OPADANJE DLAKE!!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

OPADANJE DLAKE!!

PostPostao/la Zerina » ned srp 06, 2014 22:45 pm

Pozdrav za sve :)
Od danas sam i ja s vama. :zeko3: Kao prvo da kazem,stranica je zakon!Sve pohvale.
Moj Charlie :D ima 10,5 mjeseci (patuljasti kunic-lavlja glava)...u zadnje vrijeme mu uzasno dlaka opada,kad kazem uzasno mislim na to da nije ono uobicajeno kao kad im dlaka opada..ovo je sad bas previse,doslovno mu mogu iscupati komade dlaka iz korjena.
Kako su dosli ljepsi dani boravi na terasi ..to je njegovo mini carstvo..uvijek ima flasu zaladjene vode da se moze hladiti,sve su plocice na kojima lezi,redovno mu cistim kaveze koji je non stop otvoren tako da izlazi-ulazi kad pozeli,pregledam ga svako malo..ali mi nije nikako jasno s tom dlakom..to se desava unazad 20-ak dana ??? Brinem se. Jel mozda zbog vrucine,svjedno sto ima sve moguce privilegije na toj terasi ?? ili sta.. ???

Iz Banja Luke sam..koga god pitam za veterinara pa i nisu bas s pohvalama jos pogotovo s znanjem o zecevima..sta da radim ? jel ima sta protiv tog opadanja dlake da se smanji ???
:zeko3: :zeko3: :zeko3:
Zerina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: ned srp 06, 2014 22:20 pm

Re: OPADANJE DLAKE!!

PostPostao/la Foxy » pon srp 07, 2014 7:51 am

Pozdrav!
Drago mi je da Vam se forum sviđa. Ovdje stvarno možete naći pregršt informacija o kunićima.
Što se tiče opadanja dlake, to u pravilu normalana pojava koja se javlja u pravilu dva puta godišnje kao i kod svih dlakavaca, u proljeće i jesen, a dlaku i inače gube. Kunići koje držimo u stanovima kao kućne ljubimce se linjaju cijelu godinu i nema pravila. Evo link na tablicu linjanja malo za utjehu da vidite kako se sve linjaju i iskustva ostalih forumaša viewtopic.php?f=7&t=451

O problemu se svakako radi ako je područje bez dlake upaljeno, ima krastica i ako dlaka nikako ne raste na tom mjestu. Pregledajte kunića i ako nađete mjesta gdje nema dlake, ali se nazire rast nove kratke dlake, onda je vjerojatno sve ok. Razmišljajmo pozitivno...
Evo jedan link http://www.zecovi.net/health/Odrzavanje-zdravlja.htm
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: OPADANJE DLAKE!!

PostPostao/la Zerina » pon srp 07, 2014 9:45 am

Hvala!!!! :rolleyes: :zeko3: :zeko8:
Po ovom svemu sto sam procitala hvala Bogu kod Charliaa nema nista negativnoooo.Znaci i linjanje u ovolikoj mjeri je normalno. ;D ;D ;D
Zerina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: ned srp 06, 2014 22:20 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan