Kompletan početnik

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Kompletan početnik

PostPostao/la vini » pet sij 11, 2008 12:34 pm

Pozdrav svima, :D
ja sam novi vlasnik preslatkog zecica Vinija (patuljasti ovnoliki), i ovaj forum me je spasio, apsolutno ništa nisam znala o kunićima.
:wink:
Imam neke početničke probleme, pa molim savjete.
1. Vini je došao sa dva mjeseca i kod nas je mjesec dana, sa paketom rinfuza hrane (ne znam kakve- bebe ili odrasli), i tek sad smo mu počeli davati hranu za juniore. Po savjetu pet shopa u ovih mjesec dana je pojeo jednu jabuku i šaku brusnica, sada smo mu to ukinuli. Nadamo se da mu tih mjesec dana neadekvatne ishrane neće naškoditi. On je super živahan, umiljat i ok.
2. Kada se zecovi linjaju? Primjetili smo par dana da je bilo malo više dlaka, ali ništa previše. Kada mu se smije davati malt pasta. ja sam mu probala dati onu iz pet shopa sa papajom i sav prst mi je oblizao.
3. Vini je uredan i po stanu ne ostavlja ništa osim tu i tamo koju kuglicu. Ostalo obavlja u kavezu, i sada slijedi problem, kada je vani obavezno se ide popiškiti na trosjed (srećom kožni pa ga lako očistim i ne baš novi pa mi nije bad). Nikako da ga odučim, pa da to obavi u wc-u (ili barem u kavezu) i kada je vani.
4. Glodanjem se je obrušio samo na zidove (za sada i nadam se da će tako i stati), pa me zanima da li mu možda fali koji vitamin. Zidove špricam sprejom (za mačke i pse - da ne uništavaju namještaj.
Bila sam opširna, ali morala sam. Vidim da mi u shopovima daju krive informacije pa ću se i ubuduće javljati sa svakim problemom.
Pozdrav svima :zeko3:
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la zekica_poopy » pet sij 11, 2008 12:57 pm

Za pocetak dobro nam dosli! :welcome:

1. Da nazalost, daju krive informacije, najgore je to sto ljudi toga zbilja nisu svjesni, a oni su osobe kojima naravno prirodno vjerujemo. Nadam se da se nista nije poremetilo u tih mjesec dana, to je malo previse "secera" za njega (jer i jabuka i brusnice spadaju u poslastice i toga se najmanje daje) ali bitno je da ste to otklonili :)
dok je beba neka papa jako puno sijena i hranu za juniore, a kasnije polako uvoditi nesto svjeze - po listi sto smiju.

2. Postoje tablice linjanja, bar je bilo na starom forumu, ali ukratko kad poraste - onda ti se cini da je to stalno ;D bar je meni tako doma (jer ne osjete toliko godisnja doba), no dobro jedan moj kunic je cupav poprilicno :) malticu mu nemoj davati prije 6mj, nije potrebno

3. To ti je dugotrajni proces i trening, pogledaj malo u teme ponasanja kunica, bitno je da se postavis kao gazda i da mu das do znanja da to nesmije. Meni je tek nakon mjesec dana vikanja, pljeskanja, lupanja nogom o pod i nosenja u wc cim bi repek se podigao upalilo :) znaci biti uporan!

4. Oni moraju nesto glodat, to im je u prirodi, daj mu nesto drugo sto ce ga zaukupiti, za koji mjesec mu mozes uvesti grane jabuke, kod mene to pali, a i dobra je ta metoda pospricat zidove s necim sto smeta - ja mazem stokove slaninom to im uzasno smrdi :D
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

Re: KOMPLETAN POČETNIK

PostPostao/la zekili » pet sij 11, 2008 13:03 pm

vini je napisao/la:Pozdrav svima, :D
ja sam novi vlasnik preslatkog zecica Vinija (patuljasti ovnoliki), i ovaj forum me je spasio, apsolutno ništa nisam znala o kunićima.
:wink:


prije svega dobrodosli :) kad ulovis vremena procitaj kompletnu prvu pomoc :)

Imam neke početničke probleme, pa molim savjete.
1. Vini je došao sa dva mjeseca i kod nas je mjesec dana, sa paketom rinfuza hrane (ne znam kakve- bebe ili odrasli), i tek sad smo mu počeli davati hranu za juniore. Po savjetu pet shopa u ovih mjesec dana je pojeo jednu jabuku i šaku brusnica, sada smo mu to ukinuli. Nadamo se da mu tih mjesec dana neadekvatne ishrane neće naškoditi. On je super živahan, umiljat i ok.


nece mu naskodti, sada ga nastavite hraniti ovako. znaci junior hrana a kasnije se polako uvodi svjeza hranu. naravno sijena nikad dosta ;)


2. Kada se zecovi linjaju? Primjetili smo par dana da je bilo malo više dlaka, ali ništa previše. Kada mu se smije davati malt pasta. ja sam mu probala dati onu iz pet shopa sa papajom i sav prst mi je oblizao.



http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=451

evo ovdje imas tablicu linanja :)


3. Vini je uredan i po stanu ne ostavlja ništa osim tu i tamo koju kuglicu. Ostalo obavlja u kavezu, i sada slijedi problem, kada je vani obavezno se ide popiškiti na trosjed (srećom kožni pa ga lako očistim i ne baš novi pa mi nije bad). Nikako da ga odučim, pa da to obavi u wc-u (ili barem u kavezu) i kada je vani.



kunici si obicno sami izaberu mjesto za piskanje. naravno, da je problem kada si izaberu trosjed ;D

moja tehnika oducavanja od piskanja po svuda svodi se na stavljanje wc na mjesto gdje zeko piski, brisanje i bacanje pobrisane mokrace u wc, glasno pljeskanje rukama kada se zeko namjesta za piskanje (tada ga se takoder mora odnjeti u wc kako bi on shvatio sto se od nejga trazi)



4. Glodanjem se je obrušio samo na zidove (za sada i nadam se da će tako i stati), pa me zanima da li mu možda fali koji vitamin. Zidove špricam sprejom (za mačke i pse - da ne uništavaju namještaj.
Bila sam opširna, ali morala sam. Vidim da mi u shopovima daju krive informacije pa ću se i ubuduće javljati sa svakim problemom.
Pozdrav svima :zeko3:



nemam iskustva sa tim sprejom, zekaci grickaju zato sto im je to urodeno, zato sto im je dosadno ili zato sto zele privuci paznju. kako bi se zeko oducio od grickanja stvari koje ne smije i nisu dobre za njega, najbolje je u njegov zivot uvesti igracke koje ce mu zaokupiti paznju a i biti korisne za zubice

evo savjeti za igracke :)

http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=156
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la zekili » pet sij 11, 2008 13:04 pm

znas kaj popi ;D

a bas sam si mislila kak nisam dugo nikom nist odgovorila, pa idem :)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la zekica_poopy » pet sij 11, 2008 13:29 pm

:belj: :D

nece se ljutiti ni na dva odgovora :treptanje:
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Kiara » pet sij 11, 2008 14:59 pm

dobro došli :)
cure su ti sve objasnila, tako da nema smisla opet :wink:
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la Zecovi.Net » pet sij 11, 2008 18:21 pm

vini je napisao/la::)
Hvala na odgovorima, čitam sve u forumu, ali nisam još sve stigla.
:nowink: :nowink:
Kada uspijem, ubaciti ću slikicu da upoznate Vinija.
PozdraV,
:kjut:
Zecovi.Net
Zecovi.Net webmaster
 
Postovi: 199
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 19:04 pm

PostPostao/la Tajcy » pet sij 11, 2008 18:27 pm

vini dobro nam došli!!! :)
slikaslika
Avatar
Tajcy
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 954
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 23:01 pm
Lokacija: Zagreb

vini

PostPostao/la vini » pet sij 11, 2008 18:42 pm

Hvala na dobrodošlici, baš nam je drago da smo dio društva.
:blink:
Dakle gazda u kući je sada Vini, sve se prilagođava njemu.
Znam da ne smije jesti ništa osim bebi hrane do 6 mjeseci, ali ipak pitanje: smije li se igrati u pšenici koju malo i gricne (ako ne, odmah sve bacam). :huh:
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la vida » pet sij 11, 2008 18:59 pm

jupi pojačava se ekipa iz Rijeke i okolice, još malo pa će nas biti za pravi zecosastanak.
proud bunny lover...
Avatar
vida
Zečić
Zečić
 
Postovi: 231
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:32 pm
Lokacija: okolica Rijeke( po novom) zapravo Kastav

vini slike

PostPostao/la vini » pet sij 11, 2008 19:38 pm

Obećala sam slikice i evo dvije, za početak

slika
Ovo sam ja, imam dva mjeseca, zar nisam veeeeliiiiki

I ovo sam ja
slika

Pozdrav :)
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Josipa & Sanja » pet sij 11, 2008 19:52 pm

Jej, ima nas Rječana!!!!!!! ;D

Inače, malecki ti je presladak... :)
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Pinky and D`brain » pet sij 11, 2008 19:58 pm

e u offtopicu sam otvorio temu da vidi kolko nas je iz ri pa se javite, i apelirajte na one koje znate iz ri isto ha? ajde....
svi za mrkvicu, mrkvica za sve.
Avatar
Pinky and D`brain
Zečić
Zečić
 
Postovi: 237
Pridružen/a: pon stu 19, 2007 13:26 pm

PostPostao/la zeko Simba » pet sij 11, 2008 20:07 pm

Krasan je :luv:
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la vini » pet sij 11, 2008 23:23 pm

Pinky and D`brain je napisao/la:e u offtopicu sam otvorio temu da vidi kolko nas je iz ri pa se javite, i apelirajte na one koje znate iz ri isto ha? ajde....


U offtopicu sam našla samo jednu temu: ostali ljubimci zecoljubaca?????
:sad:
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Sljedeća


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan