Problem sa okom

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Problem sa okom

PostPostao/la Beban » čet stu 21, 2013 14:28 pm

Pokusacu da vam opisem problem mog kunica...nadam se da ce neko znati da nam objasni i pomogne oko ovog slucaja, posto veterinar nema predstavu sta moze da bude. :huh:
Vec neko vreme u oku s kraja ima crvenilo..kao mesce, crvena sluz (ne znam kako da opisem) koja po malo zapekne pa otpadne...skoro svaki dan po malko otpada...ali to samo kad mazemo mast Chloramphenicol. Na trenutke izbulji to oko, pa se povuce i tako u krug.. Mazali smo mu tu mast Chloramphenicol, neko vreme, pa smo prestali jer valjda ne sme stalno da se maze.. Inace, njegovo ponasanje je skroz normalno, veseo je, rucka lepo, pije vodicu... Ali to okce me bas brine jer traje par meseci..ne znam sta da radimo, pa ukoliko je neko cuo za takav slucaj..molim za pomoc.. Hvala
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la markiza » čet stu 21, 2013 20:36 pm

Dok ti neko od iskusnijih ne odgovori bilo bi dobro da to okce slikas i stavis sliku ovde pa da ti mogu sto bolje pomoci :zeko2:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Problem sa okom

PostPostao/la altan » pet stu 22, 2013 10:17 am

Uslikaj to
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » ned stu 24, 2013 0:48 am

Evo ga okce..najbolje sto moze da se uslika..

http://imageshack.com/i/jwg2r7j
http://imageshack.com/i/nss8znj
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » sri pro 04, 2013 11:50 am

To je baš jako crveno tj krvavo. Treba pogledati dobro u oko da mu u oku nije nešto što ga stalno iritira. Čaj vidac kupi i ispiri mu oko s time. Neka veterinar pogleda dobro da li je u oku neko strano tijelo, dlaka, komad sijena....
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » sri pro 04, 2013 14:53 pm

zeko Simba je napisao/la:To je baš jako crveno tj krvavo. Treba pogledati dobro u oko da mu u oku nije nešto što ga stalno iritira. Čaj vidac kupi i ispiri mu oko s time. Neka veterinar pogleda dobro da li je u oku neko strano tijelo, dlaka, komad sijena....



Veterinar nam je dao ENBECIN mast da mu mazemo 7 dana-2,3 puta dnevno..zato sto ima kao neku belu tackicu, kao cmicak... Nakon toga da se javimo.. Gledao mu je i zubice tako da nije od toga.. Jao, bas me je naplasio zato sto je reko da ga brine oko, nadam se da nije nista strasno i da je samo inficirano.. zato sto ga staaalno cacka, i ceska i onda ga i raskrvavi tom prilikom..bas stalno :/
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » sri pro 04, 2013 15:26 pm

Znači da mu nešto smeta ili unutra ili je neka upala. Pogledaj lagano da li vidiš da li mu je dlaka unutra ili nešto drugo
Isperi tim čajem. Vidac, skuhaj ohladi i isperi
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » sri pro 04, 2013 15:53 pm

zeko Simba je napisao/la:Znači da mu nešto smeta ili unutra ili je neka upala. Pogledaj lagano da li vidiš da li mu je dlaka unutra ili nešto drugo
Isperi tim čajem. Vidac, skuhaj ohladi i isperi


Nema dlakica, samo ta bela tackica...kao cmicak.. Izvini sto sam dosadna, ali jel mu vidac caj ne smeta zbog ove masti ENBECIN..
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » čet pro 05, 2013 16:15 pm

Ne smeta, nećeš to istovremeno stavljati. Da li mu je veterinar pregledao detaljno oko?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » pet pro 06, 2013 11:36 am

zeko Simba je napisao/la:Ne smeta, nećeš to istovremeno stavljati. Da li mu je veterinar pregledao detaljno oko?



Pa gledao ga ja ovako...bez ikakvih snimaka.. Mada pre 3-4 meseca je radio snimak i sve je ok.. A sad kad smo bili video je samo na oku tu belu tackicu koja ne moze da se skine, sto znaci da nije krmelj.. I to sto mu je bas crveno oko.. Mada on je ovkao skrooooz veseo, rucka bez problema, pije vodu..ama skroz normalno ponasanje..
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » pet pro 06, 2013 15:30 pm

To bijelo sigurno nije uzrok tog crvenila. Kakav snimak je radio? Oko treba pogledati dobro pod svjetlom, a ne bi bilo loše uzeti bris i poslati na analizu
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » pet pro 06, 2013 15:41 pm

zeko Simba je napisao/la:To bijelo sigurno nije uzrok tog crvenila. Kakav snimak je radio? Oko treba pogledati dobro pod svjetlom, a ne bi bilo loše uzeti bris i poslati na analizu



Pa nije radio bris.. ne znam.. Videcemo kako ce da bude nakon 7 dana sa ovom mascu Enbecin i Vidac cajem.. Jeste da mu vec 3 dana mazem mast, ali cini mi se kao da mu je bolje malko.. Oko uopste nije zatvoreno samo na trenutke kao da izbulji, da ne kazem izleti jer moze grozno da zvuci.. pa se brzo povrati u normalu..
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » pet pro 06, 2013 15:59 pm

Ali ovakvo crvenilo nije normalno
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » pet pro 06, 2013 16:14 pm

zeko Simba je napisao/la:Ali ovakvo crvenilo nije normalno




Pa da..ali ja stvarno ne znam sta da radim.. a i ovako svi kazu da ovde niko nije toliko strucan sa oci kod kunica... Ja sve mislim da ga je on jos vise sad iritirao zato sto ga staaaalno ceska, i tako ga je i raskrvario par puta jer ga svrbi po malo..i kad sam sa njim bas pazim da to ne radi..
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la wildflower » pet pro 06, 2013 18:46 pm

Beban je napisao/la:
zeko Simba je napisao/la:Ali ovakvo crvenilo nije normalno




Pa da..ali ja stvarno ne znam sta da radim.. a i ovako svi kazu da ovde niko nije toliko strucan sa oci kod kunica... Ja sve mislim da ga je on jos vise sad iritirao zato sto ga staaaalno ceska, i tako ga je i raskrvario par puta jer ga svrbi po malo..i kad sam sa njim bas pazim da to ne radi..


Žena ti da savijet šta i kako da se napravi a ti i dalje pišeš da ne znaš šta napraviti.
Odi onda kod drugog veta i neka mu detaljno pogleda okace i ako je potrebno neka uzme bris!
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Sljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan