Što staviti na pod gajbe?

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

PostPostao/la Kornjace » sub kol 16, 2008 17:23 pm

Bok,ljudi ja svom kunicu ovko napravim na dno kaveza stavim 5 cm debeli sloj pijeska za glodavce na to dovoljno sijena da se moze ugodno ugnjezdit odnosno to sam tek danas probo pa cemo vidjet ako stima.
Avatar
Kornjace
Zečić
Zečić
 
Postovi: 127
Pridružen/a: pon vel 25, 2008 22:00 pm

PostPostao/la zekica_poopy » pon kol 18, 2008 10:41 am

pa bolje je ne stavljati nista osim u wc - manje nereda, a i izbjegavaju se potencijalni problemi sa zdravljem i alergijama (pijesak ima neku prasinu ipak, piljevina...)
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Kornjace » pon kol 18, 2008 10:58 am

Sta je piljevina bolja.Ja sam svom tako napravio jer ga je nemoguce naucit na wc.
Avatar
Kornjace
Zečić
Zečić
 
Postovi: 127
Pridružen/a: pon vel 25, 2008 22:00 pm

PostPostao/la Charlie » pon kol 18, 2008 11:43 am

puno lakše ih je naučiti na wc dok imaju podlogu samo u wc-u
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Tiaret » pon kol 18, 2008 13:44 pm

moj je odgurivao piljevinu pa jedno vrijeme nije imao ništ,pa sad neko vrijeme ima tepih.i kul mu je.a u wcu ima piljevinu.
i tako mu paše,i nemoram puno čistit. :)
god:5
[img]http://i233.photobucket.com/albums/ee274/Tiaret1/g065.gif[/img]
Tiaret
Zečić
Zečić
 
Postovi: 163
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 16:33 pm

PostPostao/la Doby » sri kol 20, 2008 8:52 am

Moj na plastici ima 2-3 cm piljevine (koja jako dobro upija, neka sa mirisom limuna . Kupujem u pet centru oko 38 kuna) i onda na to 4 cm sijena (domaćeg) i to mu slažem od prvog dana. Kupila sam mu i wc zasebno ali neće nego kad se pokaki kuglice padnu na dno , malo stepem sijeno i sve je ispod. Nikad nije zapišana gajbica. Presvlačim mu "kučicu svaka 3-4 dana Sijeno svaki dan. Nema žuškaste šapice ispod. Miriši po sijenu kojeg ima u abnormalnim količinama. Kad je vani voli čoriti na sijeniku sa guskama ;D ;D
Doby
Avatar
Doby
Zečić
Zečić
 
Postovi: 174
Pridružen/a: uto lis 16, 2007 12:47 pm
Lokacija: Sveti Ivan Zelina

Re:

PostPostao/la damir86 » sub tra 02, 2011 20:12 pm

haha... moj kunic osim sto jede sijeno, izvlaci ga iz posudice i stavlja na pod i po njemu skace... na podu je inace ona kao krupna piljevina... i jedan sloj njegovog sijena :)
damir86
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pon ožu 21, 2011 1:08 am

Re:

PostPostao/la zekoslav123 » pon tra 04, 2011 17:29 pm

Kornjace je napisao/la:Bok,ljudi ja svom kunicu ovko napravim na dno kaveza stavim 5 cm debeli sloj pijeska za glodavce na to dovoljno sijena da se moze ugodno ugnjezdit odnosno to sam tek danas probo pa cemo vidjet ako stima.


stavi piljevinu u wc a sijeno po kavezu,ali nemoj previse-manje nereda..ali kako oces :) ..neznam ja sam mrkvi stavljala tako i nisam imala probema..
Mrkva,Lily (R.I.P.) i Cima
Avatar
zekoslav123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 377
Pridružen/a: sub pro 04, 2010 16:49 pm

Re: Što staviti na pod gajbe?

PostPostao/la warped » pon tra 04, 2011 18:59 pm

Ne stavljaj mu ništa, baš mu ništa ne treba na podu, samo u wc-u. :)
Avatar
warped
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 867
Pridružen/a: uto lip 22, 2010 13:48 pm
Lokacija: Sisak

Re: Što staviti na pod gajbe?

PostPostao/la kristinans » pet tra 08, 2011 13:43 pm

Da li na dnu kaveza sme da stoje pelete?Peka je poceo piskiti po celom kavezu,takodje i kaki svuda ponekad u WC,zaista ne znam sta mu se desilo pa je postao neuredan :sad: Razmisljam ako bi mu stavila na dno kaveza onda bi ga zuljalo verovatno a nista drugo ne podnosi,ja kad promenim i pocistim kavez posle par sati ponovo je sve isto kao i pre :sad: i bas voli da legne na mokro pa sam mislila bar pelete bi upile e sad ne znam sta da radim..... :sad:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Re:

PostPostao/la siga » pet tra 08, 2011 15:20 pm

zekoslav123 je napisao/la:
Kornjace je napisao/la:Bok,ljudi ja svom kunicu ovko napravim na dno kaveza stavim 5 cm debeli sloj pijeska za glodavce na to dovoljno sijena da se moze ugodno ugnjezdit odnosno to sam tek danas probo pa cemo vidjet ako stima.


stavi piljevinu u wc a sijeno po kavezu,ali nemoj previse-manje nereda..ali kako oces :) ..neznam ja sam mrkvi stavljala tako i nisam imala probema..


Tom zeki sada mi stavljamo podlogu :cool: . Kornjaca je morao udomiti svoga zeku i on je sada kod nas :zekoo11:. Treba obratiti pažnju na datume..

@kristinans: ako ih baš moraš na cijelu površinu onda bar dodaj i piljevinu. Iako se slažem sa ovima od prije da je bolje pelete samo u wc. I često mu čisti wc jer ne vole u njega ako je neuredan.

Po našem iskustvu se najbolje pokazalo da u gajbu ne stavljamo podlogu a u wc samo drvene pelete. U slučaju kada postanu neuredni treba se malo prilagoditi, ali mislim da nije dobro pelete u čitavu gajbu.
Avatar
siga
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1072
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 18:51 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Što staviti na pod gajbe?

PostPostao/la sanjita » pet tra 08, 2011 16:08 pm

Slazem se...jer ako ih stavis i u wc i u cijelu gajbu tek onda ce shvatit citavu gajbu kao jedan veliki wc...ovo je privremeno ludilo njegovo pa ga nemoj produzivati pomazuci mu sa peletima po gajbi ;)
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Što staviti na pod gajbe?

PostPostao/la kristinans » pet tra 08, 2011 16:30 pm

Hvala vam puno,ali bez obzira,ja i kada mu ponekad menjam i dva puta na dan pelete u WC-u on i dalje kaki i piski u drugim coskovima to traje vec par meseci pocelo me je izludjivati,ali sta mu mogu pokusavala sam na sve nacine ali on i dalje kaki,piski u wc-u a i okolo :sad:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Što staviti na pod gajbe?

PostPostao/la Jura » pet tra 08, 2011 20:05 pm

moj ima pelete u wc-u i piljevinu u ostatku gajbe. Ima i drvenu kućicu na katu napravljenu od špere. U nju se zavuče kad se boji ili mu je hladno. piljevinu svaki dan drugačije rasporedi :zmirko: Sve razbaca i stalno treba čistiti za njim, ali ružno mi je vidjeti samo plastiku na podu.
Avatar
Jura
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 568
Pridružen/a: uto ožu 15, 2011 21:20 pm

Re: Što staviti na pod gajbe?

PostPostao/la kristinans » pet tra 08, 2011 20:15 pm

A jeste bzvz samo plastika ali on ne podnosi nista ispod njega cak bi nekada iskopao i parket sto mu smeta... Jos sam pelete stavila ovoga puta u sve coskove kaveza i u wc i piski svuda ali na pelete jos malo pa bi sve prekrilo, celo dno sto ja ne bi zelela.... :nowink:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodnaSljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan
cron