Kugličarenje i naskakivanje

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Kugličarenje i naskakivanje

PostPostao/la Jatza » pet sij 09, 2015 9:50 am

Molim mišljenje iskusnijih i savjet što učiniti.
Iora (4 godine stara) sterilizirana je prije točno 3 godine. Zadnjih nekoliko mjeseci počela je kugličariti po stanu i to postaje sve intenzivnije. Sve smo to prošli u pubertetu, smirila se nakon sterilizacije, bila je najuredniji zeko na svijetu, ali sad ju opet nikako uvjerit da se to radi u wc-u. Nisam mijenjala raspored u prostorijama, niti mogu shvatiti što bi joj stvorilo potrebu za obilježavanjem terena...
Don (cca 5 godina star) udomljen je prije skoro 3 godine i stigao nam je već kastriran. Prilično lijen i pasivan, samo mu je bilo do papice i spavanja. Međutim, u zadnje vrijeme ga sve češće uhvatim kako pokušava naskočit Ioru. I to radi sve češće, sad ga skoro svaki dan vidim u akciji...

Šta je njima došlo da se ponašaju kao pubertetlije? Je li to normalno? :blink:
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Kugličarenje i naskakivanje

PostPostao/la altan » uto sij 13, 2015 12:16 pm

Ona je vjerojatno neuredna jer je pocela ponovno obiljezavati teritorij za koji se bori s muzjakom (naskakivanje)..sada kako je doslo do toga ne znam..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Kugličarenje i naskakivanje

PostPostao/la Jatza » uto sij 13, 2015 13:22 pm

Ma čak mislim da je ona prva počela s označavanjem unazad par mjeseci, a on intenzivno naskakuje možda zadnjih mjesec dana... meni je palo na pamet da možda ona tim označavanjem ispušta neki miris koji u njemu budi nagon...
A to da se s njim bori oko teritorija ne drži vodu ni po pitanju kreveta - on gotovo niti ne skače gore, a ona baš voli svako jutro doći. Nekad je fakat ok i dođe samo na maženje, a nekad se probudim u zakugličarenom, ako ne i zapišanom krevetu... :lud:
Stvarno više ne znam... :blink:
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb



Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan