Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la virion » pon ruj 13, 2010 10:59 am

Eto i mene... Do sada je bilo sve u redu. Nije bilo problema, umiljati zeko, voli se maziti, daje pusice, gotovo svakome koga vidi... Sve super. Ali unatrag mjesec dana, stvari su se pocele mijenjati. Vise uopce nije opusten kao sto je znao biti, kruzi oko nogu i zuji, naskace kad god ima priliku. Medjutim, to i nije najveci problem. U nasem druzenju od skoro pola godine, nije se dogodilo da osjetim zube, osim ako bi me slucajno gricnuo dok imam nesto hrane u ruci, pa krivo procijeni, ali nikada jako, samo blago gric. Sada se zaletava, grize, totalna promjena. Cistio sam mu gajbicu, obicno bi uskocio unutra, gledao sto radim, savjetovao sto trebam slijedece... Nista cudno da je u gajbici kad je cistim, a ono zalet i ugriz ruke... Dajem mu vlat po vlat trave i, osim sto je prvo oznaci bradom (kao i sve ostale stvari koje vidi oko sebe), odjednom me ugrize... Diram njegovo. I odluka je pala... Ostaje bez nekih visecih dijelova. Nemam dvoumljenja oko toga. Vece mucenje je da ostane ovako i traje, moguce, i dozivotno.
Sad me zanima, s obzirom da je dogovorena kastracija u Bubi za slijedeci ponedjeljak, sto preporucujete, sto treba nabaviti, sto je iz iskustva potrebno. Da li je potrebno nesto unaprijed, a sto poslije davati i slicno...
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Antonia » pon ruj 13, 2010 11:09 am

Evo ako mogu i ja malo se umiješati u temu. Meni Lili ide u petak na sterilizaciju, jer hormoni lude, više nitko nije siguran u njenoj blizini. Kraj nje prolazimo u strahu da se ne zaleti i ugrize šlapu ili još gore nas. A mlađi sin, kad je vidi tako ludastu, stoji iza vrata i jauće jer od straha neće da izađe. :zeko7: :zeko7: Također me interesira, što treba pripremiti da bi oporavak prošao u redu...

Virion, nadam se da se ne ljutiš što sam upala u temu.... :zeko8:
Avatar
Antonia
Zečić
Zečić
 
Postovi: 153
Pridružen/a: čet ožu 25, 2010 14:26 pm
Lokacija: split

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la virion » pon ruj 13, 2010 11:30 am

Ma nema problema. Jako te dobro razumijem... Nije ugodno raditi nista u njegovoj blizini-ne vjerujem mu vise. A kad nekome pricam, kaze, pa slatki mali zeko, kako moze biti nasilan...
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Charlie » pon ruj 13, 2010 11:32 am

slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Antonjet » pon ruj 13, 2010 11:36 am

Prvo ih preko noći ostavite na sijenu i u transporter stavite isto malo sijena da mogu grickati putem...
Bitno je da prije zahvata jedu, kako im ne bi došlo do usporivanja metabolizma.. .
Nakon zahvata ćete trebat odvojit najmanje 5-6 sati dok se zeko ne probudi i ne dođe k sebi.. .
Inače bi ih trebali vratiti budne, no ja sam Mrvu dobila pod debelom narkozom i trebalo mu je nekih 3-4 sata da se uopće krene budit...
Dakle, najbolje je kad dođete doma, umotat zekonju u dekicu i leć u krevet sve dok zeko ne može sam sjedit u "kokica" pozi.. .
Čim se probudi htjet će pit i to puno, tako da svježa voda mora bit dostupna odmah.. .
I također zelenjava i sijeno, to će prvo jesti, krutu hranu tek kasnije...
Bitno je da ga se nutka konstantno s hranom, jer će tada od dosade ili ljutnje (što ga non-stop nutkate) pojest nešto.. .
Nakon što se probudi bit će mu jako hladno tako da ga lijepo pokrijete.. .
Ja sam Mrvu stavila na dekicu na kauč, upalila klimu (ne direktno) i još ga pokrila.. .
Evo ovako:
slika
Avatar
Antonjet
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 508
Pridružen/a: čet ruj 17, 2009 20:45 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la warped » pon ruj 13, 2010 11:51 am

A buuuuuubica, vidi ga, izgleda kao bakica... :wub:
Avatar
warped
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 867
Pridružen/a: uto lip 22, 2010 13:48 pm
Lokacija: Sisak

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la zeko Simba » pon ruj 13, 2010 12:13 pm

:zekojubav:
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la virion » pon ruj 13, 2010 13:10 pm

Hvala na odgovoru :) Ali imam jedno pitanje-gdje su zecu nestale noge? Vidi se samo glava! :zeko7: Buhtla stil :zeko2:
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Antonjet » pon ruj 13, 2010 13:52 pm

A Mrva je mali zeko.. .
A to je dok se tek probudio.. .
Bilo mu hladno jako pa se skupio ko kokica tresući se.. .
Onda kad se utoplio se fino raširio. .
slika
Avatar
Antonjet
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 508
Pridružen/a: čet ruj 17, 2009 20:45 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Mala Mica » pon ruj 13, 2010 15:51 pm

virion je napisao/la:Ma nema problema. Jako te dobro razumijem... Nije ugodno raditi nista u njegovoj blizini-ne vjerujem mu vise. A kad nekome pricam, kaze, pa slatki mali zeko, kako moze biti nasilan...

Otišla sam na odmor bez muža koji je ostao sa slatkim, malim zekom da ga čuva. Posle tri dana me zove i žali se kako ga je ovo nežno stvorenje napalo sa leđa i ujelo za nogu. Kaže da se ne usudi okrenuti mu leđa. Umrla sam od smeha, da ga neko čuje pomislio bi da ima neku žešću zver u kući, a ne zeca. Dok nisam došla i videla u šta su hormoni pretvorili slatkog, malog zeku :dragonn-ccc-e:
Kastriran je prošli utorak, danas sam prvi put usudila se da legnem na pod i zovnem ga da se mazimo. Hormoni ga još uvek drmaju, ali iz dana u dan manje.
Mala Mica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: sri svi 05, 2010 9:42 am

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la altan » pon ruj 13, 2010 17:11 pm

Ja sam svoje ogradila ogradicom (da ne moraju iskakat i uskakat iz gajbe)..dala vodu u zdjelicu (inace piju iz pojilice ali ovako im je lakse)..nabavila hrpu zelenog da si nesto izaberu za jest..stavila sijeno i transporter (da se imaju gdje maknut)..oboje su vec sljedece jutro pokusavali provalit van :lud: ;D ..kao sto si vec rekli prije operacije ostavit samo sijeno..bilo bi super donjet ih u transporteru..ponjet dekicu i ne bi bilo lose termofor (koji naravno treba umotat u nesto da ne bude prevruce..moj ima neku plisanu kravu kao presvlaku)..sretno :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la kristinans » pon ruj 13, 2010 17:27 pm

ne znam da li sam na pravo mesto postavila pitanje ako nisam izbrisite ga.mom zeki polako krecu da rade hormoni.poceo je da kruzi oko mene da nesto gundja non-stop napada me i grize jako ali kad jauknem on pusti,i opet tako ali nije mnogo strasno,procitala sam dosta na forumu ali sam se uplasila nece valjda i moj zeka tako biti bezobrazan i jako agresivan,toliko da se promeni,da li to zavisi sve od zeca do zeca ili su svi isti? u tom periodu. :zeko4:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la virion » pon ruj 13, 2010 18:12 pm

Nazalost, i tvoj zeko se poceo tjerati. Pubertet cini cuda. A da li ce postati toliko agresivan, ovisi od zeke do zeke. Sretno :)
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Antonia » pet ruj 17, 2010 19:21 pm

Ako može mala pomoć...

Lili je bila na sterilizaciji. Odvela sam je u 4 i došla po nju u 6.30. Već je bila napola budna, još uvijek zamantana, ali budna. Dotoresa kaže da je sve prošlo u redu i da sutra dođemo na kontrolu. Dobit ćemo sutra neki lijekić za naredne dane i za 10-tak dana skidanje punata.

Lili sada sjedi u kokica položaju ili legne ili malo prošeta. Mobilna je u svakom slučaju i sama je izašla iz kaveza u kojem je putovala i legla u svoju kućicu. Zanima me iz vaših iskustava poslije koliko su vam zekoti počeli jesti? Nutkam je s vremena na vrijeme sa sijenom, zelenilom, vodom, ali ništa neće. Još joj nisam ponudila suhu hranu jer bi voljela da pojede sijena, ali budem i to ako i dalje bude ovako tvrdoglava.

Držite nam fige..... :zeko4:
Avatar
Antonia
Zečić
Zečić
 
Postovi: 153
Pridružen/a: čet ožu 25, 2010 14:26 pm
Lokacija: split

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la t-i-n-a » sub ruj 18, 2010 6:37 am

Mislim da bi svakako trebala početi jesti kroz 24 sata.. Stalno nek oko nje bude sijena, sve od zelenog što voli i voda, a s vremena na vrijeme budi dosadna pa joj i nutkaj.. U svakom slučaju držimo fige da što prije počne jesti i da se što prije oporavi :zeko3:
29
Avatar
t-i-n-a
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:29 am
Lokacija: Rijeka

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan