Avionski transport zekana

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

PostPostao/la Charlie » uto stu 06, 2007 14:36 pm

Pitaj i koliko ukupno let traje
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Bubica » uto stu 06, 2007 18:42 pm

Kako god bilo, ne daj ga u cargo! (Eh, na starom forumu je sve bilo detaljno opisano...) Al' ukratko:
1) cargo prostor se jako cesto uopce ne grije (ili se pak pregrijava) - u oba slucaja moze biti kobno za zekaca
2) nije zvucno izoliran, pa je jaka buka (a znamo kako su osjetljivi na strane zvukove)

A pogotovo sto je do NZ jako dugi put (najcesce uz presjedanja - dodatno tumbanje zekaca, a i velika mogucnost da zavrsi na krivom avionu).
Ne znam, da sam na tvom mjestu, prekopala bih sve zivo da nadjem neku kompaniju koja ce ga pustiti sa mnom u kabinu (pa makar 3x oko cijelog svijeta morala letit).
A ako to ne bi bilo moguce, mislim da bih cak radije razmislila o opciji udomljavanja, nego ga tako ugroziti... :sad:
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la pixi » uto stu 06, 2007 23:09 pm

Nikako necu Pixija izloziti ni najmanji nezgodnoj situaciji. Ja sam bila prije 3 godina na NZ. Tada mog Pixija jos nije bilo... barem u toj cupastom zivom profilu :) Bila sam tamo kao turistkinja...Moram vam priznat, da je bil 33 sata trajajuci let sa prestupanjima veoma naporan cak i za mene. Tako, da i bez savjeta veta jako sumnajm u to da bi Pixi moga dobro ponijeti taj let. Ja sam veoma vezana za njega tako, da bi to bila veoma tezka odluka razstaviti se od njega. Mislim, to mi je daleko najteze oko te zivotne odluke selidbe na drugu stranu svjeta.
Avatar
pixi
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: ned stu 04, 2007 22:54 pm
Lokacija: Slovenija

PostPostao/la Charlie » uto stu 06, 2007 23:16 pm

pixi je napisao/la:Moram vam priznat, da je bil 33 sata trajajuci let sa prestupanjima veoma naporan cak i za mene.


Evo zbog ovoga ga nikako ne bih vodila, upravo i da može u kabinu
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la olja » pon pro 10, 2007 16:02 pm

Charlie je napisao/la:
pixi je napisao/la:Moram vam priznat, da je bil 33 sata trajajuci let sa prestupanjima veoma naporan cak i za mene.


Evo zbog ovoga ga nikako ne bih vodila, upravo i da može u kabinu


ako moze u kabinu to ne bi bio toliki problem.. :hm:
lakse nego ga ostavit nekom :sad:
never regret something that once made you smile
Avatar
olja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 411
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:08 pm
Lokacija: zadar

PostPostao/la zekica_poopy » pon pro 10, 2007 17:03 pm

paaa ja mislim da je jako tesko ostaviti svog kunica nekome, ali nekako 33 sata uf, i jos jedna stvar recimo put na more - razmisljala sam o tome sto ove godine kada cu imat auto hocu li ih na hvar voditi...ali ajde zamisli da se neko sranje dogodi a mi bogu iza nogu bez veterinara :sad:
a ako je sranje neko kompletno - put nazad do zagreba - uzas.
tako da ja kad sve zbrojim radje ih ostavljam u dobre ruke i placem za njima to vrijeme dok me nema :)
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri pro 12, 2007 15:32 pm

Iz mog dosadašnjeg iskustva sa prijevozom zekača autom na putu od nekih 8 sati, mogu reć slijedeće:
- Za vrijeme vožnje niti jedan nije htio ni jesti ni piti.
- Tek kad bi napravio pauzu i onda nakon nekih 10-ak minuta opuštanja htjeli su pojesti malo sijena ili eventualno malo jabukice (ona je dobra zbog tekućine, jer piti nisu htjeli ni u pauzama).
- Za vrijeme trajanja cijelog puta nisu napravili baš niti jednu kuglicu, niti se bilo tko od njih htio popiškiti.
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la Lela » sri vel 25, 2009 12:42 pm

ima li kakvih novih iskustava ili informacija o putovanju zekana avionom?
slika
Avatar
Lela
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2651
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:34 pm
Lokacija: klub Harmiklo

PostPostao/la jolanda » sri vel 25, 2009 16:07 pm

moja drugacija je(inache iz vojvodine) vodila svog zeku kolima na Zhabljak(CG) i nishta mu nije bilo, a vozio se sigurno 1oh. i ja sam moje vodila kolima. Jedan je samo lezhao i dremao, a drugi je bio malo uplashen. Kakili su i pishkili normalno, tako da ne mora bash da znachi da je tako strashno putovati kolima. Dok je po meni avion vec rizichniji, ali ne verujem da bih ostavila..
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

PostPostao/la Lady Stardust » sri vel 25, 2009 16:20 pm

kabina aviona je jedna stvar ali prema pravilima avio kompanija kunicI tj. ''glodavci'' zbog prenošenja ''bolesti'' ne smiju u kabinu s putnicima vec se voze u dijelu za prtljagu a to sumljam da bi zeko prezivio - a pa bila i dva sata a kamoli 10-20
Zadnja izmjena: Lady Stardust; sri vel 25, 2009 17:45 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la dina » sri vel 25, 2009 17:37 pm

strasno!
dina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 532
Pridružen/a: pon tra 14, 2008 22:28 pm

PostPostao/la anci » sri vel 25, 2009 19:09 pm

a joj stvarno grozno i nerazumjem to da ih se zbog bolesti nesmije unositi u kabinu :huh: :lud: :blink: mislim koji je pametnjakovic smislio tako glupo pravilo psa mpzes u kabinu a malog kunica koji se niti glasa niti moze napravit ikakvu vrstu stete nemozes :belj: :rolleyes: :lud:
ja volim pse ali mislim da je veca vijerovatnost da pas prenese bolest nego kunic jer ipak psi idu van 2-3 puta na dan a kunici koje mi drzuimo za kucne ljubimce su cijelo vrijeme u kuci
:rolleyes: :blush:
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la Lela » sri vel 25, 2009 22:58 pm

No kako sam već pitala rekli su mi da Croatia Airlines prevozi samo mačke i pse i to u cargo dijelu, ali glodavce ne.


mislim da se Udruga treba obratiti C.A. i pokušati utjecati na njih da promjene pravila vezana za prevoz kunića u kabinu.
slika
Avatar
Lela
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2651
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:34 pm
Lokacija: klub Harmiklo

PostPostao/la Raul » sri vel 25, 2009 23:06 pm

Da imam takvu situaciju ja bi im donio udzbenik iz biologije ili nesto slicno di pise da kunici ne spadaju u glodavce. Onda bi to usporedio sa njihovim pravilnikom i reko da ili mjenjaju il da ces ih prijavit. Bilo bi i dobro donest potvrdu od veterinara da kunic nema nikakvu bolest i da je siguran za okolinu. Ako onda ne popuste stvarno su ludi.

Ili ga prosvercaj pod jaknom ;)

Uglavnom sretno :D
Avatar
Raul
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1323
Pridružen/a: ned vel 22, 2009 14:25 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Lela » sri vel 25, 2009 23:11 pm

Potvrda od veterinara je svakako neophodna. Ali mislim da se Udruga mora potruditi oko ostalog. Da se pokrene incijativa. A onda im mi vlasnici kunića možemo pisati pisma i tražiti da dozvole kunićima u kabinu. :)
slika
Avatar
Lela
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2651
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:34 pm
Lokacija: klub Harmiklo

PrethodnaSljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan