Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la IV@N@ » sub lis 22, 2011 12:59 pm

evo mog iskustva...

sa svim zecovima sam se povezala na način da ih nisam gnjavila.jednostavno ih nahranim napojim očistim i to je to.s vremenom su mi počeli prilazit ,ali i tada ih ignoriram.onda nakon nekog vremena mi počnu skakat u krilo i grebat me po nogama tražeći pažnju.kad dođu do tog stupnja onda ih znam dotaknut dok ih hranim pa polako povećavat intenzitet.nakon nekog vremena imate kunića koji s vama leži pod dekom i gleda tv.

ključ je da oni traže pažnju od nas ,a ne suprotno.
Avatar
IV@N@
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 255
Pridružen/a: uto lip 21, 2011 16:44 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la Cule » sub lis 22, 2011 13:09 pm

IV@N@ je napisao/la:
ključ je da oni traže pažnju od nas ,a ne suprotno.


Ovo je i moje misljenje..
Ja sam mog zeku pustila da on sam odluci kad ce i koliko ce da se mazi..a sada je u tom stadijumu da bi bio u stanju maziti se satima..nosam ga, prevrcem na ledja, cetkam u svim pozama, a on samo trazi jos..mazilica moja... :zeko3:
Avatar
Cule
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 571
Pridružen/a: ned svi 01, 2011 16:37 pm

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la littlebunny » sub lis 22, 2011 13:41 pm

Ja svog nisam mucila niti sam ga u pocetku puno mazila,a sad je velika maza...Obožava se maziti! :zekoo3:
Roxie
Avatar
littlebunny
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 298
Pridružen/a: sub srp 30, 2011 17:15 pm
Lokacija: Split

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la ja i moj debeli zec » sub lis 22, 2011 15:47 pm

moj prvi kunic je bio maza od pocetka, svima je isao i onima koje zna i onima koje ne zna i trazio da se mazi, uvijek kad bi isao leci nasao bi nekog od nas da uz nas legne i zahtijevao mazenje cijelo vrijeme :) bio je mazilica na kvadrat :)

Biggie nije bio ni slican tome kad je tek dosao, bio je uplasen i nije nam vjerovao ni sekunde...i dugo je bio uplasen...mi smo jednostavno odlucili da ga necemo dirat dok on to ne bude htio i tako je i bilo...previse su oni znatizeljni da ne bi dosli vidjeti sto mi radimo tu i tamo cak i ako se boje...jos uvijek se ne voli nositi i okretati na leda a kod nas je 6 mjeseci...ali kako je bilo na pocetku kad nam nije dao da mu pridemo blizu a kamoli da ga primamo ispod trbuha i okrecemo, sada je super...mazilica je velika i ako ga prestanes maziti onda gura glavu u ruku i trazi jos, ako smo mi na krevetu onda on dolazi gore po nas i skace po nama, kao: ajmo se igrati!!! sada odmah!!! hehe i igramo se lovice po stanu i navlacimo se za grancice...mogu reci da nisam ni mislila da ce ikad biti tako privrzen i vec sam bila odustala od ideje da cu imati maznoga zeku...ali bas kao sto je netko gore rekao, cini mi se ivana: kljuc je da oni traze paznju od tebe...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la mirta » sub lis 22, 2011 16:34 pm

e tu smo muž i ja mozgali..šta je bolje..ja sam za to da čekam da mi dođu,a on da ih odmah uzmemo da znaju da čemu su s nama.. ;D
danas im je prvi tjedan..još ne dolaze po porciju maženja..no dali su se od 2.-3. dana da se pomaze dok papaju,a sad ih više ne moramo podmićivati..daju i ovako :D ...s tim da se Žućo i neda svaki put, pa nasrne na ruku i pobjegne..ali čujem da samo glumi frajera ;D ..i to ljubomornog,jer nekad neda ni da mu se cura dira :belj:
i ja željno očekujem njihovu gnjavažu da ih se mazi :D

p.s. ali bez problema dođu sami do nas i smjeste se :D
Avatar
mirta
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 433
Pridružen/a: ned ruj 18, 2011 23:45 pm
Lokacija: Ri

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la dHarma » sub lis 22, 2011 19:07 pm

U principu svaki zec koga sam srela voli da se mazi samo imaju drugaciji prstup..
Spajk kad je dosao nije voleo ni da bude u blizini nas.. ali polako vremenom je sam krenuo da trazi paznju i sad spava zajedno sa mnom u krevetu.. prosto treba da prodje neko vreme i da nas oni "izanaliziraju" da tako kazem i steknu poverenje..
Dok je Mia bila hiperaktivna uvek.. mazenje je dolazilo u obzir samo kad ona hoce u protivnom se durila jer je zelela da se prvo istraci dobrih 2, 3 sata pa tek onda moze da bude smirena i da uziva..
Svaki od njih je drugaciji.. ali svakome treba dati dovoljno vremena da se adaptira kako na okolinu tako i na nas, sad nekom treba vise vremena nekom manje.. ali svi oni na kraju postanu maze :wub: :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la šime » ned lis 23, 2011 8:12 am

Hvala svima na odgovorima i iskustvima. Ja ću nju pustiti da sama dođe, mislim da su svi drugačiji i neću je forsirati. Kad ona odluči da mi vjeruje će doći.
Avatar
šime
Kunić
Kunić
 
Postovi: 7
Pridružen/a: čet kol 25, 2011 16:38 pm

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la laura_sb » ned lis 23, 2011 20:45 pm

Meni je Billy dao ga ga mazim od prvog trenutka kad je stupio kod mene u sobu - zapravo nije on meni dopustio da ga ja mazim nego me doslovno grizao ako bih prestala -,-''
Ali dobro, to je ipak jedan neustrašivi zec. Mislim da nikada nisam vidjela hrabriju životinju - ne obazire se on na kojekakve zvukove, pljeskanje rukama, ništa, ništa! Tako da s njim nikada nisam imala problema oko toga da bi se nečega bojao. Kvragu, i kad netko potpuno nepoznat uđe u sobu, odmah njemu Billy prilazi...ludjak (na vlasnicu) ;)
Avatar
laura_sb
Kunić
Kunić
 
Postovi: 37
Pridružen/a: uto lip 07, 2011 12:05 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la mirta » uto stu 01, 2011 8:55 am

nije se puno toga promjenilo,možda su dovoljni jedno drugom što se maženja tiče,pa im mi nismo toliko bitni.. :rolleyes:
Avatar
mirta
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 433
Pridružen/a: ned ruj 18, 2011 23:45 pm
Lokacija: Ri

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la Cule » uto stu 01, 2011 18:58 pm

Ne znam kako funkcionise par, ja imam jednog zeku koji je lud za mazenjem..evo i sad mi sedi u krilu i jednom ga rukom mazim, drugom kucam..mozda kad imaju drustvo svoje vrste, onda su im ljudi suvisni..ali sam sigurna da su zeke srecnije kad imaju drugog zeku za drustvo..
A mozda im treba vremena da vas prihvate, ipak nisu sa vama dugo..ni Cule nije u pocetku bio bas ovakva maza, iako je od bebe sa nama i prvi smo vlasnici..mi smo naseg zeku dobili u aprilu, a prava maza je postao tek u avgustu, posle naseg godisnjeg..vise od tri meseca mu je trebalo..
Avatar
Cule
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 571
Pridružen/a: ned svi 01, 2011 16:37 pm

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la mirta » uto stu 01, 2011 19:04 pm

ne bi se mi bunili da i nas zagnjave maženjem,ali ako su oni zadovoljni tako,onda ok..bar nam daju da ih mazimo :D
Avatar
mirta
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 433
Pridružen/a: ned ruj 18, 2011 23:45 pm
Lokacija: Ri

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la altan » uto stu 01, 2011 22:13 pm

to je individualno kao i kod ljudi tako da to nikog ne treba deprimirat..nekom zeko dode na mazenje nekom ne..nismo ni mi svi jednako emocionalni :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la Daks :) » čet svi 10, 2012 18:26 pm

Moja nece da se mazi, a ima 6 meseci, kod mene je pola meseca... Uopste nece da se mazi, i kad hocu da joj pridjem, i da je uzmem, ona pobegne ispod stola, i sakrije se :(
Daks :)
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: pet svi 04, 2012 12:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la Epimedia » čet svi 10, 2012 18:54 pm

Imaš zeca tek dva tjedna, normalno je da morate proći fazu upoznavanja i prilagođavanja. Zvekani su individualci, kao i sve životinje, neki se odmah maze, nekima treba malo više, a neki će se maziti samo kada to njima odgovara. :wub:
Neki nikada neće dozvoliti da ih uzmeš u ruke i maziš, tipa moj Jura, možeš ga maziti kad ti on sam dođe. Nemoj ju tjerati na nešto što ona ne želi, dozvoli joj da ona tebi priđe :)
Viola slika Jura slika
Avatar
Epimedia
Zečić
Zečić
 
Postovi: 65
Pridružen/a: pon svi 17, 2010 22:45 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Nakon koliko su vam dali da ih mazite?

PostPostao/la Daks :) » čet svi 10, 2012 20:24 pm

Pardon, tri nedelje. Pocela je da se privikava malo, i sad je zarezala. Igrala se sa mnom, lizala me po nosu. Da li je to znak nekog pripitomljavanja i navikavanja?
Daks :)
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: pet svi 04, 2012 12:51 pm
Lokacija: Beograd

PrethodnaSljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan