upomoc rahitis

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

upomoc rahitis

PostPostao/la cakica » uto svi 12, 2015 20:35 pm

ja sam iz malog grada u Srbiji (Paracin).imam patuljaste kunice i volim ih kao clanove porodice ali nazalost nemam dobrog veterinara u blizini pa molim za pomoc.mom malom zekanu su krenule da se deformisu sapice i prednje i zadnje i placem kad god ga vidim kako hoda.bili smo kod vise lekara i svi kazu rahitis i daju ad3 kapi i mirovanje.zeka ima dva i po meseca i problem je nastao kad je prestao da doji.ja mu kupujem najkvalitetnije seno koje ima kod nas,dajem sveze povrce i voce i malo peleta.iznosim ga malo i na sunce ali ne smem preterano.pocela sam i mleko da mu dajem na spric i neke kapi promotor l ali njemu su sapice sve losije.inace je vedar i jede i igra se koliko je u mogucnosti.ako postoji bilo sta da neko zna sto moze pomoci mom malom zekanu neka mi odgovori sto pre.unpred zahvalna.
cakica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto svi 12, 2015 20:15 pm

Re: upomoc rahitis

PostPostao/la altan » sri svi 13, 2015 8:45 am

Lijep pozdrav..
jeste sigurni da je rahitis? Meni zvuči kao splay leg..evo ovdje možete pročitatu nešto o tome viewtopic.php?f=17&t=5702&hilit=splay+leg&start=15 ili na engleskom http://www.disabledrabbits.com/splay-leg.html
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: upomoc rahitis

PostPostao/la cakica » sri svi 13, 2015 10:00 am

sigurna sam da je rahitis jer se sapice krive u zglobovima i svi veterinari kod kojih sam vodila zeku kazu da je rahitican i da najverovatnije nije dovoljno dojio i kad je krenuo normalno da raste poceo je da se deformise.njemu sapice nisu mlitave i ne sire se na taj nacin kao kod zeceva koji pate od rasirenih nogu.svi njegovi simptomi ukazuju na rahitis a meni treba savet kako da mu pomognem i da ga izlecim ako je moguce.jer on ima volje i zelje za zivotom i igrom kao pravi zdravi zeka ali kada potrci pada ne moze da skoci i sve ostalo sto zecici vole da rade.molim za pomoc i savet.unpred zahvalna.pozdrav
cakica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto svi 12, 2015 20:15 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan