HITNO Zekin nos - staphylococcus aureus (ZLATNI STAFILOKOK)

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: HITNO Zekin nos - staphylococcus aureus (ZLATNI STAFILO

PostPostao/la Klio » čet lis 03, 2013 10:33 am

altan je napisao/la:Ako je stanje bolje ja ne bih davala injekcije..sto se tice zeludca daj linex..naravno sa 3 sata razlike


Bude bolje, pa je opet sinoc imala mokar nosic i pored terapije, i bele tackice iz njega... Kapnula sam i sinoc i jutros po kap i u nozdrvu... Jutros isto mokra nozdrva ali nema onog belog, sto mi je vetica rekla da je kod kunica to gnoj.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: HITNO Zekin nos - staphylococcus aureus (ZLATNI STAFILO

PostPostao/la Lilo » čet lis 03, 2013 20:31 pm

pa rekla sam ti da je to iz okoline stafilokok! meni je lakse hendlat injekcije,dozaža i naćin davanja je jednostavniji i toćniji! što se tiće davanja tableta enroxila ako prekineš i predes na pike nije to prekid terapije već promjena oblika terapije...jel tak! osim toga pa lakse je piknut jednom kunića na dan nego ga maltretirat sa tbl i uništavat crijevnu floru!svakako treba uzeti u obzir da svaki antibiotik dan per os uništava i dobre crijevne bakterije pa ih treba nahraniti i razmnožiti,jel tak?izaberi sto ti je najbolje i daji minimalno 10 dana!
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: HITNO Zekin nos - staphylococcus aureus (ZLATNI STAFILO

PostPostao/la Klio » pet lis 04, 2013 9:19 am

Lilo je napisao/la:pa rekla sam ti da je to iz okoline stafilokok! meni je lakse hendlat injekcije,dozaža i naćin davanja je jednostavniji i toćniji! što se tiće davanja tableta enroxila ako prekineš i predes na pike nije to prekid terapije već promjena oblika terapije...jel tak! osim toga pa lakse je piknut jednom kunića na dan nego ga maltretirat sa tbl i uništavat crijevnu floru!svakako treba uzeti u obzir da svaki antibiotik dan per os uništava i dobre crijevne bakterije pa ih treba nahraniti i razmnožiti,jel tak?izaberi sto ti je najbolje i daji minimalno 10 dana!


Ma i ja sam molila odmah da mi da injekcije kao sto napisah, ali nije htela i rece da nema razloga pa se ne pobunih jer u tom momentu nisam bila u situraciji da nabavim injekcije. Osim toga, posto mi je receno da ce terapija trajati od 2-4 nedelje, shvatila sam da je bolje da pocnemo sa tableticama, pa posle kada nabavim injekcije sa nijma, jer cu je mucenicu tako malu svu izbost. Vec imam to iskustvo sa Pejom i STefanom da su imali toliko krastica nakon dugotrajne terapije injekcijama da mi ju stvarno zao.
Iskreno, meni je lakse sada ispalo sa tabletama jer ih lepo uzima, bukvalno joj dam celu, samo nju u usta i ona alava pojede, posle dam probiotic i to je to, jacamo imunitet svim i svacim. Cim uspem da se usaglasim sa Vladom i odem kod njega, uzimam injekcije i prelazimo na njih...ali zato ti kazem ne bih prekidala terapiju, jer zbog majstora, posla, premestanja stvari i jos sto sta...ne mogu poc kod njega jos sigurno do utorka-srede.
Bila sam na vet faxu pre dva dana, isto su mi mogli prodati tablete ali ne i injekcije bez njenog pregleda, doduse tamo nikog i ne poznajem ;)

Sad istina sve sto si napisala za creva, to mi je najveca muka...zato hocu cim nabavim injekcije prec na njih. I vec je skoro skroz bolje, leva nozdrva jos uvek vlaznjikava, ali oko skroz super, ona se ponasa kao najsretnija...vise se i ne buni puno za terapiju... Danas smo trebali na kontrolu ali sam menjala smenu zbog majstora i evo ih dvorim sada dok ne krenem na posao :ljut:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan