LAZNA TRUDNOCA

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

PostPostao/la Barica » ned sij 13, 2008 16:46 pm

zekica_poopy je napisao/la:jer uvijek postoji muski zec u blizini :wink:


zaboravila si dodat - s jajima.. :D
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

pozdrav

PostPostao/la kristinka » uto lip 10, 2008 10:11 am

prvi put sam ovdje i čitam vaša iskustva sa lažnom trudnoćom kunića.moja Šapica je baš prije par dana ima taj svoj ritual . većih problema nije bilo.bilo je više smiješno jer je rasčerupala kutiju sa setom za yogu,skupila si te komadiće kartona u gnjezdo i u sredinu gnjezda si je stavila masku za oči za spavanje koja je bila u toj kutiji pa je to bilko baš kesno.inače jede pa se nisam baš zabrinula pa si kontam da će to sve dobro proći
kristinka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto lip 10, 2008 9:51 am

PostPostao/la zeko Simba » uto lip 10, 2008 10:58 am

Ma neće joj biti ništa :) hehe maska za oči. Bitno da ih se ostavi na miru i da im se ne dira to što su složile, dok ih ne prođe :)
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la kristinka » uto lip 10, 2008 11:16 am

nisam je dirala a i nije baš bila za neko maženje samo je bježala od mene dva tri dana da je ne diram sad je ok.samo što ja nisam znala da se to gnjezdo ne smije dirat jer je jartona bilko svuda po sobi pa sam počistila a možda je i gunđala kad sam joj maknila masku haha a valjda se ne ljuti danas me svu izlizala pozdrav
kristinka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto lip 10, 2008 9:51 am

PostPostao/la Zeko i ja » ned lis 19, 2008 14:56 pm

"We are all God's creatures - asking God for mercy and justice while we ourselves eat animals which were slaughtered because of us, just isn't right. Isaac Bashevi Singer"
Avatar
Zeko i ja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 185
Pridružen/a: pon srp 28, 2008 11:37 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Kiara » ned lis 19, 2008 20:47 pm

Kak je samo hiperaktivna :D :D
Maznula si je čarapu :D :D :D :D
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la katrin i kenji » sri vel 18, 2009 17:23 pm

Mala mi je zabrijala da će postati mama ;D

kopa, traži mjesto za gnjezdo, stavim kutiju u kut, ne paše joj, stavim transport u kupaonu ne valja joj, zatvorim ju u kuhinju da bude pri miru i da si nađe mjesto gdje bu radila gdnjezdo opet ne valja joj, stavim ju u hodnik opet ne valja. najviše joj paše balkon, ali zima je nemre mi biti vani

izluđuje me, malo bi ovdje, malo ondje, sijeno u ustim ima svaki čas, izgrizla mi deku, imam rupu :dragonn-ccc-e: , čupa si dlaku ovak se linja još i se i čupa, napada mazu, grize ju, reži joj, tak da je jadna maza u kavezu da si Mala napokon nađe svoje mjesto pa da to prođe

majko moja :rolleyes:

ovo je drugi put od kada je imam, prvi put je bilo samo 1 dan, a ovo traje već 5 dana :blink:
Mala i Maza moje cujice
Avatar
katrin i kenji
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 403
Pridružen/a: pon lis 22, 2007 16:16 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Pero & Megi » pet vel 20, 2009 10:18 am

Evo...I Megi je zabrijala da će bit mama.... :rolleyes:
Nosi sijeno u ustima,slaže gnijezdo,brani svoj kavez.... :rolleyes:
Stavila sam joj malog plišanog zeku,pa ga sad nosi okolo po kavezu i slaže u gnijezdo.Ne želi van iz gajbe,valjda se boji da ćemo dirati gnijezdo.... :rolleyes:
Kopa po kavezu,nemožemo spavati od nje. ;D
Jede puno više nego prije... :blink: valjda svu energiju izgubi slažući to... :rolleyes:
Da znate samo kako je gnijezdo uredno složeno... :rolleyes: Šefica moja.... :D
Traje već otprilike tri dana.... :blush: Preslatka je... :blush:
slika
Avatar
Pero & Megi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2379
Pridružen/a: ned stu 09, 2008 10:49 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Bunnylover » čet ožu 26, 2009 21:53 pm

Hahaha...Nadam se da Fluffy nece zabrijat da ce postat mama...Ipak je on muzijak...Nadam se da oni to ne umisljaju...Jel da ??? :hm:
Bunnylover
Zečić
Zečić
 
Postovi: 234
Pridružen/a: pon ožu 09, 2009 21:20 pm
Lokacija: Izgrickani tepih

PostPostao/la sanjita » čet ožu 26, 2009 21:58 pm

To samo zenke rade :wink:
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Bunnylover » pet ožu 27, 2009 12:18 pm

Hahahaha :D
Dobro je.... :)
Bunnylover
Zečić
Zečić
 
Postovi: 234
Pridružen/a: pon ožu 09, 2009 21:20 pm
Lokacija: Izgrickani tepih

PostPostao/la Zaza123 » uto tra 28, 2009 14:20 pm

Barica je napisao/la:e da, zanima me zašto je baš za zečeve specifična ta lažna trudnoća?? jel zna itko uopće?? otkud ima ta tolika potreba?? mislim, znam da je od nekih hormona, ali kakvi su to onda hormoni da si zečica zabrije da je trudna.. pretpostavljam da su isti ko superplodna sperma još 6 tjedana nakon kastracije.. kak su to čudne životinjice!!



I mene bas zanima, koliko cesto se javlja lazna trudnoca u toku godine?

Pozdrav! :blink:
Zanimljive osobine na http://www.ozi.si
Zaza123
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto tra 28, 2009 14:13 pm

PostPostao/la zeko Simba » uto tra 28, 2009 14:22 pm

Nema pravila, neke nikada ne prođu kroz to, a neke to redovito lovi, nekoliko puta godišnje
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Anek » uto tra 28, 2009 14:26 pm

Moja Čufta nije nikada imala lazne trudnoce! da..znam sretnica sam :D

i nije da samo zecevi to imaju..ima i zenki pasa koje jako briju. Od frenda kuja stalno cuva plisanu igracku i lezi pored nje i nezeli ic van u setnju ako igracka nejde s njom :lud:
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la fidelio » uto kol 24, 2010 11:29 am

Bellu je danas udarila lažna trudnoća. Vjerojatno je pojačano kopanje bilo samo uvod u ovo. Ne bi ni pomislila na to dok nije počela skupljati sijeno u ustima. Jutros je prvo napala moj pokrivač na krevetu, a kad sam ga primila, ona s druge strane nije htjela pustiti.
Sad si slaže gnjezdo u svojoj kutiji. Željezni okvir od onih kutija od morske trave obučen u moju staru majicu i platno.

Jede i sijeno i suhu hranu. Dala sam im i mrkvice i jabuke.Trebam li joj pojačati porciju s obzirom na napore koje ulaže u gradnju?

Ja joj kutiju neću dirati neko vrijeme :lud: , da li da Livia držim podalje od kutije ili on kao muž ima pravo na pristup? sad dok je odmarala on je išao pogledati unutra šta je ona napravila, ali ja sam ga stjerala van da ne bi bilo....
Osim tog jednog izleta u njezinu kutiju ne pokazuje apsolutno nikakvo zanimanje za njezin projekt, leži i spava kao i svako popodne.
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

PrethodnaSljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan