Head tilt :(

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Head tilt :(

PostPostao/la proserpine » sri svi 01, 2013 21:36 pm

Sve se desilo jako brzo, u jednom trenutku Bani je bio sasvim uredu i sljedeci put kad sam ga vidjela glava mu ide tamo vamo i oci isto, kad se umiri glava mu pada na jednu stranu, a cim cuje bilo kakve zvukove odmah pocne da tetura glavom lijevo desno... Bani je imao vec problem sa head tiltom u 2011 godini, ali je ozdravio u roku od tri dana. Sada ponovo imamo isti problem, samo sto je ovaj put bio kao oporavio u jednom trenutku, poceo je normalno hodati, gurkati me nosicem, sve ok i ponovo nakon 5 min opet mahanje glavom i ocima :sad:
Posto je danas neradni dan ni jedan jedini veterinar u mojoj okolini nije bio na raspolaganju :sad: Najmanje sam 20 brojeva zvala, u Sarajevu i okolici, no uzalud. Tek sutra mogu otici, ali plasi me da ni ovi veterinari u Sarajevu nece moci pomoci... Plasim se da zaspim i da se stanje pogorsa u toku noci :( Inace jutros je imao uobicajeni dorucak, dok je sve bilo ok, a kad se pojavio head tilt pojeo je par listova maslacka, susene djeteline, pio je vodu i davala sam mu b komplex na spricu pomijesano sa vodom...
Ne znam sta da radim, ocajna sam :sad:
Imate li kakav savjet za nas?
Avatar
proserpine
Zečić
Zečić
 
Postovi: 120
Pridružen/a: uto svi 17, 2011 13:51 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Head tilt :(

PostPostao/la ars » sri svi 01, 2013 22:08 pm

Nemam iskustva s head tiltom, znam samo da se preporučuje mir, tišina, mrak, da se zeko što više smiri i da mu se živci malo oporave. Ako je 2011. već imao s tim problema, kako ste to tad rješavali? Koliko ja znam on mora primati terapiju b vitamina (21 dan ako se ne varam :hm: nemoj me uzimati za riječ, pričam polunapamet dok ti netko pametniji ne odgovori) i panacur, i s tim nema zezanja, neće proći samo od sebe niti bi trebalo riskirati. Znači moraš naći veterinara kojem ćeš moći vjerovati ili kojem ćeš moći reći što treba napraviti, a netko će te već uputiti što treba davati i koliko često.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Charlie » sri svi 01, 2013 22:19 pm

dobro ti je ars rekla, mrak i tišina dok ne dođe vetu
i obloži kavez nečim mekanim da se ne udari

Panacur i B vitamini 28 dana, a antibiotik 10, pa i duže ako nije bolje
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Head tilt :(

PostPostao/la markiza » čet svi 02, 2013 7:15 am

Kako ti je zeko? :zeko10:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Head tilt :(

PostPostao/la proserpine » čet svi 02, 2013 10:25 am

Ovako, znaci jucer je bilo katastrofalno, sinoc nije htio da jede, pa sam se budila svaka 2 sata da mu dam vode, b komplex, hranu na spricu, kuglice su jutros isto bile mekane, pa sam mu i linex davala. Jutros se stanje malo popravilo, cak je setao malo po sobi, head tilt nestao, oci isto stabilne, medjutim malo je imao problema sa ravnotezom. Evo sad sam se vratila od veta, posto se stanje popravilo, vet nije mogao uociti neke bitne stavke i kako da mu pomogne, dao mi je neke kapi da mu stavljam u vodu, kao protiv parazita, ako sam dobro skontala. Sada je dobio mrkvu i jede sa zadovoljstvom.
Prosli put je imao terapiju sa b komplexom, i sve je otislo kako je i doslo, tako da nije do sada nikada pokazivao naznake da nesto nije uredu. Razmisljam da trazim pomoc od drugog veta, posto mi ovaj nista konkretno nije uradio (vetlife - Sarajevo). Citala sam ovdje kod vas da postoji neki vet koji dolazi na kucnu adresu, iz Sarajeva je, pa cu vjerovatno njega kontaktirati danas. Najgore je to sto kod nas ne znaju mnogo o kunicima. Od svih doktora koje sam zvala, jedan mi je cak rekao ovako "Ma osjetljivo je to, ionako ce krepati, nema se tu sta raditi" i samo sam mu spustila slusalicu :sad:
Bani je eto od jucer na mirnom, tamnom mjestu, ne zelim da stalno budem tu, da mu ne smetam, pa odlazim kod njega svakih pola sata da vidim kako je i da vidim jede li...
Bas je tuzno ovo, odjednom se sve desilo, katastrofa... :sad:
Avatar
proserpine
Zečić
Zečić
 
Postovi: 120
Pridružen/a: uto svi 17, 2011 13:51 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Head tilt :(

PostPostao/la altan » čet svi 02, 2013 11:24 am

pa kojem god vetu ides reci u da da ovo sto ti je Charlie napisala
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Head tilt :(

PostPostao/la ars » pet svi 03, 2013 16:28 pm

da, traži da mu daju tu terapiju koju smo ti gore naveli. bi li ti liječila moždani udar tako da čekaš da prođe samo od sebe i nadaš se najboljem? poremećaj u ravnoteži je posljedica upravo toga. nađi veterinara dovoljno fer i normalnog da hoće poslušati tvoje upute i prenesi ovo što je Charlie napisala.
kakve je to kapi dobio, kako se zovu? čisto sumnjam da kapi koje idu u vodu mogu biti dovoljne za to. moraš znati što je dobio i zašto.. head tilt nije za zezanje :(
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la proserpine » ned svi 05, 2013 9:06 am

Nisam se uspjela javiti, bilo je hekticno. Bani je dobio terapiju i idemo ka oporavku. Poceo je sam da jede, ide u wc, kuglice su uredne, head tilt nestao, zeko je opet postao znatizeljan i veselo skace ;D jedino kad dugo lezi, odnosno kad drijema po danu, malo bude nestabilan kad se pokrene, ali svaki dan vidim mali pomak. Sijeno je izbjegavao, ali evo danas je poceo i to sam da jede :nowink:
Hvala svima sto ste tu u ovim teskim trenucima :blush:
Pusa od nas :zeko3:
Avatar
proserpine
Zečić
Zečić
 
Postovi: 120
Pridružen/a: uto svi 17, 2011 13:51 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Head tilt :(

PostPostao/la ars » ned svi 05, 2013 10:37 am

Super. Daj napiši što je dobio i koji je to veterinar pomogao, da sljedeći put kad se netko nađe u takvoj situaciji zna kome da ode i koga da zove.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la malisa.simba » ned svi 05, 2013 11:06 am

ajme jadni zeko, nadam se da će sve biti u redu. :zeko3:
Avatar
malisa.simba
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: čet stu 15, 2012 14:09 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Head tilt :(

PostPostao/la proserpine » ned svi 05, 2013 12:54 pm

Pomogao mi je vet iz Ilijaša, to je mjesto blizu Sarajeva, Midhat se zove. Dao mu je antibiotik i b komplex, a ja sam nastavila da mu dajem b komplex svaki dan. Panacur nije imao, tako da sam ja narucila preko ebaya, pa bi mi trebalo doci za par dana. Ne znam posto se stanje popravlja, da li da mu ipak provedem terapiju sa panacurom kad mi dodje ili? Je li bezbijedno s obzirom da je bolje sada?
Avatar
proserpine
Zečić
Zečić
 
Postovi: 120
Pridružen/a: uto svi 17, 2011 13:51 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Charlie » ned svi 05, 2013 20:28 pm

panacur se koristi i za druge životinje (konje, svinje, pse) možda ima kod vas pod nekim drugim imenom....fenbendazol je aktivna tvar
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Head tilt :(

PostPostao/la zeko Simba » ned svi 05, 2013 21:51 pm

PAnacur svakako davati, može puni pomoći, a naškoditi neće
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Head tilt :(

PostPostao/la proserpine » pon svi 06, 2013 17:05 pm

Hvala na odgovorima, trebao bi doci za dan dva panacur, pa cu odmah poceti sa terapijom. Btw. Bani je stvarno u super stanju, kao da nista nije ni bilo, ali sam jos uvijek jako oprezna... :zeko8:
Avatar
proserpine
Zečić
Zečić
 
Postovi: 120
Pridružen/a: uto svi 17, 2011 13:51 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Fiffy » uto svi 14, 2013 21:08 pm

jako mi je zao zbog svega sto vam se desilo, ali mi je i drago da se je Bani oporavio...zanima me da li se moze dobiti kontakt tog veterinara koji vam je pomogao..adresa, broj telefona, bilo sta..

hvala :)
Dogs have owners, cats have staff....bunnies have slaves :D
22 :rolleyes:
Avatar
Fiffy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1286
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 18:40 pm
Lokacija: Cazin-Sarajevo, BiH

Sljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan