BRIGA ZA BEBU KUNICA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la vini » uto lip 21, 2011 22:09 pm

Mislim da se može davati onu zamjensko za mace. Ima ih u pet centru.
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la zeko Simba » čet lip 23, 2011 9:38 am

MaxCro11 je napisao/la:koje mljeko mogu dat malo zecu jer ga majka nece da hrani i


Ajde molim te pojasni nam što i kako ti pariš te kuniće i radi čega. Vidim da stalno pariš i mladi stalno ugibaju. Naravno da neće hraniti kada je iscrpljena do kraja. Znaš li ti uopće kako i koliko ona hrani malene. Nisu to mačke pa da vidiš kada maeni jedu. Ima jako puno nelogičnosti u tvojim postovima i želim da nam malo jasnije opišeš situaciju kod sebe.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la Flekicaaa » čet ruj 01, 2011 10:00 am

možeš mačje mlijeko.
Avatar
Flekicaaa
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 930
Pridružen/a: pet srp 22, 2011 11:17 am
Lokacija: Imotski

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la zeko Simba » čet ruj 01, 2011 12:35 pm

Flekicaaa je napisao/la:možeš mačje mlijeko.


Pogledaj malo otkada je njegov post
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la bosanka » ned kol 18, 2013 9:50 am

Zdravo!Prije dvije sedmice okotila mi se zečica i donijela sedmero prelijepih i naprednih zečića.Smještena je napolju u kavezu,koji je metar i pol visok.Čovjek bi pomislio da bezbjednije mjesto nisu mogli imati,ali,jutros,čujem nekoliko pasa lutalica,koji laju na njih i divljački žele da ih se domognu.Otjeram ih i primijetim da je žica na vratima razderana,taman da glava prođe,i moje zečice više nema.Pokoja dlaka i psi koji su se razbježali na sve strane.Jedan je,onako zadavljenu,odnese niz ulicu i nađem je kod komšije u dvorištu.Maleni su pobjegli u ćoše,imaju samo dvije sedmice i bojim se da mi ne uginu.Smijem li ih hraniti kravijim mlijekom ili da kupim neko drugo?Molim vas,pomozite mi!Žao mi je zečice a njih još više.Inače,imam udomitelje za nekoliko njih a ostavit ću dva i za sebe,samo da prežive.Zečica je bila predivna majka,brižna i sada ne znam koliko ću ih ja uspjeti izvući,makar dok ne počnu jesti sijeno.Ni sad ne mogu odgonetnuti kako su je izvukli iz kaveza,očajna sam.Molim vas nekoliko savjeta!Veliki pozdrav!
bosanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pon svi 20, 2013 22:18 pm

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la vini » pon kol 19, 2013 21:25 pm

Postoji zamjensko mlijeko za male mace (zamjensko mačje mlijeko) i to mlijeko smiju i male zeke. Drugo ti ne bih savjetovala. Ne znam da li to možeš nabaviti, ali ovdje ga ima u pet centrima, kod veterinara ili u poljoprivrednoj apoteci.

Kavez svakako bolje osiguraj, vrata, krov ....... I sigurno nije dobro da mu mogu prići psi ili bilo koje druge životinje, jer kunići su vrlo plahi i mogu od samog straha i stresa uginuti.
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la markiza » uto kol 20, 2013 10:45 am

Jadna zekica :cry: Drzim ti palceve da othranis malecke i javi se da nam napises kako su :zeko4:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la bosanka » pet kol 23, 2013 23:12 pm

Nisam našla mačije mlijeko,živim u manjem gradiću pa nisam bila u mogućnosti nabaviti brzo,s obzirom da je bila i nedjelja.Uzela sam šta sam imala,malo kravijeg mlijeka pomiješala sa vodom,pola-pola.Zečići su odmah prihvatili špricu i na svu sreću nije im naškodilo.Sada popiju po 10ml,možda i jače,ne forsiram ih previše,neki sami zgrabe špricu čim ih okrenem na leđa :) Sada jedu i prosušenu djetelinu i malo voća,grickaju i dobro im ide.Drago mi je što su svi uspjeli preživjeti,a i trudim se oko njih,ustajem rano(prije nego što mi se baba probudi) pa ih ''podojim'',a oni se nakon toga zadovoljno stisnu jedni uz druge,siročići moji.Zečicu ne mogu prežaliti,neki dan sam dobila temperaturu zbog cijele situacije.Kavez smo dodatno osigurali sa svih strana,mada sam se mogla zakleti da im se ništa ne može dogoditi ni ranije.Samo da se sklonila uz zečiće pas je ne bi mogao dohvatiti(u protivnom bi morao ući a to je nemoguće s obzirom na visinu i otvor),ali ona ih je branila i on ju je samo zgrabio i izvukao.To je bio čopor pasa raznih veličina i trajalo je svega tri minute.Čim sam viknula na njih odmah su se razbježali noseći je u zubima,a ja sam u pidžami trčala za njima.Uh,kako sam se osjećala poniženo i bijedno.Nadam se da su moje bebice prebrodile krizu i da će biti ok.Neću vas više tušiti :nowink: hvala na savjetima,sve najbolje.Pozdrav!
bosanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pon svi 20, 2013 22:18 pm

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la markiza » sub kol 24, 2013 22:05 pm

Nemoj im voca davati jer su jos mali, ne bi trebalo nista sveze da jedu pre nego da napune 6 meseci, procitaj malo na forumu o ishrani kunica :blush: Drzim ti palceve da ih othranis i javljaj kako ide :zeko1: puno poljubaca malim zekama :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la bosanka » ned kol 25, 2013 21:40 pm

Davala sam ja pomalo voća zecu i zečici,puno prije 6 mjeseci starosti i nikakvih problema nisu imali.Sad radim isto,na osnovu ranijeg iskustva,ali svakako ću pripaziti na ishranu.Maleni su prošli krizu,još koji dan pa ću i mlijeko prestati davati.Ipak, hvala na savjetu.Pozdrav!
bosanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pon svi 20, 2013 22:18 pm

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la markiza » pon kol 26, 2013 6:12 am

Ajde javi jos kako su malecki i stavi slikice da ih vidimo :zeko10: :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la bosanka » čet kol 29, 2013 16:23 pm

Kolko dugo trebam davati mlijeko malima?Tamo piše od 4 do 6 sedmica starosti,moji će sutra imati mjesec dana.Hoće li biti rano da prekinem odmah ili da produžim još koji dan?Bit će i slikice :)
bosanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pon svi 20, 2013 22:18 pm

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la markiza » čet kol 29, 2013 20:24 pm

Ja nemam iskustva ali mislim da je uvek bolje duze da ih hranis mlekom zbog njihovog imuniteta u buducnosti, ali ipak sacekaj da ti se javi neko sa iskustvom :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la bosanka » čet kol 29, 2013 23:40 pm

Ok,hvala!
bosanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pon svi 20, 2013 22:18 pm

Re: BRIGA ZA BEBU KUNICA

PostPostao/la bosanka » sub kol 31, 2013 22:31 pm

Niko mi ne odgovara :sad: Veterinar mi reče da,ukoliko maleni konzumiraju peletiranu hranu,nema potrebe dalje nastavljati sa mlijekom.Kaže da je u njoj sve,pa ću ga i poslušati.
bosanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pon svi 20, 2013 22:18 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan