Sterilizacija

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

PostPostao/la pudding » sri ruj 30, 2009 0:49 am

gummy je dosta budna... kiki se još budi pa zaspe i tako cijelo vrijeme..
stavit ću ih kraj kreveta da pazim na njih..
gummy je pila dosta vode ,ja sam joj držala pojilicu,a kiki samo jednu kap..
sad opet pajke jer sam im ponovo ugrijala oblog ispod deke,pa im je fino..
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la pudding » sri ruj 30, 2009 9:44 am

još su im nekordinirane kretnje..
puno su vode pile,papale su kroz noć svaka 1 veliki list suhog bilja..jutros još malo bilja i svježi maslačak.
iza su dobile jabuke (unutra sam malo stavila echinaceu) i na to su baš navalile..
Stavila sam im pro digest u vodu
obje su piškile fino..
zvala sam veta,reko je da im je dao antibiotik,i da će opet dat u slučaju da nešto bude,ali da zasad nema potrebe.
Drago mi je što vidim da ih ne boli baš jer bi se one rado kretale,ali ne mogu jer su skroz zalempane...
Ugl.sve super ide..
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri ruj 30, 2009 11:01 am

Charlie je napisao/la:
pudding je napisao/la:jesam ja možda nešto pomješala ili postoji injekcija za brže buđenje iz anestezije?


postoji... za kuniće konkretno ne znam

malo sam surfo po sajtu od vet-faksa u Münchenu... postoje antagonisti koji poništavaju djelovanje narkotika, a mogu se jednako upotrebljavati kod glodavaca i kunića. Dapače preporučljivo je, zbog toga što je faza buđenja najkritičnija faza narkoze u kojoj može doći do pothlađivanja organizma ili problema u radu srca, pa je bitno da se životinja što prije probudi. Problem je izgleda, što su antagonisti puno skuplji od narkotika, pa ih veterinari baš i ne upotrebljavaju. Iako, kad bi vlasniku životinje objasnili problem, mislim da bi mnogi pristali na veću cijenu.

dodatak za buduće veterinare :wink:
sajt je na njemačkom, ali je vidljivo koja kombinacija od 3 narkotika se upotrebljava za "uspavljivanje" i koja kombinacija od 3 antagonista se upotrebljava za "buđenje" (podaci u tabelama su za zamorce i kuniće)
http://www.mueller-heinsberg.de/html/na ... etiere.HTM
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri ruj 30, 2009 11:06 am

pudding je napisao/la:...
gummy je pila dosta vode ,ja sam joj držala pojilicu,a kiki samo jednu kap...

pazi da im ne ponestane vode i možda staviti vodu također u zdjelicu da im je lakše piti, jer zbog preparata koji su dobile bit će jako žedne, puno će piti i isto tako piškiti.
Meni je Jurica dan-dva iza operacije pila 5 do 10 puta više vode nego inače.
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la pudding » sri ruj 30, 2009 11:08 am

ja sam uvjerena da je ona njemu nešto dala,jer on se iza skoro odma probudio ali bio malo zamantran,a platili smo 300kn kastraciju i iza antibiotike... ja bi rado da je to njima dao jer iako su bile sa toplim oblogom i zakukuljene u dekicu me bilo strah..pogotovo zato jer je gummy brzo disala(tj normalno)a kiki presporo..
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la pudding » sri ruj 30, 2009 11:10 am

Zeko_Jurica je napisao/la:
pudding je napisao/la:...
gummy je pila dosta vode ,ja sam joj držala pojilicu,a kiki samo jednu kap...

pazi da im ne ponestane vode i možda staviti vodu također u zdjelicu da im je lakše piti, jer zbog preparata koji su dobile bit će jako žedne, puno će piti i isto tako piškiti.
Meni je Jurica dan-dva iza operacije pila 5 do 10 puta više vode nego inače.


stalno punim..
kako su na oblogu(koji nije više ugrijan) i dekici su uzdignute,a pojilica im je na najnižem pa im je lako pit,ne trebaju skoro ni podizat glavu
probala sam s posudicom,ne snalaze se baš...
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri ruj 30, 2009 11:42 am

ako misliš da kiki ne pije vode, nazovi veterinara i reci mu to, da ne bi dehidrirala - radije pitaj
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la pudding » sri ruj 30, 2009 12:31 pm

pje pije..puno..obe piju..nego im ne ide baš sa posudicom,zavale previše glavu u nju ...
lakše im je iz pojilice
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Charlie » sri ruj 30, 2009 14:25 pm

Zeko_Jurica je napisao/la:
Charlie je napisao/la:
pudding je napisao/la:jesam ja možda nešto pomješala ili postoji injekcija za brže buđenje iz anestezije?


postoji... za kuniće konkretno ne znam

malo sam surfo po sajtu od vet-faksa u Münchenu... postoje antagonisti koji poništavaju djelovanje narkotika, a mogu se jednako upotrebljavati kod glodavaca i kunića. Dapače preporučljivo je, zbog toga što je faza buđenja najkritičnija faza narkoze u kojoj može doći do pothlađivanja organizma ili problema u radu srca, pa je bitno da se životinja što prije probudi. Problem je izgleda, što su antagonisti puno skuplji od narkotika, pa ih veterinari baš i ne upotrebljavaju. Iako, kad bi vlasniku životinje objasnili problem, mislim da bi mnogi pristali na veću cijenu.

dodatak za buduće veterinare :wink:
sajt je na njemačkom, ali je vidljivo koja kombinacija od 3 narkotika se upotrebljava za "uspavljivanje" i koja kombinacija od 3 antagonista se upotrebljava za "buđenje" (podaci u tabelama su za zamorce i kuniće)
http://www.mueller-heinsberg.de/html/na ... etiere.HTM


:hvalaa:

samo što naši ne koriste ni tu narkozu :hm:
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri ruj 30, 2009 19:24 pm

za neke narkotike ni ne postoji antagonist - može biti da kod nas takve koriste, pa onda nema ni brzog buđenja iz narkoze :sad:
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la pudding » čet lis 01, 2009 12:15 pm

Problem..
Vjerujem da će se rješit,tj 100% sam sigurna,nema razloga da ne bude tako,ali treba mi privremeno rješenje.
Gummy je jutros počela grickat Kiki za guzu..oće naskakivat,pokazat dominaciju..
Stavim Kiki s Liviom jer znam da on prema njoj NIKAD nije bio takav da je maltretira..ako bi mu došlo naskakivat,pristojno bi je pito :cool:
No kako je ona ušla u gajbu sa Liviom on je najurio..
Ok,pustim Livia,njih zatvorim u gajbe.
Krenem izvadit dekicu iz gajbe di je Gummy(jer im je na njoj bilo lijepo ležat dok su se oporavljale),Gummy iziđe van i meni sine ideja..Odvojit Kiki dok oni ne smire strasti,pustit skupa Gummy i Livia..
No Livio ko luđak najuri i Gummy..
Sad je on pušten one u odvojenim gajbama.
Ne znam šta da radim..Dali ih pustit da se ''bore'' za teritorij pa čekat da prođe ili ne s obzirom na šavove što imaju(ne pokazuju nikaku bol osim što se ne mogu ispružit-to ih smeta)
Jeli moguće da kako su prošla 24 sata od operacije se njihovo tijelo očistilo od većine hormona pa mjenjaju miris?Ili nešto tako..
jer mi činjenica da je livio najurio kiki ko luđak nikako ne ide u glavu..
Ideje?
Savjeti?
I koliko bi trebalo da Gummy(a i Kiki,no ona nije problem jer ona nikad ne ''napada'')prođu te navale hormona,jer ovo maltretiranje u smislu najurivanja/naskakivanja/grickanja za guzu i jes bio razlog operacije...
Par dana prije operacije,Gummy je bila odvojena od njih(ali u istoj prostorij,gajba kraj gajbe)i bio je savršeni mir..Livio i Kiki u super odnosima,Gummy kad bi bila van(dok su oni zatvoreni) bi zecoplesarila bez prestanka... raj na zemlji..
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la pudding » čet lis 01, 2009 13:00 pm

http://www.medirabbit.com/EN/Uro_gen_di ... ovario.PDF
(neka ne gledaju oni koji ne vole ''svakakve'' slike jer je prikazana operacija tj sterilizacija)
ugl.što se tiće šavova,i ovdje su stavljeni ovi što se ne raspadnu sami,a unutra idu oni što se razgrade..
i kaže nakon 7 do 10 dana da se dižu konci
i da se zeka drži odvojeno od drugih..ne piše točno zašto,ali kaže svih 7 (do 10)dana..možda se zato moji ovako ponašaju,možda tu ima nešto ''više'' ehehe

ps.kiki malo vuče zadnje noge...
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la zeko Simba » čet lis 01, 2009 13:20 pm

Pusti ih da se odmaraju i ne forsiraj još spajanje dok ne dođu sasvim k sebi. Vjerojatno ih i boli i nervozne su. Kada se oporave ćeh ih polako ponovo staviti zajedno. Ako bude trebalo opet ćeš ih nositi ili voziti u istom transporteru ili sl metode
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la pudding » čet lis 01, 2009 13:25 pm

a zašto se livio tako ponaša?za njih mi je sasvim to jasno...
vole se njih dvije,ali gummy pokaziva dominaciju,jedino to..sad su svi odvojeni..3 zeka naizmjenice puštat..blago meni :D
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la zeko Simba » čet lis 01, 2009 13:40 pm

A muška posla ;D ma malo mu mirišu drugačije sada, zato je takav, proći će
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan