahranimo. Ni ne treba mi uopće budilnik pored nje :P :D
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » pon tra 14, 2014 8:54 am

Ženke su uglavnom takve zločeste..ovim muškima je bitno da imaju što jest, pit i gdje se leć :D ..probaj namazat stvari sa špekom pa ju možda prođe volja za griženjem (ne šalim se)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la Guigi » sub tra 26, 2014 19:18 pm

altan je napisao/la:Ženke su uglavnom takve zločeste..ovim muškima je bitno da imaju što jest, pit i gdje se leć :D ..probaj namazat stvari sa špekom pa ju možda prođe volja za griženjem (ne šalim se)


Grančice jabuke su dobre, ali to im dosadi jer su male. Da se ja pitam i da imam kako dovuć u stan, ja bih im donijela neko drvo pa nek glođu koliko hoće, samo namještaj nek ostave na miru.
Btw, Guigi je postao specijalac u precvikavanju ciferšlusa :omg: ;D Od trenirki, na cipelama, na gizmama, svuda di ima, on cap cap i gricne jednu i onda ne možeš zakopčati ciferom...

Za Nalu sam našla riješenje upravo to, čitala sam još prije za špek na forumu, ali mustra mala premazana je svim i svačim, lijepo sačeka da se to preko dana prolufta i onda ako recimo prije spavanja zaboravim protrljati rub vrata s špekom, ćao zdravo, ona je tu čim zaspimo. Ajd, barem dobra stvar da on ne nje možeš zakasnit nigdje ujutro, ni na predavanja ni dečko na posao, jer je kao alarm, u 7:00 lupa nogom o vrata (DA O VRATA jer je gladna i hoće pozornost) i grize vrata kao da je piranja. :lud: :lud: :lud: To je skroz ono USTAJTE, HOĆU DA ME MAZITE!

Što se tiče hrane, da ne skrećem s teme, razne smo probali ali najbolja je ta Cuni Rebalans. S njom nikad nisu imali probleme, zato ih i ne šaltam sad kad sam našla što im paše. Inače su jako probirljivi. Od sijena hoće jest samo Renatino sijeno od 25 kn koje pojedu u 5 dana. Imam neki feeling da mogu govorit, da bi poručili: gađat sirotinju kavijarom; taj stav. Primadone. :zeko8:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Dobra-losa suva hrana

PostPostao/la altan » uto tra 29, 2014 11:27 am

Nema ni potrebe da prelazis s Cuni Rebalanca jer je to dobra hrana. Ja uzimam sijeno od Lilo i samo to hoce, po svemu ostalome brljave. (i nije 25 kn za 500g :dragonn-ccc-e: )
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

PrethodnaSljedeća


Natrag na Prehrana kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan