Djoletov zeko- okot?

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

PostPostao/la Charlie » pet tra 25, 2008 19:25 pm

a kad narastu?
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la sanjita » pet tra 25, 2008 19:42 pm

Charlie je napisao/la:a kad narastu?


..ja bi samo dodala i kad postanu spolno zreli i kad se pocnu parit medjusobno,kaj onda? si spreman za to sve?
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Wictor » ned tra 27, 2008 0:28 am

Djole je napisao/la:Pa zato sto volim male zecice, obozavam da se igram sa njima i da ih hranim, a najvise volim da ih pustim sa majkom da trce po dvoristu! Uopste volim male zecice! ;D


Jako nezrelo
Wictor
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: ned ožu 30, 2008 23:13 pm
Lokacija: Slavonija

PostPostao/la Djole » ned tra 27, 2008 21:06 pm

Pa znam da je posle malo teze, prvenstveno zbog parenja i kocenja, ali meni su se neki zecevi vec parili i okotili, samo ne znam sta je sa ovim patuljastim kunicem!
Mali zecici su rodjeni ima ih...?
Djole
Kunić
Kunić
 
Postovi: 18
Pridružen/a: pon vel 18, 2008 20:50 pm

PostPostao/la sanjita » ned tra 27, 2008 21:22 pm

Ajde si moooolim te malo procitaj ovo
ttp://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=206

..tu izmedju ostaloga pise da se kunici koji su u rodu nebi uopce smjeli pariti,pise i zasto,daklem kad dobijes bebice i kad postanu spono zrele,parit ce se i one i dobit bebice,pa ce se parit i njihove bebice...
..meni osobno nije jasno do kad bi ti tako,to su zivotinje a ne plisane igracke pa da ih razmnozavas bez ikakvog reda i smisla.zato su te ljudi pitali zasto uopce zelis razmnozavat svoje zeceve i koje su ti namjere.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon tra 28, 2008 23:59 pm

Djole je napisao/la:Pa zato sto volim male zecice, obozavam da se igram sa njima i da ih hranim, a najvise volim da ih pustim sa majkom da trce po dvoristu! Uopste volim male zecice! ;D


Svi mi volimo male zečiće, ali svi mali zečići jednom postanu veliki.
A onda trebaju našu brigu, pažnju, ljubav i odgovornost jednako kao i kad su mali.
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la zeko Simba » uto tra 29, 2008 12:30 pm

Nemoj ih pariti.......... malo mi sve to neozbiljno zvuči. Ne želim biti gruba, ali ipak treba dobro sagledati situaciju ubuduće s njima, kada narastu i ostalo.....
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Djole » uto tra 29, 2008 15:26 pm

dobro, cao!
Mali zecici su rodjeni ima ih...?
Djole
Kunić
Kunić
 
Postovi: 18
Pridružen/a: pon vel 18, 2008 20:50 pm

PostPostao/la Djole » pet lip 13, 2008 19:24 pm

Okotila se zecica,ima ih bas dosta,juce ujutru se okotila,ima i belih i crnih.Ali,to nije patuljasta zecica nju necupustati da se pari,to je ova druga,bela.Mozete li mi pomoci?Da li su rozi zecici ustvari beli? :blush:
Mali zecici su rodjeni ima ih...?
Djole
Kunić
Kunić
 
Postovi: 18
Pridružen/a: pon vel 18, 2008 20:50 pm

PostPostao/la zeko Simba » sub lip 14, 2008 12:40 pm

Da, nemoj ih dirati. Pročitaj ovo



zekili je napisao/la:Majke svog kunica doje otprilike 5 minuta na dan, to rade u gnjezdu rano ujutro i ponovno navecer. Mlijeko je veoma bogato i beba se nahrani za minutu. Majke ne sjede na svojim bebama da ih odrze toplima kao sto rade neki sisavci i ptice. One izgraduju gnijezda sa kombinacijom dlake i trave koje odrzava bebu toplom. Ne tjerajte majku da sjedi na gnijezdu. Mozete uzeti bebu i provjeriti dali se redovito hrani tako da provjerite velicinu njegovog trbuscica(ne smije biti uvucen) , boja koze mora biti normalna, te kunic koji redovito jede nece plakati,,samo gladan kunic place. Ako je kunic topao mama ga redovito hrani.

Ako pogledate gnijezdo i ako je ono pusto i mame nema u njemu ne ometajte i ne dirajte gnijezdo, to je normalno. Micanje beba kunica iz gnjezda smanjujete im sansu za prezivljavanjem

U izvanrednim situacijama, kad imate kunica sirocica,npr kad mu majka pogine ili kada ga odbija hraniti trebate ga pokusati hraniti sa zamjenskim macjim mlijekom. Zapamtite da mame svoje bebe hrane uvijek tijekom noci, nemojte pomisliti ako ne vidite kako one to cine da se one ne brinu za njih Za prave sirocice zapamtite da ih smijete hraniti smo DVA PUTA DNEVNO. Precesto hranjenje je fatalno, uzrokuje bolesti crijeva i izaziva smrt. Osigurajte napustenom kunicu mekano gnijezdo u gajbi koje cete napraviti od cistih rucnika te pokrijte bebu ako su mu oci zatvorene tako da bude u mraku.

Ne pregrijavajte prostoriju ako je u njoj najmanje 18 stupnjeva jer pregrijavanje također može biti fatalno. Ako je prostor puno hladniji mozete postaviti samoljepljivi grijac (eng. heating pad), no samo do polovine gnijezda da bi se beba kunic ako mu postane pretoplo mogao premjestiti u hladniji prostor.




HRANJENJE BEBE

Starost + velicina(ovisi o vrsti kunica), koristite macje mlijeko, kozje mlijeko, regularno, znači ne low fat, te malo probiotika(acidophilus) u to radi razvoja crijevne flore te ga hranite samo DVA PUTA DNEVNO.

NOVORODENCAD DO 1 TJEDNA STAROSTI: 2 - 2+1/2 cc/ml po hranjenju (2 hranjenja dnevno)

1 DO 2 TJEDNA STAROSTI: 5-7 cc/ml po hranjenju (2 hranjenja dnevno)
(OVISI O KUNICU, MOŽE BITI PUNO MANJE AKO JE KUNIC MANJI)

2 DO 3 TJEDNA STAROSTI: 7 – 13 cc/ml po hranjenju (2 hranjenja dnevno)

Kunici kojima su oci još uvijek zatvorena treba stimulirati obavljanje nuzde prije ili poslije hranjenja. Oci se otvaraju nakon 10 dana starosti.

3 D0 6 TJEDANA STAROSTI: 13 – 15 cc/ml po hranjenju (2 hranjenja dnevno)

VODITE RAČUNA DA OVE MJERE HRANJENJA MOGU BITI MANJE AKO JE KUNIC MANJI
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Lilo » pon lip 16, 2008 18:30 pm

rozi kunići su ustvari bijeli...vrlo rijetko crveni...al to se vidi nakon par dana...bijeli najvjerovatnije s obzirom na boju majke...ostalo piše gore...
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PostPostao/la Djole » čet lip 19, 2008 11:56 am

OK.Juce kad sam pogledao u kotilicu,dok je majka rucala,cuo sam kako je jedan zecic zaskicao,sta mu je?Moze li mi neko pomoci? :sad:
Mali zecici su rodjeni ima ih...?
Djole
Kunić
Kunić
 
Postovi: 18
Pridružen/a: pon vel 18, 2008 20:50 pm

PostPostao/la Djole » sri lis 07, 2009 14:42 pm

e pa nakon duzeg wremena ewo i mene....nisam wishe uparivao zecicu i sada imam samo onog patuljastog kunica...to je to za sad..poz :D
Mali zecici su rodjeni ima ih...?
Djole
Kunić
Kunić
 
Postovi: 18
Pridružen/a: pon vel 18, 2008 20:50 pm

PostPostao/la Lady Stardust » sri lis 07, 2009 15:00 pm

Hej Djole - pozdrav :)
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan