Puknut nokat !!!!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la altan » sri lis 22, 2014 11:26 am

Posvjetli baterijom na nokat pa ces vidjeti zilicu i probaj odrezati nekako njezno, ako ide. Ako ne ide ostavi. Mislim da tu nema neke velike pomoci..mozda ga strga do kraja, moze ga i iscupati..no to su na kraju samo nokti kao i kod nas tako da nije nista stasno..ako strga i bude krvarilo, naspricaj octenisptom i malo zaustavi maramicom i to je to..naravno da ako primjetis neko vece ostecenje da onda treba otici veterinaru
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Vladolina » sri lis 22, 2014 11:32 am

posvjetlila sam baterijom ali pri savijanju je pobjelio nokat.ne znam kako da objasnim,kao kada nama se savine pa je na pregibu bijelo.tako je njoj cijeli i nažalost ništa se ne vidi...Hvala ti, sada mi je lakše...Pratim to pa ću vidjeti. Hvala puno puno ! :)
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la altan » sri lis 22, 2014 12:46 pm

Mozda ce joj onda otpasti, ako je pobjelio. Moji su znali imati onako kao samo "batrljak" na prstu potpuno bez nokta. Prati kao što si rekla pa ćeš vidjeti. Ako joj to bude smetalo onda ćeš ju odvesti veterinaru da si ne zezne prstić. Ali ja bih mozda ipak pustila još dan-dva.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Vladolina » pon lis 27, 2014 17:23 pm

uspjela sam sinoć jedva vidjeti di je živac. Taman joj je odrezan nokat.... Od jučer je lošije što se tiče ponašanja. Miruje i spava. Malo prošeće ali to je to. Razumijem da je takva, ali očito od jučer ju puno više boli :(
sutra idemo veterinaru pa da vidimo... Otišla bi i prije ali preko vikenda je bila tako zaigrana i trčala svuda, mislila sam da joj prolazi
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la altan » uto lis 28, 2014 21:04 pm

Možda nije povezano..jel jede? Kaka? Jel se linja? Jel šepa?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Vladolina » sri lis 29, 2014 14:45 pm

linja se već 3 tjedna,sada puno manje. Zar je moguće da je to povezano ? Veterinar je primjetio da se linja ali ništa mi nije rekao....normalno jede,pije,kaka to sve super. Ne šepa jako kao prošli tjedan,sada tipa kada trči svaki treći korak štedi šapu i ako je na stražnjim nogama nikada se ne dočeka sa obje već samo na zdravu. Kada leži jedna je ispružena a bolesna noga je savinuta. Jučer kada smo došli pregledana je i rekao je da ne osjeća nikakvo puknuće niti ništa što bi moglo uzrokovati takvu bol. Dao joj je injekciju protiv infekcije. Danas sam mislila da ćemo samo doći po drugu injekciju ali kako sam mu rekla da je sve isto što se tiče šape,samo što je živnula od jučer puno više, poslali su je na rendgen i tamo je sve super. Kaže da vjerojatno neka tetiva i da mora mirovati. Cijela soba mi je u madracima,poplunima,tepisima i jastucima tako da joj je što mekše i to je to..A što se tiče nokta rekao je da ne mora značit da će ispasti i da je vidio da zečeki bez problema imaju takav nokat. Isto danas dobila injekciju i to je to.. Ne znam stvarno. Nadam se da će proći što prije. I uz sve to je dobila žuljeve na petama,nisu ništa strašno ali trebamo mazati nevenovom masti.
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Vladolina » sri lis 29, 2014 20:44 pm

evo mali update.nakon par sati veliko poboljšanje.kada trči više ne šepa uopće i puno se više oslanja na šapu(kada se diže,čisti se...) jeeej :D
injekcije očito pomogle
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la altan » čet lis 30, 2014 16:04 pm

Ajde super :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan