Ehinacea

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Ehinacea

PostPostao/la zecofan » pet kol 15, 2014 8:20 am

pozdrav svima..
kupila sam ehinaceu od proizvođača Childlife, jer nisam nigdje našla onu od proizvođača ESI. Na ovoj pišu ovi sastojci:
deionizirana voda, tvar za zadržavanje vlage, glicerol, ekstrakt lista i cvijeta Grimizne ehinacee, ekstrakt korijena Uskolisne ehinacee, fruktoza,
prirodno ulje naranče.
Piše i da se ne preporučuje uzimati kod progresivnih sistemskih bolesti (TBC, leukemija), autoimunih bolesti, HIV-a, trudnicama, dojiljama i djeci mlađoj od godinu dana.
Da li je možda tko koristio ovaj proizvod i da li bi bio siguran za kunića?
Mislila sam davati malo ehinacee jer mi zekonja zna kihnuti tu i tamo, i nekako navečer zna imati jedan balac, onako bijelo vani. ne znam zašto navečer samo, mislim da tada više jede i njuška po hrani pa možda nešto zasmeta, a preko dana nisam primijetila tako nešto.. A i kiše kad se "bori" sa sijenom ili jede ..
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: Ehinacea

PostPostao/la zeko Simba » pet kol 15, 2014 12:44 pm

bitno je da nema alkohola u sastavu
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Ehinacea

PostPostao/la Lionesse » pet kol 15, 2014 15:29 pm

Svakako je dobro da mu dajes, taj sam i ja koristila. Samo bih te upozorila da ovo "kihne s vremena na vrijeme" moze biti ozbiljnije nego sto mislis. Tako je i moj malac u pocetku samo ponekad malo kihnuo, mislis ma to je kao kod ljudi prehlada al u principu to kihanje ne mora biti opasno, ali moze biti pokazatelj da ima kakvu bakteriju. Pa eto da znas, najbolje to kod veterinara provjeriti. :zeko8:
slika
Avatar
Lionesse
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 18:23 pm

Re: Ehinacea

PostPostao/la zecofan » pet kol 15, 2014 16:09 pm

Lionesse je napisao/la:Svakako je dobro da mu dajes, taj sam i ja koristila. Samo bih te upozorila da ovo "kihne s vremena na vrijeme" moze biti ozbiljnije nego sto mislis. Tako je i moj malac u pocetku samo ponekad malo kihnuo, mislis ma to je kao kod ljudi prehlada al u principu to kihanje ne mora biti opasno, ali moze biti pokazatelj da ima kakvu bakteriju. Pa eto da znas, najbolje to kod veterinara provjeriti. :zeko8:


e super. a koliko kapi dnevno si mu davala?
budemo ga vodili i veterinaru samo se meni čini da je to uvijek kad njuška po sijenu i hrani, baš kao da fizički nešto zasmeta. al budemo provjerili i kod veterinara..
koja bakterija je bila u pitanju? jel dobivao antibiotik ili..? pretpostavljam da se mora bris napravitu prvo jel..
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: Ehinacea

PostPostao/la Lionesse » pet kol 15, 2014 22:11 pm

0.1mL tj 3 kapi na kg tezine, 2x dnevno. Ja sam davala ujutro i navecer. Nekad pomijesam s malt pastom a nekad nakapam na krisku jabuke pa tako dam, ugl kombiniram ali moj se vec s vremenom naviknuo tako da sam mu mogla davati samo kapi i polizao bi sa zlice :)

I moj isto tako kise cesce kada zabije glavu u sijeno. Bakterija je bila pseudomonas. Prvo su mi dali terapiju bez da su radili bris, to su bile tablete, pa nakon toga na inekcije isli a tek poslije su radili bris. Jer ako nije u pitanju nesto ozbiljnije onda nije potrebno raditi bris jer prode od tableta. Individualno je, moze biti i da je nesto udahnuo i tako, varira ali kazem, i ja sam isto tako mislila da je kao prehlada al evo od 3,mj se jos s tim borimo :)

Sretno i nadamo se da nije nista :zeko2:
slika
Avatar
Lionesse
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 18:23 pm

Re: Ehinacea

PostPostao/la zecofan » sub kol 16, 2014 17:19 pm

Lionesse je napisao/la:0.1mL tj 3 kapi na kg tezine, 2x dnevno. Ja sam davala ujutro i navecer. Nekad pomijesam s malt pastom a nekad nakapam na krisku jabuke pa tako dam, ugl kombiniram ali moj se vec s vremenom naviknuo tako da sam mu mogla davati samo kapi i polizao bi sa zlice :)

I moj isto tako kise cesce kada zabije glavu u sijeno. Bakterija je bila pseudomonas. Prvo su mi dali terapiju bez da su radili bris, to su bile tablete, pa nakon toga na inekcije isli a tek poslije su radili bris. Jer ako nije u pitanju nesto ozbiljnije onda nije potrebno raditi bris jer prode od tableta. Individualno je, moze biti i da je nesto udahnuo i tako, varira ali kazem, i ja sam isto tako mislila da je kao prehlada al evo od 3,mj se jos s tim borimo :)

Sretno i nadamo se da nije nista :zeko2:


bome dugo to onda traje.. nadam se da ćete se uskoro uspjet riješit te bakterije.
budemo otišli sljedeći tjedan veterinaru pa ćemo vidjet što s tim. ni sama ne znam jer inače ima malo problema s stolicom u smislu da zna imat onak previše vitaminke, koja je u jednom slučaju prerasla i u proljev, tj onako jako mekanu masu, pa dajemo pro digest. mislim, to je sad bolje, ali zna imati puno vitaminki, sve se nekako razljepi onda.. pa mislim si ak će dobiti antibiotike to bi moglo poremetiti crijevnu floru ponovno, al budemo davali linex i pro digest. jer evo, popodne je, i ima bijeli balac na nosu i nos je vlažan pa ne znam više otkud to. stvarno je moguće da je neka bakterija onda u pitanju..
a ne znam da li može imati bijeli šmrkljić ako je u pitanju samo nešto što ju fizički zasmeta, ne znam jel ima to ikakve veze, ili to kad je baš bijelo a ne samo vlažno znači da je neka upala ili nešto takvo. .

budemo vidjeli...
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: Ehinacea

PostPostao/la Lionesse » ned kol 17, 2014 15:30 pm

Ne znam za smrklje dal moze imat ak joj nes fizicki smeta, toliko bas ne znam pa necu govoriti ali eto. Bolje provjeriti odmah i za to i za stolicu. Moj je recimo te vitaminke imao dosta rijetko pa sam u Bubi i za to pitala pa su rekli da to nema veze. U svakom slucaju treba ih iapitat sve tamo, oni ce bolje znati :) btw kad se primaju enroxil tablete, onda se daje i linex radi probave. Tak da oni to ne kazu tamo ali ovdje na forumu su i meni to preporucili. Ugl, vidjet ces sve kad odes, pa pitaj onda za dalje ako imas nejasnoca :)
slika
Avatar
Lionesse
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 18:23 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan