*Filmići i slikice ponašanja kunića u prirodi*byTarra-jurica

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

*Filmići i slikice ponašanja kunića u prirodi*byTarra-jurica

PostPostao/la tarra » pon lis 15, 2007 14:07 pm

Ako netko ima išta moje spremljeno,možda....slike,bilo što,neka mi javi. :keki:

Ja imam malo slika spašenih na drugom,konjarskom, forumu :D :D :D ,ostalo ću nadoknaditi ponovno pišući i/ili pokušati naći na kompu.no za početak pozdrav:
tarra je napisao/la:slika
Shot at 2008-02-18


Ova je tema bila,i OSTAT ĆE,kao smjernica,primjer,pokazatelj,kako bi se vaši kunići ponašali da su 24 sata na dan slobodni,ljeti i zimi. A slike,filmiće i istinite priče prenosim iz svog "azila" gdje moji zekani ponosno poziraju :blush: :D

Pomognite otvorenim pitanjima koja vas zanimaju,na koja ću se s veseljem truditi što detaljnije i opširnije odgovoriti kako bih vam maksimalno približila njihov svijet i uživila vas u jedinstven način života kakav vode.

Gdjekoja pusa koju im pošaljete je uvijek dobrodošla :wub: :luv:
Zadnja izmjena: tarra; uto vel 19, 2008 0:30 am; ukupno mijenjano 7 put/a.
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la tarra » pon lis 15, 2007 14:10 pm

PRED KRAJ ZIME


Postano 16.3.2007:



Dakle,

Ovdje se izležava a u pozadini je sjenik (već uništen :P )


slika




Iduća prikazuje dva koja poziraju,ali samo želim napomenuti da je daleko iza njih "rupa" kao zovem dio terena,koji zekani izbjegavaju. Tamo često,na stupu elektre,vreba škanjac (stup se vidi,malčice je lijevo-pratite žicu od struje i lako ćete uočiti):


slika



Ova slika zgodno predočuje razvaljenost sjenika. Sjenik je bio postavljen i preko paleta,a ovdje se vidi koliko je pojeden. Zanimljivost:
zekani jedu samo južni dio sjenika. Zašto? Od tamo nikada ne puše vjetar i ne nanosi kišu,te općenito iz smjera juga ne dolaze oblaci.
Time si naprave "zaklon" te i po najvećem pljusku sjede ispod sjenika i papaju...

slika

Ovo je istočni dio.Teorija za jug vrijedi rekla bih i s ove strane (iako u manjoj mjeri) jer ih odavde od naleta vjetra štiti naša kuća.
Lako zaključite kako instinkt u kunića ipak nije izgubljen kako ljudi najčešće misle.

slika

A o urednosti netrebam mnogo pričati. Iako je pokugličen sav teren,ima urednijih zekana koji rado obavljaju na istom mjestu. Najčešće je to na (vjerovali ili ne) ogoljelim površinama nastalim nakon spaljivanja granja ili starih sjenika (slikice stavim kad ih nađem),no nisu im naodmet niti šahtovi:

slika

slika

Kunići se vole zavlačiti ispod automobila i imamo problem jer većina ne želi izaći van kada ih tjeramo trubljenjem. Najčešće samo načule uši i dalje se legnu :P
Samo metla pali :rolleyes:
Specijalnost im je ležati u hladovini automobila tokom ljeta. Tako se hlade. No ni zimi ga ne zaborave ;)

slika

slika

slika


Ovo su slike rupe u šumi,iskopane ispod korjena ( u pozadini stol i roštilj .Ispod se također vole zavlačit. Neznam,ko da vole da im nešto bude "iznad glave",vjerovatno zbog škanjca ;) ) :


slika

slika

Zekokućica (Zekodom) sa sjeverne strane

slika

(na nered se molim lijepo ne obazirite slika
Trebali bi vidjet kaj su od Strašila napravili. Počupali tkaninu,raznesli je po terenu,pojeli sjeno kojim je nafutran bio .... :rolleyes: :P slika )


Slijedi još papanja grančica dok se obrezuju voćke. Skupe se pod noge i glođu

slika

slika

slika

Tu čupka sjenik. Propne se na nogice,ruje njima po sjenu i vadi najfinije :D (nije snimano odozgo nego zbilja ovako kopa dok stoji na stražnjim nogicama)

slika

slika




Nakon rovanja po sjeniku papamo sjeno :)

slika

SLika jednog djela livade (tu je nekoć BIO slika vrt s povrćem :P ali "neznam" zašto smo morali odustati od njega :roll: slika ) te njihove šume iz smjera karantene. (iza mene je karantena,a desno njihova šikara,što se ne vidi )

slika

Ono što ostaje od zasađenog bora nakon zime...nismo ga zaštitili i sve mlado posađeno poglođu :P

slika

slika[/quote]
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la olja » pon lis 15, 2007 14:41 pm

predivne slikice :ujea: :ujea: :luv: :luv: :ujea: :ujea:
Avatar
olja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 411
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:08 pm
Lokacija: zadar

PostPostao/la tarra » uto lis 16, 2007 10:07 am

26.3.2007:

Ovako se vani sunča guza...

slika



Ovdje se maze zekice. Solidarnost je dobrodošla i mislim da znaju da je bolje imati što manje "ispada".
SLikano je ispod onog velikog drvenog zekodoma :)
Fino se vide i palete koje sam im ostavila jer vole tamo ležati,nasloniti glavice itd :)
Ljeti im je omiljeno okupljalište zbog hlada i dobrog vidika ,a istovremeno im je zaklon,što kunići obožavaju.

slika
Shot at 2008-02-18



Ovo su ugackani putići:

Put u srednji kavez:

slika


šikara u srednjem kavezu
slika


šikara u srednjem kavezu : ovo ću vam slikati kad je sve zeleno pa da usporedite kad zaraste :)
slika




8.4.2007.:



Evo famoznog mr. GRAHORASTOG slika , zeca autista :P

slika


Ovo u pozadini su čeprkali još ranije da bi rupe radili,pa je to improvizacija zatvaranja. Moram svaki put obilazit čitavu ogradu da ne bi bilo sličnih primjera slika

Da se vratim na Grahorastog...izgleda ko da ima obrve kaj ne? Tu sam se već opasno približila jer sam htjela sa što manje zooma na fotiću liknuti no mali/a se sprema za bijeg:

slika

A evo kako to izgleda:

slika

Usput recimo da ne vise jajčeka na toj lijepoj guzi jelda? slika
Ja i dalje mislim da je cura :)


Malo smo predahnuli...

slika


A onda opet jedan jaaaako zgodan prizor ;)
Fora mi je ispao :)

slika



DODATAK: Ispostavilo se da zaista jest ženka ;)


Još slikica uskoro...
Zadnja izmjena: tarra; uto vel 19, 2008 0:32 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la max » sri lis 17, 2007 16:06 pm

ajme tarra kakve prekrasne mrcine :loveU:
ova priča sa skrivanjem ispod auta mi je poznata..max to na moru stalno radi :)
Avatar
max
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 380
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 13:19 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tarra » uto lis 30, 2007 11:24 am

Ovaj filimić pogledajte:

http://www.youtube.com/watch?v=DZxI1PKKuhM

nije moj,i naslov je zečevi,no to NISU zekani nego kunići. To se ne vidi samo po bijelim flekicama po glavi,nego po izgledu gnijezda:naime kunica kopa gnijezdo u zemlji (tunel koji zatrpava) čemu sam svojedobno i sama posvjedočila,dok divlji zec radi gnjezdo na površini zemlje.. :wink:

probati ću kontaktirati osobu koja je stavila film na youtube.


Ima još

http://www.youtube.com/watch?v=2-4g79gCxZ8

tek su izišli iz gnjezda,nesigurni na nogicama... :)
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zekili » uto lis 30, 2007 12:04 pm

super su slicke, a ona sa kuglicama na sahtu :D
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la fleshettes » uto lis 30, 2007 13:36 pm

ajme kako je njima lepo :wub:
Avatar
fleshettes
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 446
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 23:49 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la pufica » sri lis 31, 2007 0:29 am

wooow... :ujea: prekrasni suuuu!!!!!!!
Gdje nema tigra zec se smatra vladarom!
Avatar
pufica
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 303
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 16:26 pm
Lokacija: ksawer kontinent

PostPostao/la ninocka » sri lis 31, 2007 6:53 am

tarrek, već sam zaboravila kako sjajne slike imaš :wub:
divni su!!!

a onaj prvi filmek, početak... kad se samo stvaraju glavice u travi :wub:

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la tarra » sri lis 31, 2007 8:26 am

Da,neznam čiji je to film,poslala sam poruku na youtubeu,nadam se da će odgovorit...
po izgledu gnjezda ta kunica se nije prvi put tek okotila unutra,nego bar drugi ako ne i treći (gnijezdo postoji dulje od par tjedana koliko treba malim kunićima da iziđu,što se jasno vidi iz izgleda rupe) znači netko možda također kuniće drži vani...no sve mi se čini da bi to mogao biti Hrvat iz USA. Ta trava koju spominješ,tipična je vegetacija u polušikarama kakvu imaju moje zekani :)
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la olja » pet stu 09, 2007 19:06 pm

i jel dosao odgovor ??
genijalne su mi snimkice..
never regret something that once made you smile
Avatar
olja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 411
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:08 pm
Lokacija: zadar

PostPostao/la tarra » pon stu 12, 2007 8:50 am

jao dobro da si me podsjetila...evo idem pogledat.

Nema ničeg... :(

Eh da..
Imam još malo slikica spašeno na konjarskom forumu al ne stignem prebacit.

Nadam se da će ove godine konačno biti snijega da ih vidite na njemu! ;D
Znam da su se mnogi tome radovali :D
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

Zekani na snijegu - exkluzivno :))

PostPostao/la tarra » pon stu 19, 2007 0:20 am

Prošle godine nije bilo dovoljno snijega,pa sam zekane tada ako se sjećate uspjela u bijelini uhvatiti tek jednom...bolje za njih jer su cijelu zimu mogli gricnuti travicu,loše za nas jer nije bilo dovoljno obećanih slika :)

Ovaj vikend padao je snijeg...nije ga bilo pola metra pa da vidite kako propadaju i samo im uha vire,no ipak nisu kao obično bili razbacani po cijelom terenu i on se na prvi moment činio pust...

slika


slika


Neki su se skupili po rubovima terena pa sam na njih naišla u nekoj "meditirajućoj" pozi nakostriješenih leđa :D


slika


U njoj zekanica nije ostala dugo i ubrzo sam vidjela njenu rit :omg: :huh:

slika

slika

Malo smo se skrivali iza grmlja s naznakama pošto je došla...

slika


..dok ubrzo nisam shvatila zašto je tako odjurila od mene...naime bilo je vrijeme za gablec ;D

slika

To me asociralo da jednoj grupici moram odnjeti papicu-dobili su mrkvice i kuruzu


slika



a prekasno je shvatio što se događa onaj crni zekan koji se opet po neznam koji put "slučajno" pojavljuje u svakoj foto-priči koju prenosim iz zecocarstva :zmirko:

S negodovanjem je kopao po već praznoj kutijici shvativši da je propustio ono najbolje ..

slika


Pa se zato prebacio na već također praznu limenu posudicu od kukuruza:

slika


i mislim da je nakon toga baš zato pokušavao glumiti psića ;D


slika


Imala sam adut u džepu i nagradila sam ga za ponovno slučajno poziranje :)

Vrativši se blizu kuće,zatekla sam i neke na polusuhom :wink:


slika



dok neke na suhom :wink:

slika

a neke na nedefiniranom mjestu za koje mogu samo ponoviti da ga vole ne samo jer je padao snijeg nego i jer su sigurni "odozgo" :nowink:

slika

što bi se moglo reći i za ovog malca koji je sigurnost našao ispod stare marelice..


slika


....
Ubrzo nakon toga počela sam ih dozivati. Neki su ,poput Sjedog ,odmah reagirali neznajući niti što se nudi :hm:

slika


što su vrlo skoro imali prilike saznati :D


slika



Rezale su se dakle voćke,da se oslade. Zašto zimi? Kada je hladno,i kada ne cvijetaju niti iznose lišće? ...dakle jer tada biljke "ne plaču".

slika


Malci su se sve više odazivali "zeko-zeko-zeko" zovu :P pa sam ih uspjela sliknuti "u skoku" i slijepo pratili mog dragog dok ih je vodio prema poslasticama :)


slika


slika


slika

slika

slika

Neki su se svejedno i dalje držali postrance...

slika



U biti zekani su mi se čudno ponašali čitav dan...nešto su osjećali u blizini...


slika


...no o razlogu koji je i dokumentiran,neki drugi put...
Neki će se sjetiti Grahoraste koja mi je zadavala probleme :)

slika


Bila sam u šetnji izvan terena i u pokušaju da napravimo zeko snijegovića iza lopte snijega ostala je otkrivena trava...nabrala sam par vlati i dala je onome koji se prvi odazvao na pozive pri povratku :)

slika


A kasnije su svi bili nagrađeni za svoje sudjelovanje u ovoj priči..:D


slika




Ovo je moj pogled s prozora: :)

slika

I za kraj:

slika
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Puffin » pon stu 19, 2007 0:39 am

ovo je savršeno :luv: koliko slatkih zekonja na jednom mjestu i to na otvorenom :rolleyes:
(\__/) (\__/)
(O.o ) (='.'=)
(")_(") (")_(")
Avatar
Puffin
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 348
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:44 pm
Lokacija: Zg

Sljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan