Krasta na uhu

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Krasta na uhu

PostPostao/la Zeko Puffy » čet tra 24, 2014 8:28 am

Bok,
dobila sam zeca za rođendan, bio je jako mali, sada ima oko 3 mjeseca. Kupljen je u petshopu pa ne znam koliko kažu istinu oko njihove dobi. Najprije mu je oko pocrvenilo, ali ga nisam vozila veterinaru nego sam mu ispirala sa čajem Vidac i stavljala kremu na bazi aloe vere koju mogu i ljudi stavljati u oko. To mu već prolazi, ali pred jedno tjedan dana mu se napravila krasta na desnom uhu, a pred par dana i na lijevom uhu puno manja. To mu špricam sa sprejem na bazi aloe vere i propolisa, ali ne izgleda da prolazi. Inače nisam primjetila da se češe po tom dijelu, jedino kad mu prošpricam.
Potražila sam na ovom forumu savjete, ali ništa konkretno nisam našla. Ovo je slika te kraste na desnom uhu. Ne bi htjela ić veterinaru da ga šopa antibioticima, osim ako to stvarno nije potrebno.

Hvala unaprijed na svim savjetima. :zeko3:

Ovo je slika te kraste.
http://imageshack.com/a/img835/7820/83lj.jpg
Zeko Puffy
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: čet tra 24, 2014 7:11 am

Re: Krasta na uhu

PostPostao/la altan » čet tra 24, 2014 11:00 am

Možda šugarac? Odakle si?

Aloe vera je nije dobra za kuniće tako da mu ja ne bih više stavljala ikakve proizvode koji ju sadrže.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Krasta na uhu

PostPostao/la Zeko Puffy » čet tra 24, 2014 18:54 pm

Iz Rijeke, a di je mogao dobiti šugarac? ne puštam ga van iz kuće, niti ima drugih životinja u kući. Nema mi druge nego veterinaru onda??
Zeko Puffy
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: čet tra 24, 2014 7:11 am

Re: Krasta na uhu

PostPostao/la altan » pet tra 25, 2014 8:42 am

Zeko Puffy je napisao/la:Iz Rijeke, a di je mogao dobiti šugarac? ne puštam ga van iz kuće, niti ima drugih životinja u kući. Nema mi druge nego veterinaru onda??

U pet shopu..budući da si iz Rijeke onda odi preporučenom veterinaru viewtopic.php?f=5&t=84
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan