Andja je trudna!! OKOTILA SE, IMAMO BEBICEEEEEE!!!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Andja je trudna!! OKOTILA SE, IMAMO BEBICEEEEEE!!!!

PostPostao/la Klio » ned lip 14, 2009 13:50 pm

Eto desilo se, pobegulja dosla do Buce i posle 2 sata kada su skontali da je nema, i svuda je trazili (obicno se krije ispod kreveta), shvatili su da se nasla kod Buce...
I pored Milicine nade da se nista nije desilo, danas se ocupala ;D
A posto je malena izuzetno voljna jos odavno da se pari, to nije ni za cudjenje...
Hteli smo da je upoznamo sa Dininim D-em, pa opet sa Micom jer su manjij od Buce i kada napuni 8 meseci.

Medjutim, devojce bese brzo, zace sa tri puta vecim zecom, sa 7 meseci, i kao sve mame, Milica zabrinuta za njeno stanje i iznosenje trudnoce sa decom od Buce dzina :D
Nije da nisu sretni i da im nije drago, samo strahujemo svi za Andjin zivot...
Bebice cemo udomiti. :wink:

Lilo sam sinoc konsultovala u gluvo doba noci, jadnica i pored svojih pacijaenata zecji je ne napustaju ni nocu :D
Kaze Lilo da verovatno nije bed, i da ce moc icarski rez ako zagusti.

E problem lezi u tome sto ja idem na godisnji i tada kada se sve bude desavalo, necu biti tu. Pa bih htela da Milici ostavim sve pripremnljeno, i broj veta i tako.

Ako tko iz Bg zna veta koji je siguran da ce ispratiti trudnocu i carski rez uraditi isparavno, bilo bi mi drago da imam tel

U medjuvremenu, kastiramo Bucu (dok smo mi nasli vremena za to, Andja je nasla vreme da mu se pridruzi :huh: :D ), i Andja dolazi da kod mene provodi trudnicke dane, pored Krcka dok sam ja na odmoru.
Zadnja izmjena: Klio; uto srp 14, 2009 12:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la musemarina » ned lip 14, 2009 14:23 pm

Veterinarska ambulanta "Zeka"
Miloša Tenkovića 13c - Petlovo Brdo
tel: 2341-800, 064- 217-5524


Dr. Goran Savić
Ordinacija
Adresa:Gandijeva 115 a
Novi Beograd 11070
E-pošta: sagovet@eunet.yu
Telefon: 011/ 318 2430
Mobilni: 064/ 16 16 160
http://veterinar-savic.com
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Klio » ned lip 14, 2009 15:56 pm

musemarina je napisao/la:Veterinarska ambulanta "Zeka"
Miloša Tenkovića 13c - Petlovo Brdo
tel: 2341-800, 064- 217-5524


Dr. Goran Savić
Ordinacija
Adresa:Gandijeva 115 a
Novi Beograd 11070
E-pošta: sagovet@eunet.yu
Telefon: 011/ 318 2430
Mobilni: 064/ 16 16 160
http://veterinar-savic.com


Musemarina da li su oni provereni za carski rez, radili su vec nekom?
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la musemarina » ned lip 14, 2009 17:34 pm

Ne znam, samo znam da su odlicni hirurzi. Imala sam iskustva sto se tice hirurgije i sa jednim i drugim.
DR. Savcic je lecio i zivotinje iz Zoo Vrta, a i zna dosta o kunicima.
Tako da ostaje vama da proverite.
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Charlie » ned lip 14, 2009 17:48 pm

kod carskog odmah napravite i sterilizaciju...
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Klio » ned lip 14, 2009 18:00 pm

Charlie je napisao/la:kod carskog odmah napravite i sterilizaciju...


Naravno to je bilo u planu... Neznam samo, da li da ipak preventivno ona ode na carski, da ne cekamo da se desi nesto lose...
Kako onda sa bebama, kako da ih prihvati i doji. Da li ovde na forumu ima neko iskustvo ranije napisano i da li ima neko ideju sta se radi u tom slucaju.
Jer mami treba vremena da se oporavi od carskog, a sta onda sa bebicama i dojenjem?
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Charlie » ned lip 14, 2009 18:10 pm

Imaju Simbe iskustvo, koliko se sjećam sve je dobro prošlo...

Kod pasa se čeka da porod počne i onda kuja ide na carski (ako je želja vlasnika ili tek ako zapne - tj. zna se da ima još štenaca), poslije ih sama hrani i brine...
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zeko Simba » pon lip 15, 2009 13:42 pm

Imamo, prošlo je na kraju za Simbicu dobro, ali se namučila, a beba nije preživjela :sad:
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Klio » pon lip 15, 2009 14:56 pm

zeko Simba je napisao/la:Imamo, prošlo je na kraju za Simbicu dobro, ali se namučila, a beba nije preživjela :sad:


:sad: :sad: :sad: To sam i slutila. Uh, samo da ne dodje do toga.
bas me neka panika vec hvata.
Andjica je majusna. moramo sada da je tovimo da malo ojaca.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Klio » ned lip 21, 2009 22:21 pm

Andja se izgleda porodila pre nedelju dana kada se ocupala i kada smo u stvari mislili da je ostala trudna sa Bucom.

Danas je Milica nasla mrtvo bebence koje je imalo dosta dlake i bilo skroz formirano. :sad: :sad: :sad: :sad: ali jos uvek slepo.

Andja je u jednom skrivenom mestu u krevetu (napravila je kao tunel i tu naslozila izcupane niti od tepiha i krzna) napravila gnezdo, i tu je provodila sate...
Milica je primetila da je tamo non stop i to smo protumacili da ako je ostala trudna da se zato povlaci...

ali danas kada je sela na taj krevet osetila je da nesto smrdi, pogledala i taj otvor misleci da je Andja piskila i kuglicarila i zatekla na samom izlazu iz otvora mrtvo bebence upleteno u zavese koje su stajale tu na izlazu :sad: :sad:
Izgelda da je krenulo vani i naislo na za vese i vrpoljeci se upetljalo u njih...
Ono sto je iznenadjujuce je sto su sve pomerili i izvadili iz tog otvora sto je ona naslagala i sve pregledali i nigde nije bilo druge bebice.
DA li je moguce da je okotila samo jedno?

Inace kada smo racunali, ispalo je da je ostala trudna sa Micom.
To je inace jedna lepa ljubavna prica i ona od kada su Micu udomili jako je bila ljuta na njih jer se uzasno zaljubila.
Njen sin (ima 13 god.) je hteo da ih malo pusti da se zajedno igraju i kako je on ispricao cim je MIca naskocio na Andju odvojio ih je...
Izgleda da je toliko bilo dovoljno.

Ali kako samo jedna bebea?

Kada je dosao Buca Andja je bila jako agresivna vec, ujedala je Milicinu cerku kada god bi htela da je pomazi i nekako je prema Buci bila gladna, cak ga je ujela za nos kada je prisao kavezu da je njusi.

Posle se navikla, ali je i dalje on zaljubljeniji u nju nego ona u njega. On satima sedi pored njenog kaveza i kada mu je sve otvoreno i nocu vise ne ide kod Filipa (MIlicinog sina) da spava vec spava pored Andjinog kaveza.

Veceras je bio ocajan, i ljut na sebe jer kaze da je primetio da se bila malo ugojila ( a Milica mi zadnjih deset dana stalno prica kako se boji da je Andja bolesna jer je jako omrsala i strasno slabo jede). Opet smo mislili da je zbog vrucine.

Sta se u stvari desilo, da li to zaista nije moglo da se primeti na njoj i kako samo jedno bebence?

Jako nam je zao svima. Milica mi kaze da je beba bila sivo-srebrne boje i preeeelepa :sad: :sad: :sad: :sad:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Anek » pon lip 22, 2009 11:17 am

:sad: :sad: :sad: a joj..strasno mi je zao. Jadna bebica :cry:

a to sta se samo jedna rodila mislim da nije nista tako pre cudno. Desava se.

Andji saljepo puse!
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Lilo » pon lip 22, 2009 18:19 pm

Onda sad nije skotna sa Bucom?Te dlake tj.čupala se iza kako je pobjegla kod Buce?...beba može biti jedna u prvom okotu dosta mlade i nejake ženke,...osim toga i sam čin parenja je bio prekinut!Dali je ta beba živjela koji dan,ili je bila skroz mala?koliko je dana prošlo od tog okota?
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PostPostao/la Klio » pon lip 22, 2009 18:30 pm

Lilo je napisao/la:Onda sad nije skotna sa Bucom?Te dlake tj.čupala se iza kako je pobjegla kod Buce?...beba može biti jedna u prvom okotu dosta mlade i nejake ženke,...osim toga i sam čin parenja je bio prekinut!Dali je ta beba živjela koji dan,ili je bila skroz mala?koliko je dana prošlo od tog okota?


Ovako, ona je ocupala krzno nakon druzenja sa Bucom, ali nedelju dana pre toga je intezivno cupala tepihe i nosila iza tog kreveta, Milica je mislila da nesto joj doslo da ludinja jer tako moj Krcko cupa sve tepihe...
Ili da je lazna trudnoca, a bas tih dana mi se zalila kako je naglo omrsala i kako je skroz nejaka pa se trudila da je malo utovi...
Zakljucak: posto je beba imala krcno skroz, pravo kao mali zeka, i nije bila premala, da se okot desio od pre nedelju do deset dana, ili bar tog dana kada se druzila sa Bucom (to je tacno nedelja dana od juce).
Beba je definitivno Micina, a Milicin sin je primetio da se ona malo bila ugojila ali su mislili da je to normalno, a buduci da je oduvek agresivna ni to im nije bilo nista cudno.

Jedino posel tog druzenja Milica je kao primetila da je urednija na wc i da je jako mazna ( a to bi se poklopilo sa okotom a ne sa parenjem)...
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Lilo » pon lip 22, 2009 18:34 pm

znaći ...sedam je dana od okota....onda i nema frke da je koja beba i ostala u njoj već bi se vidjelo(nebi ona bila dobro)!Po svim tvrdnjama ona se okotila nakon parenja sa Bucom?Tako da sad nebi ni trebala biti skotna...
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon lip 22, 2009 21:32 pm

Lilo je napisao/la:...Po svim tvrdnjama ona se okotila nakon parenja sa Bucom?...

mislis sa Micom, ne sa Bucom? :huh:
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan