OBAVEZNA KUCNA APOTEKA I PREPOZNAVANJE HITNIH SITUACIJA! !

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

OBAVEZNA KUCNA APOTEKA I PREPOZNAVANJE HITNIH SITUACIJA! !

PostPostao/la Lady Stardust » sub lis 13, 2007 0:29 am

DRAGI MOJI, OVO IDE SVIMA:

NAUCITE SE PREPOZNATI HITNE SITUACIJE!!!

POGOTOVO AKO NEMATE ISKUSTVA (a dosta ljudi ovdje nema) ILI NEMATE NEKOGA KOME MOZETE OTRCATI PO POMOC AKO JE FRKA!!!

CITAJTE FORUM, CITAJTE PRVU POMOC, CITAJTE ISKUSTVA DRUGIH FORUMASA I CITAJTE OVE TEME KOJE SU ZALJEPLJENE NA VRHU ZDRAVSTVENIH RASPRAVA - NISU BEZVEZE ZAKELJENE!!!

MI SE JAKO TRUDIMO DA SE VAZNE TEME IZDVOJE I NAGLASE, DA SE LAGANO MOZE DOCI DO INFORMACIJA (SVE JE U PRVOJ POMOCI) I DA U SLUCAJU POTREBE MOZETE REAGIRATI- ALI AKO NE PROCITATE NECETE ZNATI!!!!

A KAD JE KASNO ONDA VISE NISTA NE MOZETE!!!

Charlie je napisao/la:Zapišite si u mobitel brojeve telefona veterinara koji imaju hitne intervencije


A SADA

OBVEZNA KUCNA APOTEKA


Evo krecem od pocetka, kak se jos ko sjeti ili misli da treba dodati nek samo nadopise. Ovo je lista koja se treba nadopunjavati.

Znamo da se najgori problemi pojave u subotu na vecer ili u nedjelju ujutro kada je sve zatvoreno zato je ovo obavezna oprema!!!

HITNA POMOC - OBAVEZNO IMATI U SVAKOM TRENUTKU - MOZE SPASITI ZIVOT

1. AKTIVNI UGLJEN
2. RUSKI (INDIJSKI TJ.CRNI) CAJ
3. CAJ OD KAMILICE
4. SANTALINA N6
5. MALT PASTA
6. PRO-DIGEST (ILI NEKI DRUGI PROBIOTIK)
7. LIMENKA KOMPOTA OD ANANASA
8. NESTO OD DEZINFICIJENSA - npr. RIVANOL ili ALKOHOL
9. SPRICE RAZNIH VELICINA


---------------------------------------------------------------------

KOMPLETNI POPIS APOTEKE - U KUCI JE ZA SLUCAJ PRVE POMOCI POTREBNO IMATI:



RIVANOL - humana apoteka
- kupuje se u humanim apotekama, odlican za saniranje svih rana ili povreda na kozi

Moro je napisala:
Naziv: Rivanol - Antiseptik ad. us. vet.

slika

Upotrebljava se za rane, a naroćito za rane na zglobovima i tetivama, furunkule, nekroze, apscese. Upotrebljava se i za masažu vimena kod mastitisa.


Sastav: 1g masti sadrži: etakridin laktata 10 mg

Djelovanje: Etakridin laktat (rivanol) spada u akridinske boje. Efikasan je protiv piogenih bakterija, posebno streptokoka i stafilokoka. Na stafilokoke djeluje 80 puta jace od odgovarajuce koncentracije fenola. U prisustvu organskih materija njegova antimikrobna aktivnost se ne smanjuje, nego se naprotiv povecava. Apliciran na kožu i sluzokožu etakridin laktat prodire u tkiva i vezuje se za bjelancevine. I ovako vezan ispoljava antimikrobnu aktivnost, tako da se može svrstati u sredstva sa profilaktickim djelovanjem.

Indikacije: Upotrebljava se za rane, a narocito za rane na zglobovima i tetivama, furunkule, nekroze, apscese. Upotrebljava se i za masažu vimena kod mastitisa.

Aplikacija i doze: Površinski, premazati oboljelo mjesto dva do tri puta u toku dana, a prema potrebi staviti zavoj. Aplikaciju lijeka ponoviti u toku nekoliko dana.

Kontraindikacije: Nisu poznate.

Neželjeno djelovanje: Ponekad, cesta primjena preparata može umanjiti ili potpuno suprimirati njegovo antisepticno djelovanje na koži i sluznicama.

Karenca: Nema ogranicenja

Napomena: Lijek prebojava kožu i sluznicu u žuto. Da bi se sprijeèilo bojenje može se koristiti (razrijediti) s natrium perboratom ili 3% klorovodicnom kiselinom u etanolu. Preparat ima i slabije fungicidno djelovanje i izvjesno virulicidno djelovanje.

Nacin cuvanja: Na tamnom i hladnom mjestu.
Nacin izdavanja: Izdaje se bez recepta.
Rok upotrebe: 2 godine
Pakovanje: Tuba à 40 g.

Preuzeto sa: http://www.vetzavodzemun.com/producthem.php?id=39

a ima kao tekuæina
Rivanoli 0,1% solutio
Rivanol 0,1% otopina

http://img123.imageshack.us/img123/1594 ... ed2ro8.png

http://www.medimon.hr/farmac_otopine.asp

Malo sam tražila po netu jer mi je bilo cudno da Rivanol može u oci...ali sam pronašla na nekim forumima da su stavljali maèkicama u ci kod nekih upala....i to naravno razrjeðen... I zbilja, prvi put sam cula da može i za okeca


NESTO OD DEZINFICIJENSA

ALKOHOL - humana apoteka
- za dezinficiranje pribora

OCTENISEPT - humana apoteka
- novi dezinficius, pogodan za dezinficiranje rana

OSNOVNA OBILJEŽJA
• gotova, pripremljena otopina
• nema dodatne iritacije postojeæih rana
• ima široki spektar djelovanja na bakterije (ukljuèujuæi klamidije i mikoplazme), kvašćeve i druge gljivice, viruse i protozoe
• kod primjene OCTENISEPTa ne dolazi do resorpcije djelotvorne tvari oktenidindihidroklorida
• otopina je bezbojna i ne ostavlja mrlje na rublju nakon primjene
SASTAV
100 g otopine sadrži: 0.1 g oktenidindihidro-klorida i 2.0 g fenoksietanola u vodenoj otopini.

PODRUĆJE PRIMJENE
• antisepticka obrada sluznica i granicne kože prema sluznici
• dezinfekcija usne šupljine prije ekstrakcije zuba
• dezinfekcija urogenitalnog i rektalnog podrucja
• dezinfekcija razlicitih vrsta rana (ogrebotine, inficirane rane, posjekline, opekline itd.)
• dezinfekcija dekubitusa i ulcus crurisa
NACIN UPORABE
Obilno nanijeti na sluznicu ili ranu i ostaviti da djeluje jednu minutu.

Za dezinfekciju kože (npr. kod carskog reza) potrebno vrijeme djelovanja je dvije minute. Za razrjeðivanje se koristi iskljucivo redestilirana voda.

KONTRAINDIKACIJE
Preosjetljivost na sastavne komponente.


POSEBNE NAPOMENE I MJERE OPREZA
OCTENISEPT se ne smije primjenjivati istovremeno s jodnim preparatima.

Nije namijenjen za uporabu na bubnjicu.

Ne preporuèa se dugotrajna uporaba OCTENISEPTa niti gutanje vecih kolicina jer izaziva nadražaj sluznice želuca i tankog crijeva.

Ne smije se upotrijebiti nakon isteka roka valjanosti.
cuvati na sobnoj temperaturi i izvan dohvata djece.

Oprema
Boca: 50 ml s raspršivaèem, 250 ml, 1 l.

FIZIOLOŠKA OTOPINA - humana apoteka
- dobra za ispiranje dezinficiusa iz rane

AKTIVNI UGLJEN - humana apoteka
- pola tabletice razmociti u malo vode i dati spricom u slucaju kad sumljamo da je zekac pojeo nesto otrovno ili krivo

PARAFINSKO ULJE - humana apoteka
Cini cuda kod teskih zatvora (pogotovo ako je problem nastao zbog dlakice). Ima ga za kupiti u vet.ljekarnama i dođe 19 kn.

RUSKI (INDIJSKI TJ.CRNI) CAJ- biljna apoteka, ducani, humana apoteka
- u slucaju mekane stolice ili proljeva skuhati lagani caj i dati kunicu pa pije

KAMILICA - biljna apoteka, ducani, humana apoteka
- u slucaju poremecaja probave dobro je dati kunicu laganu kamilicu. Kad potamni zamijeniti i staviti svjezu. NIKAD NE ISPIRATI OCI KUNICA KAMILICOM!!!

BIVACIN SPREJ, PRASAK ILI KREMA - humana apoteka
- odlican, u slucaju povrede naspricati/staviti na ranu

BORNA VODA (SOLUTIO ACCIDI BORICI) - humana apoteka
- kupuje se u humanoj apoteci, odlicna za ispiranje okica i pranje oko okica

VIDAC CAJ - biljna apoteka
- odlican za ispiranje okica

FLOGOCID KREMA - veterinarska apoteka
- odlicna veterinarska krema za sve povrede na kozi
Sastav

1 g masti sadrži:

Sterilan polivalentan bakterijski filtrat .............................500 mg

Borna kiselina ................................................................... 10 mg

Kiniofon (8-hidroksi-7-iodokinolin-5-sulfonska kiselina). 0.5mg

Masna podloga .................................................................. 1 g

Dejstvo

Polivalentan bakterijski filtrat sadrži baktericidne materije, produkte metabolizma autolize bakterija: E coli, B pyocianeus, Streptococcus beta haemiliticus, Staphylococcus aureus i albus. Ove baktericidne materije u kombinaciji sa kiniofonom i antiseptikom deluju antiflogisticki, antibakterijski i antimikoticki i u onim slucajevima kada se sa antibioticima širokog spektra ne postižu zadovoljavajuci terapijski efekti.

Indikacije

Flogocid se upotrebljava za lokalnu terapiju kod mnogih zapaljenja kože i sluzokože: dekubitisa, inficiranih rana, opekotina, ozeblina, ulkusa, fistula, flegmona, ekcema, mastitisa, gnojnih otitisa, gljivicnih infekcija kože.

Upotreba

Spolja namazati obolelo mesto i okolinu. Po potrebi se može staviti zavoj.

BELODERM KREMA - humana apoteka
- za zuljeve na nogama

FLUORIRANI KORTIKOSTEROIDNI DERMATIK
SASTAV
Beloderm krema: 1 g kreme sadržava 0,5 mg betametazona u obliku dipropionata.
Pomocne tvari: klorokrezol, natrij-dihidrogenfosfat monohidrat, fosfatna kiselina, makrogol cetostearil eter 22, cetostearilni alkohol, tekuci parafin, bijeli vazelin, natrij-hidroksid, prociscena voda.

Beloderm mast: 1 g masti sadržava 0,5 mg betametazona u obliku dipropionata.
Pomocne tvari: tekuci parafin, bijeli vazelin.

PAKOVANJE
BELODERM krema: tuba s 15 g, 30 g, odnosno 100 g kreme, u kutiji.
BELODERM mast: tuba s 15 g, odnosno 30 g masti, u kutiji.

FARMAKOTERAPIJSKA SKUPINA
BELODERM sadržava jaki kortikosteroid betametazon koji, lokalno primjenjen na koži, djeluje protuupalno, imunosupresivno i antiproliferativno.

TERAPIJSKE INDIKACIJE
BELODERM se primjenjuje za lijecenje bolesti kože koje reagiraju na lokalno lijecenje kortikosteroidima:
• alergijske bolesti kože, odnosno akutni, subakutni i kronièni oblici kontaktnog alergijskog dermatitisa, profesionalnog dermatitisa, zatim seboroicni dermatitis, atopijski dermatitis (neurodermitis), pelenski dermatitis, intertrigo, ekcematoidni numularni dermatitis, dishidroticni dermatitis;
• akutni i kronièni nealergijski dermatitisi, fotodermatitisi, rendgen-dermatitisi, reakcije od uboda insekata;
• psoriasis vulgaris, pemphigus vulgaris, dermatitis exfoliativa, lichen ruber planus et verrucosus, lichen simplex chronicus, lupus erythematodes chronicus discoides, erythrodermia, erythema exudativum multiforme, erythema anulare centrifugum kao i druge vrste eritema.

KONTRAINDIKACIJE
Kada ne smijete primijeniti BELODERM?
BELODERM ne smijete primijeniti ako ste preosjetljivi na betametazon ili neki od pomocnih sastojaka lijeka.
BELODERM se također ne smije primijeniti kod tuberkuloze kože, vakcinije, varicela (vodenih kozica), perioralnog dermatitisa i rosaceje.

MJERE OPREZA
Na što trebate paziti pri primjeni BELODERMA?
U slucaju alergijske reakcije i pojave svrbeža, peckanja i crvenila pri prvoj primjeni BELODERMA odmah prestanite primjenjivati lijek.

INTERAKCIJE
Nisu poznate interakcije Beloderm masti i kreme s drugim lijekovima.

DOZIRANJE I NACIN PRIMJENE
Kako trebate primjenjivati BELODERM ?
Beloderm kremu i mast primjenjujte samo na koži.
Kremu primjenjujte kod akutnih vlažnih promjena kože, a mast za lijecenje kronicnih dermatoza kao npr. suhih, ljuskavih lezija i lišaja odnosno u slucajevima kada je potreban zaštitni ucinak masti.
Kolicinu Beloderm kreme, odnosno masti koja je potrebna da bi se pokrila bolesna površina kože nanesite dva puta na dan u tankom sloju, laganim utrljavanjem. Na podrucjima kože s debelim rožnatim slojem, te na mjestima s kojih se preparat tijekom normalnih aktivnosti lako uklanja (kao što su dlanovi i tabani), potrebna je cesca primjena. Trajanje lijecenja ne smije biti dulje od 3 tjedna. Kod kronicnih bolesti lijecenje nastavite još neko vrijeme nakon nestanka svih znakova bolesti kako bi se sprijecio povrat bolesti, uz stalni lijecnicki nadzor.

RODIKOLAN - Regulacija nepravilne probave prirodnim putem.

slika

Rodikolan s biljnim sastojcima, je dodatak prehrani koji regulira tešku apsorpciju.
Kombinacija biljnih komponenti sa IMMUNOCEL®-om, što je inaktivirani kvasac, omogućuje Rodikolan-u da pruži profilaktički učinak pri svim vrstama probavnih nepravilnosti.

Sastav:
Biljna ulja, biljni nusproizvodi

Sastav tvari:
Sirovi pepeo 0,2 %
Sirova vlakna 0,4 %
Sirove masti 97,8 %
Sirovi proteini 1,1 %

Aditivi na 1000 ml:
Lecitin 50.000mg

Kurkuma
smiruje upalu i regulira rad crijeva

Listovi sikavice i artičoke
podržavaju rad jetre.

Korijen sirištare i rabarbara
aktiviraju proces probave.

Kamilica
ima umirujući učinak na crijeva pogođena grčevima i upalama.

Pepermint i kim
su učinkoviti protiv flatulencije i grčeva.

Korijen sladića
Ima umirujući učinak na želučanu ovojnicu.

Rosopas
Ima umirujući učinak na osjetljiva crijeva

Immunocel®
(inaktivirane stanice Saccharomyces cerevisiae Var. elipsoideus)

• minimizira pojačani rast
nepoželjne crijevne flore
• potiče rast prirodne
crijevne mikroflore
• stimulira imunološki sustav


Preporuka za doziranje:
Kao dodatak veterinarskom tretmanu u slučaju probavnih nepravilnosti. Dodati hrani u slijedećim dnevnim dozama.


Ovisno o količini hrane za životinju
Miševi, patuljasti hrčci 3 x 1-2 kapi dnevno
Gerbili, štakori, hrčci 3 x 3-4 kapi dnevno
Zamorci, mali zečevi 3 x 5-6 kapi dnevno
Veliki zečevi 3 x 7-10 kapi dnevno


Rok trajanja: 24 mjeseca

Pakiranje:
15 ml staklena bočica sa pipetom


PRO-DIGEST (ILI NEKI DRUGI PROBIOTIK) - ducani za kucne ljubimce, veterinarska apoteka
- regulira crijevnu floru, koristi se kao preventiva i kao dodatak u slucaju poremecaja probave

SANTALINA N6 - ducani za kucne ljubimce, veterinarska apoteka.
Preparat za male glodavce (zamorac, hrcak, mali zecevi),daje se u slucaju crijevnih poremecaja, nadma (stvaranje plinova u želucu i prednjim partijama crijeva), mršavljenja.

Uputa: preparat nakapajte u hranu.

Doziranje: 2 puta dnevno 8 kapi kroz 8 dana. Ako je potrebno tretman se može ponoviti nakon pauze od 8 dana. Ako životinja nece uzimati hranu, preparat možemo davati pipetom direktno u usta.

Proizvodjac: Beaphar B.V. Raalte, Nizozemska.

MALT PASTA - ducani za kucne ljubimce, veterinarska apoteka
- to svi morate znati za sta se koristi

CALO PET PASTA - veterinarska apoteka
- visoko energetska pasta koja se daje u slucaju da kunic ne moze sam jesti. Sadrzi sve potrebne vitamine, Omega-3 i Omega-6 masti i minerale. Daje se cca 1-2 zlicice dnevno. Na uputstvima pise da je sa pse i macke ali se (provjereno kod veterinara) moze davati i kunicima.
Contents materials:
Raw fat 19.6%; Raw protein 1.5%; Raw ash 1.5%; Raw fiber 0.5%

Additives per kg:
Vitamin A 200,000 IE, Vitamin D3 8,500 IE, Vitamin Eacetat 1,200 mg, Vitamin B1 400 mg, Vitamin B2 40 mg, Vitamin B6 200 mg,
Vitamin B12 400 µg, Biotin 50,000 µg, calcium D pantothenat 400 mg,
Nicotine acid amide 400 mg, Taurin 4,000 mg, iron 100 mg, iodine 100 mg,
Manganese 200 mg, EEC additives
Energy content: 20.1 MJ/kg (4800 kcal/kg)

SPRICE RAZNIH VELICINA - humana apoteka, veterinarska apoteka, hospitalija
- ako je potrebno kunica hraniti na spricu ili mu dati lijek.

STERILNE GAZE, KOMPRESE I ZAVOJI- humana apoteka, veterinarska apoteka, hospitalija
- u slucaju povrede (npr. iscupan noktic - zaustaviti krvarenje, naspricati Bivacin, drugi dan vetrinaru da stavi umjetnu kozu)

PRASAK ILI SAMPON PROTIV BUHA
- Meni se pokazao dobar Pet-soft sampon

SKARICE ZA REZANJE NOKTIJU- ducani za kucna ljubimce, veterinarska apoteka

OŠTRE ŠKARE

ŠTAPICI ZA UHA

ANTISEPTICKI SAPUN

BATERIJA

DIGITALNI TOPLOMJER

MIKSER ZA MLJEVENJE HRANE (MOZE ONAJ ZA KAVU)

PINCETA

LIMENKA KOMPOTA OD ANANASA

PAKET DVOPEKA

NEKOLIKO FRUTEKA

BANAMINTH PASTA - za ciscenje od parazita. Ili bar morate znati da postoji da ju mozete kupiti ako se ukaze potreba!


Zeko Jurica:

Evo što sam našao u knjizi "Moj patuljasti kunic;" namjenjenoj vlasnicima kunica (da opet na tom kineskom ;-)
Ovdje moj prijevod s komentarima:


Kucna apoteka za kunice:

1.
Rescue Remedy (Bachove cvjetne kapi)
-prva pomoæ kod nezgoda ili stanja šoka

gledo sam po internetu, ali mislim da ovog nema u HR

2.
Traumeel (homeopatske tablete)
-pomaže kod ozlijeda i upala (za imunostimulaciju)

ovo bi se možda i moglo naci u HR, ali kolko znam, kod nas se homeopatska sredstva još ne prodaju po apotekama.

3.
Švedska gorèica
- ljekovito i dezinficirajuce kod manjih rana

mislim da bi ovog moglo bit u apotekama u obliku kapi (isto se upotrebljava kod ljudi)

4.
Kamilica / Timian
-za inhaliranje, kod dišnih organa djeluje protuupalno te razgracuje sekret.
Ispred zatvorenog transportnog box-a (u kojem je kuniæ) staviti vrucu vodu s kamilicom i timianom i sve zajedno prekriti laganom plahtom. Ako kunic nervozno reagira, isto postaviti pored zatvorenog kaveza i paziti na cirkulaciju zraka. 2 puta dnevno po 15 min inhalirati. Ne davat za inhalaciju nikakva etericna ulja, mentol, eukaliptus i sl. nego samo kamilicu ili timian.

ovog sigurno ima u apoteci (sušeni cvjetovi kamilice su bolji od onih industrijskih cajnih vrecica)

5.
Critical Care
-visokovrijedna hrana za biljojede koji zbog bolesti ili nakon operacije odbijaju hranu
-pomaže brzoj uspostavi mikrobiološke crijevne flore i potice poremecenu peristaltiku crijeva

To je prah od kojeg se napravi kašica. Evo našao sam nešto više o tome - nažalost samo na njemackom, možda sastav uspijete razumjeti. http://www.fraumeier.org/cc.htm

ovog pretpostavljam da nema

6.
Bird Bene-Bac
-sastoji se od bakterijskih kultura
-odlicno sredstvo za saniranje poremecene crijevne flore, posebno kad se uzimaju antibiotici

-umjesto toga mogu se upotrijebiti Omniflora N kapsule (Sadržaj: Lactobacillus gasseri 8x108 bis 8x109 KBE/g; Bifidobacterium longum 8x108 bis 8x109 KBE/g). Sadržaj jedne kapsule po danu raspodijeliti u više obroka i umješati u hranu.

Znam da u HR ima sliènih tableta za kupiti (Linex èini mi se? ali treba provjeriti sastav)

7.
To ne piše, ali mislim da bi bilo dobro imati neku pogodnu (?ml) špricu za hranjenje u nuždi.


mubi

može li hidrogen (vodik-peroksid) za rane umjesto alkohola?
znam da se kod ljudi izbjegava alkohol za dezinfekciju zbog kancerogenosti il tak nešto...
Zadnja izmjena: Lady Stardust; sri lis 01, 2008 19:10 pm; ukupno mijenjano 8 put/a.
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: KUCNA APOTEKA - STO MORATE IMATI DOMA!

PostPostao/la Charlie » uto stu 27, 2007 0:12 am

Lady Stardust je napisao/la:može li hidrogen (vodik-peroksid) za rane umjesto alkohola?
znam da se kod ljudi izbjegava alkohol za dezinfekciju zbog kancerogenosti il tak nešto...


Može, hidrogen 3%
Alkohol ne na ranu, to i nas peče :hm:
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Pero & Megi » sub vel 07, 2009 20:45 pm

Znam da su Sab Simplex kapi za djecu protiv nadima,jer tako?
E,sad,nama je Gizmova vlasnica donijela te kapi i PROMOTOR L.
na kutijici od PROMOTORA L piše:
,,kombinacija esencijalnih vitamina i slobodnih masnih kiselina''
Pakirano je po 20 ml.
U uputstvima piše:
Djelovanje:Promotor L je dobro izbalansirana kombinacija esencijalih vitamina i slobodnih masnih kiselina.Vitamini koji se nalaze u Promotoru L su u istom rastvoreni,isto kao i aminokiseline,dobivene u kemijskom obliku L i skoro su u potpunosti slobodne,što ovom proizvodu daje potpunu raspoloživost i brzinu asimiliranja i efikasnost.
Indikacije:Kod nutritivnih delicita i disbalansa.
U stresnim periodima.
Za povećanje plodnosti,nosivosti i napretka pilića ( :hm: ?)
Kod stanja iscrpljenosti,u periodu laktacije.
Za poboljšanje prinosa i indeksa konverzije.
Kod sindroma masne jetre i kod intezivnih reproduktivnih ciklusa.
Aplikacija i doze:
*Kunići: 2 ml na litru vode za piće,tijekom 7 dana.
( piše još i za krupnu stoku :hm: )
Kontraindikacije:
nisu poznate.Način čuvanja:
Na suhom i tamnom mjestu,na temp. do 25 stupnjeva.
Način izdavanja:Bez recepta
Rok trajanja:
3 godine
Proizvođač:LABORATORIUS CALIER S.A,Barcelona,Španjolska
Sad mi nije jasno,smijem to dati ili ne? :hm:
Spominju se kunići,ali neznam da li da mu to dam ili ne?
slika
Avatar
Pero & Megi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2379
Pridružen/a: ned stu 09, 2008 10:49 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Zeko_Jurica » sub vel 07, 2009 21:02 pm

A imaš sad neki konkretan razlog da zeki daš taj PROMOTOR? ... neznam, ja bih nekako radije s već provjerenim lijekovima :hm:
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la ina » sub vel 07, 2009 21:04 pm

Zeko_Jurica je napisao/la:A imaš sad neki konkretan razlog da zeki daš taj PROMOTOR? ... neznam, ja bih nekako radije s već provjerenim lijekovima :hm:


u potpunosti se slazem
29+1+1
Avatar
ina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2653
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 6:05 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Pero & Megi » sub vel 07, 2009 21:07 pm

Nema razloga,mislila sam zato što piše da pomaže u stresnim situacijama,a kako je danas duže putovao mislila sam mu dati... :wink:
Znači,niste prije čuli za te vitamine?
slika
Avatar
Pero & Megi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2379
Pridružen/a: ned stu 09, 2008 10:49 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ina » sub vel 07, 2009 21:09 pm

ja nisam
ako je zeko zdrav ne trebas mu nista dati
mi smo putovali par puta do vinkovaca i bilo je sve ok
29+1+1
Avatar
ina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2653
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 6:05 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Pero & Megi » sub vel 07, 2009 21:10 pm

Aha,dobro onda.
Zdrav je,onda nema potrebe.
A ove sab simplex se daju u slučaju nadima,zar ne? :)
slika
Avatar
Pero & Megi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2379
Pridružen/a: ned stu 09, 2008 10:49 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ina » sub vel 07, 2009 21:13 pm

tako je ako posumnjas da mu se stvaraju plinovi odmah to treba dati- cca 15 kapi na 2 kg
one se ne apsorbiraju u organizmu vec se izlucuju sa kuglicama tako da su sigurne za kunice
29+1+1
Avatar
ina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2653
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 6:05 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Pero & Megi » sub vel 07, 2009 21:14 pm

Ok,hvala ti puno ina!I Zeki_jurici isto puno hvala! :)
slika
Avatar
Pero & Megi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2379
Pridružen/a: ned stu 09, 2008 10:49 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » sri vel 25, 2009 10:04 am

Gdje se može kupiti vidac? Jel ima u Vlaškoj u Aromatici?
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekili » sri vel 25, 2009 10:32 am

ja sam ga kupila u obicnoj apoteci..ujutro bila, popodne dobila :)

suban

http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=164
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Charlie » sri vel 25, 2009 18:44 pm

Dobro sam zapamtila da si ti zekili to koristila. Hvala za info, nije za Grgu (ajde konačno nešto :D )
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekili » sri vel 25, 2009 19:21 pm

inace imam ja..mozda da ti dam? nekak mi je kratak taj rok trajanja :/
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Zeki suzi oko

PostPostao/la AMELIJA » pet ruj 18, 2009 19:59 pm

Zeki mi dva dana suzi oko. Nema nikakav iscjedak, samo mu je oko oka vlažno. Moram li odmah ići u apoteku kupit vidac čaj, ili može sačekati do ujutro, s obzirom da živim u Solinu, a dežurna apoteka je u Splitu?
AMELIJA
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: pon pro 22, 2008 11:50 am

Sljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan