Ovo ne moze biti normalno?!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Vanja » ned tra 03, 2011 8:51 am

Znam da je normalno da zenka pred porodjaj ocupa krzno sa sebe da napravi gnezno, ali moja Lina nije trudna, a da li je normalno da cupaju svaki put kad se teraju? Ako je i to normalno, koliko tog krzna je normalno da pocupaju? Moja Lina sinoc pocela da cupa krzno i jutros ima 3 velike regije na telu gde uopste nema krzna - totalno gola koza!! I evo sad se jos uvek cupa. Citav onaj deo ispod vrata joj je totano ogoljen, na boku totalno ogoljeno jedno 10x7cm, iznad desne sape kod ramena isto toliko. Nisam mogla da je prepoznam kad sam je videla jutros!! :blink:
Nocas je takodje dosta i skrgutala, da ne kazem testerisala, zubima. Ne znam sta je bolelo, osim ako je pojela dobru kolicinu tih dlaka, posto u cebetu u kojem je napravila gnezdo vidim samo malu kolicinu krzna, a s obzirom koliko je skinula sa sebe, ne znam sta je mogla da uradi sa ostalim osim da ga je pojela. I prosle godine se terala, ali nije se osisala na nularicu kao sad... Je l zna neko sta se desava, i da li da je vodim kod veta? :huh:
Linac Krinac Kanarinac
Avatar
Vanja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: čet ožu 31, 2011 18:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la renata » ned tra 03, 2011 9:31 am

Peru ju hormoni i to opako!
Normalno je sve što radi, pa i to da svaki put kada se tjera čupa krzno sa sebe i slaže gnijezdo. No, normalno je i da će zbog tih učestalih "lažnih trudnoća" dobiti tumor na maternici, pa ti svakako preporučam što prije obaviti sterilizaciju, znači idi vetu i dogovori termin.
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la ars » ned tra 03, 2011 9:33 am

Ima lažnu trudnoću i čupa dlaku sa sebe da svije gnijezdo imaginarnim mladuncima. Obavezno malt pastu daj, ali to je normalno. Ako se baš jako očerupala možeš nečim namazati, pogledaj što se preporučuje po forumu, ali ja ne bih ako nema rana ni ozljeda. Lažna trudnoća je normalna, samo ju neke proživljavaju intenzivnije, neke manje intenzivno, a neke ju nikad nemaju. Imaš dolje u Zeko podmladak više o tome svemu.

renata sori, nisam vidjela da već ima post, valjda u isto vrijeme :wink:
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Klio » ned tra 03, 2011 10:25 am

Moja Bjanka je imala laznu trudnocu i cupanje na 20-21 dan. Na sterilizaciji mi je vet rekalo da oma ciste na oba jajnika, narocito je desni bio pun. Ona jadna se toliko cupala da sam zaboravila da moze da ima dlaku na stomaku. Nije posteno stigla da se obnovi stara a ona se vec ponovo cupala.
Puklo mi je kada je jednom napravila tri gnezda u dva dana. Nije svako bilo isto ali vise nije moglo dalje.
Najpametnije da je sterilises sto pre.
Inace to skrugutanje zubima neznam sta je. Primetila sam da one prvo sazvacu dlaku i omeksaju je pa je tek onda stave u gnezdo. Pokusala sam cak i da cuvam staru pa kada ima teranje da joj podmetnem ali nema sansi, opet se nacupa i posle toga, naravno, zacep.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la sanjita » ned tra 03, 2011 10:31 am

Obavezno davati malt pastu da se ne zacepi od toliko pojedene dlake,ako tu malt pasta moze uopce sta napraviti jer znam kolike su to kugle dlaka,moja je isto to znala raditi samo bi uvijek to ispljunula,nikad progutala. Probati i sa sokom od friskog ananasa ako je moguce ako nemas malt pastu.

viewtopic.php?f=5&t=88
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la zeko Simba » ned tra 03, 2011 11:03 am

Obavezno sterilizacija, možeš se obratiti Klio da te uputi na veterinara koji je to već radio
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Klio » ned tra 03, 2011 11:20 am

sanjita je napisao/la:Obavezno davati malt pastu da se ne zacepi od toliko pojedene dlake,ako tu malt pasta moze uopce sta napraviti

U Beogradu nema da se kupi malt pasta za kunice, ovu za mace ako do sada nije probala nece hteti sigurno... A inace mislim, bar iz mnoooogih zacepa ovih mojih da ona vise ima preventivno dejstvo nego kada nastane bas zacep. Tada sok od ananasa, parafin, klometol, prodiges i Aspumisan ukoliko je i nadim prisutan,jedino mogu pomoci. I da, cicoka i biljcicice ukoliko ona hoce ista grickati.
Javi mi se na pm ako zelis, mogu ti dati adresu veta koji je sterilisao sve zekice koje znam i koji daje popust ljudima sa foruma.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Vanja » ned tra 03, 2011 11:54 am

Uh, hvala svima na odgovorima.
Evo sad sam bas gledala temu o laznoj trudnoci, tek sto sam postavila ovu, pade mi na pamet to.
Ona inace jede seno, pije vodu, ponasa se sasvim normalno, nije agresivna, nista neuobicajeno ne radi, cak i u toaletu sam videla da je napravila kuglica, izgledaju normalno, jedino sto cupa dlaku.
E, sad, sto se tice sterilizacije, posto je pre par nedelja imala onog parazita na kozi sto pravi perutanje i opadanje dlake, ne znam kako se zove (ivermectin se daje za to), bili smo kod Slobodana iz Spine, i ja sam ga bas pitala za sterilizaciju bas zbog svega ovog, najvise zbog jajnika i on mi rece da ne preporucuje to da radim i izobjasnjava nesto zbog cega, uglavnom sam zapamtila onaj deo o postoperativnim komplikacijama i zarastanju. Je li to taj vet, Klio? :wub:
Linac Krinac Kanarinac
Avatar
Vanja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: čet ožu 31, 2011 18:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Klio » ned tra 03, 2011 12:33 pm

Vanja je napisao/la:bili smo kod Slobodana iz Spine, i ja sam ga bas pitala za sterilizaciju bas zbog svega ovog, najvise zbog jajnika i on mi rece da ne preporucuje to da radim i izobjasnjava nesto zbog cega, uglavnom sam zapamtila onaj deo o postoperativnim komplikacijama i zarastanju. Je li to taj vet, Klio? :wub:


NIJE, on, a sto se njega tice, vec smo puno pisali ovde. On ima znanje za neke stvari a za neke lupeta. U ovom slucaju kada je sterilizacija u pitanju. Procitaj ovde imas na forumu sve o razlozima zasto sterilisati zenkicu. Zbog njihovih cestih ovulacija, vremenom dolazi do stvaranja tumora na jajnicima ili materici. I to nije retka pojava. Naprotiv. Nase zenkice se ne kote i ne pare kao u prirodi zato moras to imati na umu.

Sto se zuba tice i dijagnostike tako neke lakse Slobodan je ok, sto se tice zacepa, varenja i operacija nikako ga ne preporucujem. Puno losih iskustava. Uz to bezobrazno skupo naplacuje sterilizaciju, za nase uslove zivljenja, plus kada je skoro jedna sa foruma bila kod njega za zekicu koja ima neke simptome epilepsije, samo je poslao kuci, a kada je saznao da smo isli kod drugog veta kada je mala imala napad(jer je Slobodan bio van Beograda)jedva da je hteo da pogleda snimak zecice koji je napravio thnicar kod njega u ambulanti dan pre toga.
Ma da ne davim sa njim, sto se tice operacija ne preporucujem ga. Ni ovaj vet, Vlada, nije neki kada je dijagnostika u pitanju, ali sto se tice hirurgije skidam mu kapu. Drugo hoce sve da uradi sto mu kazem sto se zeceva tice i da poslusa, da primi savet a isto tako nije ga blam da da moj telefon vlasnicima zeceva koji imaju zacep jer ne zna najbolje sta da radi tada.
Ima dosta gluposti i kod njega, ali sto se tice saradnje, sterilizacije i kastracije, do sada je bio bas ok.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Vanja » ned tra 03, 2011 15:46 pm

Znam, citala sam vec dosta, i skoro da sam bila planirala da je sterilisem, ali eto, covek me ubedi kako to nije bas bezbedno... :huh:
Ali sad cu morati...valjda, posto ne znam ni sta bih drugo, od jutros pa evo sad do poslepodne duplo je vise krzna pocupala, ako nastavi ovako da cupa, ja stvarno ne znam na sta ce da lici do sutra, nece valjda svo krzno sa sebe da ocupa do sutra ujutro... :blink:
Linac Krinac Kanarinac
Avatar
Vanja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: čet ožu 31, 2011 18:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la Bombica i ja » čet pro 19, 2013 19:16 pm

Moja zecica cupa tepih i posle tu dlaku gomila u kavezu, a nekad je i ne nadjem, ali deluje mi previse rano da bi bila u teranju, ima samo 3-4 m. ali ni to nije sigurno jer ovi u pet centru nisu mogli tacno da mi kazu... Cupa i moju kosu, ali svoju dlaku ne dira :blink: jel ce se sterilizacijom to srediti?
Bombica i ja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: uto pro 17, 2013 17:22 pm
Lokacija: Beograd

Re: Ovo ne moze biti normalno?!

PostPostao/la zeko Simba » uto pro 24, 2013 13:41 pm

Moraš paziti da se ne začepi svime time što čupa. Stavljaj joj u hranu zobenih pahuljica da potaknu izbacivanje dlaka van. Da, sterilizacija će to srediti.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan