TABLICA LINJANJA

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

TABLICA LINJANJA

PostPostao/la Zecovi.Net » uto stu 06, 2007 14:26 pm

Lilo


Evo tablice linjanja od našeg poznatog suca-ocjenjivaća -Kapitan Tomislava!Prvo linjanje tijekom rasta kunića-4.tj.šapice,-6.tj.šapice,repić,nos ,brada i vrat-8.tj.repić,noge, trbuh ,vrat,lice-10.tj.zadnje noge,repić,guza,hrbat-3.mj.leđa,bokovi,-3.5.mj.gornji dio leđa,malo trbuh i malo bokovi,-4.mj.malo bokovi-4.5.mj.nema linjanja!Drugo linjanje tijekom rasta kunića-4-5.mj.repić,vrat-5.mj.leđa,trbuh,repić-5.5.mj.leđa,guza,trbuh,-6.mj.bokovi, zadnje noge-7.5.mj.završeno linjanje.Linjanje je prirodan proces mijenjanja stare dlake.Mladi kunići linjaju se više puta do svoje spolne zrelosti i njihovo linjanje ne ovisi o godišnjem dobu nego o starosti kunića .Zdravi i njegovani kunići linjaju se brže i lakše od ostalih.Odrasli kunići linjaju se dvaput godišnje-od ožujka do lipnja,i od kolovoza do listopada,Njihovo linjanje je vezano za promjenu god .doba tj.promjena dlake iz ljetne u zimsku i obrnuto! :D :D :D




Lady:

Evo ljudi, ubacila sam tekst od Lilo u tablicu da se moze sprintati

slika


UPDATE TABLICA LINJANJA

G. Kapitan mi je bas rekao da sto se tice njegove tablice linjanja - nasi zeci - koji se uglavnom drze u kucama i stanovima (znaci na toplom) koje su tople i imaju jednu konstantnu temperaturu bez puno oscilacija - linjanje nije tako strogo određeno po periodima i mjestima na tijelu.

Svi ti prelazi su puno blazi i zapravo se linjanje odvija stalno ali je slabijeg ili jaceg intenziteta
Zecovi.Net
Zecovi.Net webmaster
 
Postovi: 199
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 19:04 pm

PostPostao/la salatica » sri sij 30, 2008 14:31 pm

sa žaljenjem obavještavam da se moji uopće ne drže rasporeda :ljut:

banda dlakava se linja kako se i kada se kome prohtije, ali obično se u jednom trenutku poklope svih 6 odjednom :dragonn-ccc-e:

trenutno je siječanj i po planu i rasporedu - linjanja nema
no Zorrek, Megica i Nina to uopće ne doživljavaju

šalu na stranu, ne znam jel tablica pisana za kuniće kućne ljubimce, ali čini se da klima u kojoj borave utječe na njihov ritam (ili pomanjkanje istog) linjanja
kod nas je konkretno prilično toplo po zimi (velika kalijeva peć) i ugodno hladno po ljeti (bez klime bi svi skupa pošašavili) i vjerujem da je to uzrok odstupanja od ove tablice
salatica
 

PostPostao/la ina » sri sij 30, 2008 14:35 pm

Slavko se gotovo stalno linja, a ovaj mjesec se linija užasno puno. :ljut:
Avatar
ina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2653
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 6:05 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » sri sij 30, 2008 14:56 pm

salatica je napisao/la:sa žaljenjem obavještavam da se moji uopće ne drže rasporeda :ljut:


sa srećom :) također...skoro cijelu godinu se ne linja, osim ljeti, i to najčešće samo početak, ali onda jaaako
neolinjalu dlaku na šapama i iz repa treba počupati
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Josipa & Sanja » sri sij 30, 2008 20:24 pm

Baš sad gledam malo taj raspored i moram reći da ga se ni Boško ne drži. Skoro pa je već cijeli gotov, a ima 3 mjeseca (napunio nedavno :) ) . Dobio je lijepo zimsko krzno po cijelom tijelu, jedino nam je lice ostalo netaknuto, ali i ono kreće pomalo. Njuškica mu je dobila krzno i kapci, a ostalo još čekamo.

Jedino bih htjela dodati i činjenicu da je dobio malo tamne (crne) i svijetle (bijele) i zlatne dlake, tako da su promjene nijansa krzna također dio prvog linjanja.
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Charlie » sri sij 30, 2008 20:30 pm

Josipa & Sanja je napisao/la:Jedino bih htjela dodati i činjenicu da je dobio malo tamne (crne) i svijetle (bijele) i zlatne dlake, tako da su promjene nijansa krzna također dio prvog linjanja.


Da...Grga je kao mali imao bijeli rep, sad mu je potpuno crn ;D dok znam da je Lady pričala da su Blixi potamnile uši i nos.
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ninocka » sri sij 30, 2008 21:24 pm

Charlie je napisao/la:
Josipa & Sanja je napisao/la:Jedino bih htjela dodati i činjenicu da je dobio malo tamne (crne) i svijetle (bijele) i zlatne dlake, tako da su promjene nijansa krzna također dio prvog linjanja.


Da...Grga je kao mali imao bijeli rep, sad mu je potpuno crn ;D dok znam da je Lady pričala da su Blixi potamnile uši i nos.

:nowink: bolje da ne ponavlja :wink:

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Cheerleader » sri sij 30, 2008 22:07 pm

I moj se prije par dana počeo linjati, onak, po prvi put u životu "za praf" :wink:

I onda se ja nadobudno uputim u grad u potragu za malt pastom i sve što dobijem su mutave face ili rečenica "nemamo već duže vrijeme" :nowink:

A u jednom zoo shopu sam čak čula i "ma netreba mu to, to je za mačke..." :rolleyes:
I'm not suffering from addiction to rabbits, I'm enjoying every second of it!
Cheerleader
Zečić
Zečić
 
Postovi: 224
Pridružen/a: sub pro 01, 2007 21:13 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » sri sij 30, 2008 22:57 pm

Nabavi što prije, ako je hitno može i maltica za mačke :wink: znam da ima u Bubu za kuniće
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » uto vel 05, 2008 22:03 pm

Charlie je napisao/la:
salatica je napisao/la:sa žaljenjem obavještavam da se moji uopće ne drže rasporeda :ljut:


sa srećom :) također...skoro cijelu godinu se ne linja, osim ljeti, i to najčešće samo početak, ali onda jaaako
neolinjalu dlaku na šapama i iz repa treba počupati


evo tak mi i treba kad se hvalim :dragonn-ccc-e:
linja se kao lud, pogotovo glava :D
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Josipa & Sanja » uto vel 12, 2008 23:54 pm

Da se pohvalimo, Boško se olinjao skoro pa cijeli, samo mu je ostao jedan trokutić nasred glave na kojem još nije dobio novo krzno. :) ;D

slika
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la sanjita » sri vel 13, 2008 0:05 am

...to mi je tak fora ;D ...sjecam se da se jednom zeki na starom forumu celo olinjalo u obliku srca ;D ...ja to na svojoj uopce ne vidim...vidim jedino otpale dlake i to puuuuno njih kad je vrijeme al promjenu u krznu ne vidim bas nikakvu :huh: :blush:
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Josipa & Sanja » sri vel 13, 2008 0:09 am

Ma našem maleckom je to tek prvo linjanje, pa se zato toliko vidi jer mu je ostatak krzna potamnio. :) Mislim da za par dana neće ostati ništa od našeg trokutića... ;D
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la sanjita » sri vel 13, 2008 0:17 am

..ma nek je bas je specifican :) ....a neeeznam,to kod moje mi je skroz cudno,nisam ja njoj nikad vidla razliku u krznu kad se linjala,neki zecevi su doslovce imali "gacice" od dlake koje su im ostale poslje linjanja ;D ...mojoj se te razlike uopce ne vide izmedju ljetnog i zimskog krzna :blink: ...a nebitno,tak i tak moram te sve dlacurde cistit,imala ona posred cela geometrijski lik ili ne ;D
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » pon kol 25, 2008 12:37 pm

slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan