Zekica po imenu Hrvoje

Podijelite s nama dogodovštine, slike i filmiće vašeg zeke:)

Moderatori/ce: zeko_peko, Lela

Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la ssnjoff » sri vel 18, 2015 19:10 pm

Ah, ne znam od kud početi...
Spremam se mjesecima nešto složiti, ali dočim moram napisati više od rečenice, koncentracija me napusti i eto.
Uglavnom, na g+ imam album u kojem dižem slikice curice Hrvojice, od kad je stigla kao (neumjesni) rođendanski poklon (lipanj 2014) do danas.
Iako nam ni na kraj pameti nije bilo da bismo si željeli zeku, poglavito jer preko godinu dana ratujem s anoreksijom moje 15godišnje mace i čini mi se da gubim rat, kolektivno i obiteljski izborili smo se za, mislim, preko 4 kg najšarmantnije guzičetine...
Imam još hrpu problema, s naglaskom na za sad neriješen problem seckanja noktiju, no prilično smo se uhodali. Drugi veći problem je potreba zekice da, puna ljubavi i u punoj brzini, trči kod mace i onda nervoza moje mace koja neko vrijeme trpi poljupce, al onda zbriše i bude nervozna još više i jede još manje nego što mislim da je uopće moguće...
Uglavnom, rapapapa!
Hrvojica mrvica:

https://plus.google.com/u/0/photos/+SsnjoffFoof/albums/6024705007300183073?authkey=CNmTwuqg9cSCzAE
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am

Re: Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la markiza » čet vel 19, 2015 10:22 am

Dobro dosli na forum .-) Zekica je preslatka poljubite je puno punoo umesto mene .
A za macu mi je jako zao :-( Prvi put cujem da maca moze imati anoreksiju :-( Bas mi je zao. Nadam se da cete ipak joj pomoci da se povrati i da bude sve uredu. Drzim vam palceve za to :zeko1: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la ssnjoff » čet vel 19, 2015 19:55 pm

markiza je napisao/la:Dobro dosli na forum .-) Zekica je preslatka poljubite je puno punoo umesto mene .
A za macu mi je jako zao :-( Prvi put cujem da maca moze imati anoreksiju :-( Bas mi je zao. Nadam se da cete ipak joj pomoci da se povrati i da bude sve uredu. Drzim vam palceve za to :zeko1: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3:


Zekica je vrlo ljubljiva...zatvori oke i izvoli, ljubi! Tako da je onda moram ljubiti kakogod...
Hvala i na dobrim željama...glede anoreksije, to je samo dobar opis simptoma...uzrok je vjerojatno puno ozbiljniji. Gladna je i traži jesti, al kad joj staviš pod nos, samo ode. Veterinar je može pregledati samo pod narkozom, a za to je prestara i premršava i predehidrirana...posljednjih godinu dana rolamo od 2,5 - 2,7 kile tako da je zekica sad duplo veća.
Al zekica jako voli svoju macu iako je ljubav jednostrana. Maca se čak i nje boji, a pod stare dane postala je i ljubomorna...tako da nam je skroz zabavno.
Pozdrav! ;D
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am

Re: Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la altan » ned vel 22, 2015 13:49 pm

Odakle ste? Zašto bi veterinar morao uspavati macu da je pregleda?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la ssnjoff » sub vel 28, 2015 19:09 pm

altan je napisao/la:Odakle ste? Zašto bi veterinar morao uspavati macu da je pregleda?


krk/rijeka. maca je izuzetno plaha i nije moguće izvaditi krv bez da se anestezira...po malo nestaje...naime, ima istu kilažu kao pred godinu dana, al su mišići manje više nestali...gola kost i dlakica...2,70kilice... :huh:
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am

Re: Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la altan » pon ožu 02, 2015 22:51 pm

Na vašem bih mjestu otišla drugom veterinaru. Macu treba temeljito pregledati da bi se otkrio uzrok, jer iskreno, smatram da je gore pustiti je da se pati i polako umire nego riskirati pregled pa makar pod sedativom (macka se vjerojatno moze i sedirati da je se ne mora uspavljivati) i otkriti može li se njen problem nekako tretirati ili možda i izlječiti. Imate ovdje preporučene veterinare u Rijeci, pa razmislite.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Zekica po imenu Hrvoje

PostPostao/la ssnjoff » pet ožu 06, 2015 14:18 pm

za sad ne pati. imala je bolove samo kad sam je (neuspješno) pokušala skinuti s kortikosteroida...dobra je po svemu, osim što puno spava i više se baš ne igra...bili smo kod dva poznata veta u rijeci.
sad sam je malo povukla u rijeku preko tjedna na godišnji od zeca :zeko5:
upravo danas idemo nazad...kao da je malo mirnija i mrvu više jede...
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am



Natrag na Slike, filmići, priče...




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan