IGRACKE ZA NASE ZEKANE

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lori7 » pet vel 01, 2013 14:36 pm

evo ovo i nije neki problem, ali eto da pitam za mišljenje.... moji zekani nisu zainteresirani ni za jednu igračku osim onih u kojima se nešto papa :zeko7: znači kartonske role sijena, dispenzer za poslastice, lančiće od povrća... a kad jednom bacim lopticu, zeko ju malko baci, a zatim si ju makne s puta, ili ju da meni kao nek se samo igram i ubuduće pazim da se ne dokotura loptica k njemu :zeko7: :zeko7: :zeko7: jel ima neko kakvu ideju sa kakvim bi još igračkama mogla probati, jer napravio im je tata i drvenu kućicu sa penjalicom, tunelom, rupama, ali oni mudraci su nutra samo kad im stavim neku klopicu nutra, a inače se samo navirnu da li ima nečega, ako ne- dosadno :zmirko: jedino ih još ajde zanima tunel koji smo kupili u Pet centru, ali pošto su ga cijelog strgali i izvukli konce iz njega :dragonn-ccc-e: tunel smo im maknuli
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Zečica Miffy » sub vel 23, 2013 18:38 pm

Počeli smo s protrčavanjem kroz karton od mlijeka, sad uz taj ima i od debljeg kartona tunel kroz koji se provlači, gura ga i nosi u ustima. Nekoliko rolica od wc papira je obavezno u blizini i koji štapić za grickanje. Kćer ako crta u sobi obavezno me zove da mi pokaže kako Miffy gura glavu u pernicu s bojicama i vadi ih van :zeko7:
Kupila sam joj i onu drvenu zvečkicu, ali dok sijeno nisam nagurala unutra nije joj uopće bilo zanimljivo...
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lori7 » ned vel 24, 2013 7:01 am

Kod nas nista od kartona nebi dugo zivilo :dragonn-ccc-e:
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Zečica Miffy » ned vel 24, 2013 21:16 pm

Miffy valjda još nije skužila da se i to može jesti :wub:
Danas smo joj napuhale balon :D koja je to igra :zeko7:
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lori7 » pon vel 25, 2013 13:34 pm

Da barem moji nisu skuzili da se da jesti :blush: cim smo ih kupili, napravila sam im od kartona tunel sa toboganom i mosticem i preckom za provlacenje i za tjedan dana sam ga morala maknuti :dragonn-ccc-e:
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Zečica Miffy » pon vel 25, 2013 16:09 pm

Oni već znaju što je recikliranje :D
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lori7 » pon vel 25, 2013 16:45 pm

itekako.. ne smije im se naći nikakva kartonska kutija na putu jer ju inače detaljno obrade ;D
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la malisa.simba » pon vel 25, 2013 17:10 pm

moj je isto žderač kutija na njegovu žalost jer se nekad davno dok ih nije krenuo žnjopat baš lijepo igrao s njima :sad:
Avatar
malisa.simba
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: čet stu 15, 2012 14:09 pm
Lokacija: Rijeka

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lori7 » pon vel 25, 2013 19:05 pm

Moji su se prvi tjedan lijepo igrali s kartonskim "napravama" a i vec su tada bez zurbe grickali :blush:
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la teja287 » uto vel 25, 2014 15:47 pm

Ja sam prvotno kupila neku drvenu igracku sa zvoncem unutra. Ne sljivi to njega pol posto. Samo kad prode pored nje, malo ponjuska al to je to. Napravila sam mu tunel od kartonskih kutija, to obozava. Stalno se provlaci...i sad neki dan sam kupila u zoo cityju nekakvu igracku u obliku mrkve(od uzeta je nekakvog napravljena) pa su rekli da i ako pojede da mu nece nista bit. To je apsolutni pogodak. Stalno ju navlaci,grize, baca... :zeko3:
Vlasnica ovnolikog patuljastog kunica imena Bobi i Westyja Lui
Avatar
teja287
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: pet vel 14, 2014 20:07 pm
Lokacija: Zagreb

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lav » čet kol 21, 2014 21:44 pm

Kakvo igranje :zeko10: Moj se zekan ne zna igrati uopšte. Ja sam mu znala namjerno staviti zvečku na njegovo mjesto gdje se voli izležavati i on bi samo došao do zvečke i odguruo je šapama, u boljem slučaju zgrabio zubima i bacio ko cuko. Tako sam ga više puta za redom znala provocirati i na kraju bi samo legao i ignorisao me. Skoro sam ga vidjela kako u zubima drži moju gumicu za kosu i trči kroz stan, ostala sam zabezeknuta jer nisam mogla da vjerujem šta vidim svojim očima
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Lionesse » pet kol 22, 2014 9:22 am

Ja imam iskustva da ih igracke ugl ne zanimaju pretjerano. Ali, to se vrlo lako promijeni kada se ukljuci i hrana u to :)
Recimo, rolu papira na stranama savijem da dobijem jastucic a unutra mu dam njegovu porciju peletirane hrane i uziva. To onda razbacuje okolo, gricka, trudi se i tako :) ostale "igračke" uglavnom mu dajem za oštrenje zubića... Ali nema do grančice jabuke :)
slika
Avatar
Lionesse
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 18:23 pm

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la UnknownGirl » sri ruj 09, 2015 10:27 am

Moj kunic je oko godinu i po i slabo se igra. Otkad smo se uselile u novu sobu ima svoj transporter (kutija za transport bez resetki,naravno) punjen senom. Obozava ga. Kad stavim puno sena kopa tunele kroz seno i razbacuje ga. Osim toga, sve igracke koje ukljucuju hranu su zanimljive. Drveni vagon voza nije bio zanimljiv dok u njega nisam ubacila seno ili negde duboko sakrila granule. Zveckavu lopticu nije ni pogledala dok u nju nisam ugurala granulu. 1 granula u loptici bila je dovoljna da se ona 10 minuta igra sa tom loptom. Na kraju je svatila da je uzaludno pa je odustala. Sad sam joj dala rolnu od wc papira i na nju je odmah navalila iako nije imala hrane. Grancice voli da gricka ali samo kad se njoj prohte. Takodje sam joj od iverice napravila tunel-stepenicu kroz koju se provlaci u preskakalicu koju vec automatski voli.
Omiljena igracka joj je moja plisana igracka maca koju licka, gricka joj sal-samo sal ne i macu, i prijateljski je pomera kad joj se nadje na putu.
Osim toga ima i ogradicu za lutke koja nije sasvim zatvorena i u koju povremeno udje i pomera kako joj se svidja.

E sad, s obzirom da je ona tokom noci cesto budna a i tokom dana ponekad sama razmisljam da joj napravim kucicu od kartona. Moje pitanje je gde je najbolje da nadjem karton za kucicu i da li smem da koristim selotep za to ili je krep traka bolja? Spremna sam da rizikujem da je izgricka, ako ce je to uciniti srecnom :)
Takodje nakon svega sto sam procitala razmisljam da joj kupim neku malo vecu loptu ili probam da joj nadjem auto.
UnknownGirl
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: čet srp 09, 2015 10:19 am
Lokacija: Vojvodina, Srbija

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la seičv » čet srp 14, 2016 17:31 pm

Zeko Fantach je napisao/la:evo ja sam jucer svom zekanu napravila kucicu od kartonske kutije i mislim da mu se jako svida...jer se ne odvaja od toga...a sutra cu mu ic kupit onu lopticu pa cemo vidjet sta ce bit s tim :)

Bok svima!
Ima li netko sliku za primjer kućice za igru od kartona?
seičv
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: čet srp 14, 2016 16:53 pm

Prethodna


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan