LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la zekili » sri svi 12, 2010 11:17 am

naravno da se nece odbijat, to je nedopustivo..samo ce se "na vrijeme" objaviti oglas ;)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la renata » sri svi 12, 2010 17:07 pm

zekili je napisao/la: da odgovorim i renati na onaj post..sve sam procitala samo nisam stigla odgovoriti. znaci renata ucjena sa letkom je potpuno suvisna, ukoliko ti mislis da letak nije dobar onda ga makni. ako smatras da je dobar, ostavi ga. letak nikako ne moze biti razlog da se ljudi odlucuju na parenje kunica i onda da bebe tu stave sa tri dana starosti i nama uzimaju potencijalne udomitelje. to je nedopustivo.


iz ovoga se može izvući svakakav zaključak, a ponajprije taj da sam ja popljuvala letak! halo?!

koliko se sjećam pitala si miki_nikol kako je došla na forum i gdje je čula da se na ovom forumu mogu udomiti kunići...
ja sam ti napisala da je došla zahvaljujući letku kojeg je uzela u Amazoni i pitala te: znači li tvoje pitanje da trebam maknuti letke iz dućana?
moje pitanje JE bilo sarkastično, jednako kao i tvoje na kraju krajeva, jer ne vidim poantu pitanja -kako si došla na forum, kako znaš da ovdje možeš brzo udomiti kuniće?

par postova niže, napisala sam: dok ja radim u Amazoni ostaju i leci, zbog...i navela sam zbog čega.

prvi sam pet shop koji je počeo sa dijeljenjem letaka, a o tome smatram li letak dobrim ili lošim, govori upravo to što će ga biti dok je i mene u tom dućanu!



da se osvrnem i na temu: u potpunosti mi se čini prihvatljivim "odobravanje oglasa o udomljavanju od strane moderatora". možete oglase staviti "nevidljivima do ažuriranja", te prema sadržaju istoga, raditi prioritete objave na forumu, a o istome pm-om obavijestiti korisnika, dakle izvijestiti ga da će njegov oglas biti objavljen tog i tog dana radi liste prioriteta kunića na udomljavanju...
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Lady Stardust » sri svi 12, 2010 17:12 pm

Evo za sada, dok ne sredimo sistem objavljivanja i autoriziranja stavljeno je ovo u pravila za ostavljanje oglas (znam da to nitko ne cita ali neka..)


VAŽNO!
OGLAS ZA UDOMLJAVANJE BEBA (cijelo leglo) POSTAVLJA SE U DIO ''OGLASI'' A NE U DIO ''UDOMLJAVANJE I SPASAVANJE'' I TO U TRENUTKU STAROSTI BEBA OD 6 TJEDANA - POTREBNO JE NAPISATI TOCAN DATUM ROĐENJA! UKOLIKO SE OGLAS STAVI PRIJE ODREĐENE STAROSTI, BITI CE SKLONJEN DO PRAVOVALJANOG TREMINA I ONDA VRACEN.
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la zekili » sri svi 12, 2010 18:46 pm

u oglasima se udomljavaju druge zivotinje lady, ne kunici ;)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Lady Stardust » sri svi 12, 2010 19:02 pm

Onda moramo dodati jos jednu podsekciju slika

moramo dobro isplanirati i razmisliti - nek sad ostane ovak pa cemo korigirati
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Lady Stardust » sri svi 12, 2010 21:19 pm

Evo popravila sam ovak dok nekaj ne smislimo

VAŽNO!
OGLAS ZA UDOMLJAVANJE BEBA (cijelo leglo) POSTAVLJA SE U TRENUTKU STAROSTI BEBA OD 6 TJEDANA - POTREBNO JE NAPISATI TOCAN DATUM ROĐENJA! UKOLIKO SE OGLAS STAVI PRIJE ODREĐENE STAROSTI, BITI CE SKLONJEN DO PRAVOVALJANOG TREMINA I ONDA VRACEN.
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la siga » sub svi 15, 2010 7:10 am

Teško je po tom pitanju bilo što razumno i da ne kažem pravedno odlučiti.. Istina je da će se dosta udomitelja radije odlučiti za bebe nego za odrasle kuniće ako su i jedni i drugi na udomljavanjima. Ali je tu i činjenica da su neki jednostavno odlučili imati isključivo bebu i ako nema u udomljavanju oni idu u pet shopove..
A onda opet ima onih koji sve prouče i razumno odluče da je bolje pomoći nekom malom neželjenom.. Čisto ako gledam situacije koje smo mi pratili: dok su oglasi bili puni raznih beba antonijet se odlučila za malu milicu. I svi su tu dobro prošli (i Mrva :wink: ). Pa je onda mama od onih 7 beba iz Rijeke našla odličan dom prije nego su bebe bile udomljene.
Meni je bilo jako žao kada su onih 10 beba uglavnom (ili čak sve) podjeljene na njuškalu.. Neki su sigurno u dobrim rukama, ali ne svi.. Mi smo odbili bar 15 udomitelja čisto radi dojma da se ne bi brinuli o bebi. Ali mi smo imali sreću da nama nije bila hitna situacija kao tim bebama.

Nemojte odbiti bebe, jer vlasnici koji su neodgovorni (ili jednostavno nemaju izbora) će samo otići na njuškalo i tako ćemo samo dobiti te iste bebe, ali malo kasnije.
I samo da dodam koliko ljudskoj gluposti nema kraja: nekoliko potencijalnih udomitelja koji su nas zvali za bebe su pitali da bi oni uzeli bebu ali steriliziranu, a drugi su pak pitali "aha znači vi njega dajete bez gajbe!?". Bila sam razočarana što nitko nije pitao da li pokrivamo eventualne troškove lječenja, odnosno dajemo garanciju na zeku od bar nekih 5 godina.
Ne zavidim ni vama koji vodite forum a ni vama koji vodite Udrugu. Donositi odluke a da je bar 50% ljudi zadovoljno.. misija nemoguća! Mi ćemo rado pomoći kada god možemo, ali na ovu temu stvarno nemam ni jednu pametnu :sad: . Sva uha koja trebaju pomoć je zaslužuju! I koliko god mi tu kukali ili se bunili, osuđivali, protestirali, neslagali se.. ni jedan od vas neće odbiti mala uha.. a dok je tako - ja sam zadovoljna!
Avatar
siga
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1072
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 18:51 pm
Lokacija: Zagreb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Foxy » sub svi 15, 2010 19:17 pm

Slažem se sa Sigama... Oni su stvarno potegnuli najviše što se tiče udomljavanja riječkih zecobeba i svi udomitelji su prošli temeljitu provjeru. Nije bilo žurbe, ali nije bilo niti lako s obzirom na to da su bebe rasle i spolno sazrijevale. Imali smo i kombinacije za to, jer uvijek netko od nas može privremeno udomiti, ali nije trebalo. :blush:

Uvijek je bilo i nažalost biti će i ubuduće lakomislenih, neodgovornih ljudi koji će razmišljati na način da pare svoje zeke, a da nemaju riješeno pitanje udomljavanja. Bebe nisu krive za to, a treba se svima pomoći najviše što se može. I to je smisao foruma i Udruge.
Izgleda kao borba s vjetrenjačama...
Ne možemo pomoći svima i spasiti sve, ali koliko god možemo, pomažemo.
Ja se samo nadam da će što više zeka koji trebaju pomoć naći put do Zecova. :blush:

Vremena su teška, kriza nas sve pogađa. Nažalost ispaštaju kućni ljubimci i završavaju na cesti i svakako. Predviđanja o budućem porastu napuštenih zekana i potrebi za sve većim brojem udomitelja su realna. Probleme možemo rješavati jedan po jedan, a rješenje za ovaj veliki problem nažalost, nemam. :sad:

Na nešto možemo utjecati, a to je edukacija. I tu dajemo sve od sebe. Sigurno je velik broj onih na koje smo pozitivno utjecali i to nam mora dati snage za dalje. :blush:
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la retromeni » sub svi 15, 2010 22:31 pm

Meni samo nije jasna impulzivnost silna. Koliko beba prije na udomljavanju, koliko vam se, dakle, to sve skupljalo da se onakav rafal dogodio na tu curu i na renatu (meni još uvijek nije kristalno jasan atak na nju). Iskreno, budući da nitko prije to nije spominjao, i ja sam stekla dojam da je to potpuno korektno, imati jedno leglo (što sam kasnije tek shvatila da nije bolje nego nijedno, da nije bilo ove teme ostala bi glupa po tom pitanju) i lijepo ga udomit na zecovima.
Možda je ovakvo nešto trebalo da se dokaže (jer ja sad, osobno, od straha ne bi imala zeko-bebe ni da mi plate) ali ipak vjerujem da je postojalo mirnije rješenje.
Što se tiče reformi, po meni ne bi trebalo maknuti bebe, kako je netko već napisao, tko ih želi, nabavit će ih kako tako, bolje bi bilo educirati ljude o tvrdoglavosti i neurednosti zeko-beba :rolleyes:
Avatar
retromeni
Zečić
Zečić
 
Postovi: 136
Pridružen/a: sub vel 13, 2010 9:01 am

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Klio » sub svi 15, 2010 23:16 pm

isreno, prvo ja ne bih ni u ludilu vise uzela zeko bebu, ajde prvi zek, ali sve ostalo ne ne i ne... stvarno ljudi trebaju znati mane i pogodnosti tog usvajanja: beba i odraslih.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la bibika » sub svi 15, 2010 23:32 pm

:nowink: ne treba glavom kroz zid. :nowink: smatram da je edukacija najvažnija stvar, ali i najteža i zahtijeva najviše vremena i strpljenja. :wink: . ono što sam ja naučila kroz život je - da treba biti strpljiv i uporan, ako želiš nešto mijenjati. :blush: . za to vrijeme činiti sve što se zna i može, kako bi se zecovima koji žive naše doba, uljepšao, olakšao njihov život. :rolleyes: . poznam ljude koji uzgajaju zečeve za hranu. :omg: :omg: :omg: . meni je to strašno. ali, ljude ne mogu promijeniti. :sad: :ljut: . nastojim im zato ukazati na potrebu da ti jadni zečići imaju pravo na kvalitetniji svoj kratki život :sad: i dostojanstveni odlazak :sad: . to je ono što ja sad mogu učiniti. :sad: . nadam se da će i oni sami to s vremenom shvatiti :sad: . nije baš neka fora biti gospodar života i smrti. :lud: . ali - to je naša realnost. :omg: .
mislim da je udomljavanje - udomljavanje. :wub: . da li se udomljuje beba ili odrastao zec - način je isti. izbor je novog udomitelja. :zmirko: . ponavljam da sam kao privremeni udomitelj na raspolaganju. :) . moji zečevi nisu samnom u stanu, ali imaju svoj krov nad glavom. od kako mi je Lady prilikom udomljavanja (na lijepi način ) :blush: skrenula pozornost na propuste, nastojala sam to ispraviti i poboljšati. za to vrijeme činim najbolje što znam i mogu. :wub: . svima :zeko3: :zeko3: :zeko3: .
bibika
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 738
Pridružen/a: ned ožu 07, 2010 0:52 am
Lokacija: mokrice

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la ivana jožić » sub svi 15, 2010 23:40 pm

nisam iskusna da bi govorila o koćenju malih zekana o tome će pisat iskusniji, no želila bih reći jedno svi Osjećani jako dobro znaju za auto pijacu i da se ispred pijace uz obilaznicu gdje je gust promet prodaju svakakve životinje. među njima može se pronaći i zekani i to stari mjesec dana možda i manje i prodaju se za bjednih 20 kn. i sad možete si zamislit horde ljudi kako defiliraju kraj ovih jadnika, buke i smrada od prometa da i ne govorim, gdje ih drže u malim kartonskim kutijama ili u kavezima bez hrane i vode ujutro od 6 do 13 sati kad se pijaca zatvara. i takvih primjera ima uvijek bilo ljeto ili zima . i koliko se trudili pomoć malenima iduće nedjelje isti prizor. jasna mi je i želja udruga zašto žele udomiti starije zekane ja ću se osvrnit samo na svoj primjer koliko je Ema samo čekala na udomitelja zna Renata i kad je sve bilo dogovoreno malecka nažalost to nije dočekala uginula je. niti jedno živo biće nije zaslužilo da završi kao Ema uginuti čekajući hoće im se netko smilovat i uzeti ih. no postoji i par oglasa koji su dani da se stariji zeko daje na udomljavanje napisano je nekoliko postova zeko nije udomljen vlasnik se ne javlja i nitko ne zna šta se dalje dogodilo. zar svaki put netko od moderatora mora tražit takav oglas i ponovo ga pokrenut jer vlasnika ili boli briga ili jednostavno nema želje da traži potencionalne udomitelje. isto tako nije fer imati male bebe zekane i sve ih dopeljat na forum pa nek se drugi brinu gdje će ih udomit. da treba napravit promjene itekako treba jer mislim da nam je svima dosta iskorištavanja ovog foruma od strane pojedinaca koji su ovamo došli sa "namjerom da usvoje" da bi na kraju zekane prodavali.
ivana jožić
Zečić
Zečić
 
Postovi: 229
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 19:33 pm
Lokacija: Tordinci, Vinkovci

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la zeko Simba » ned svi 16, 2010 9:13 am

Moram se osvrnuti na post od retromeni. Istina, očito je nakupljeno nezadovoljsto i briga oko udomljavanja, pogotovo nekih "nepotrebnih" rezultiralo preburnom reakcijom kod ovog udomljavanja. Silno se trudimo udomiti sve male dušice koje se nađu u situaciji naći novi dom iz raznih razloga. To iziskuje poprilično energije, truda i vremena, da ne spominjem kakvim tempom većina nas živi i bez angažiranja oko kunića. Često se desi da su nam vlastiti kunići na neki način zanemareni radi drugih. Naravno, to je naš izbor i ne bi to radili da nam nije stalo i da ne volimo ta mala stvorenja. Na žalost ponekad su ovakve situacije okidač za podizanje blata. Nedavno smo imali oko dvadesetak kunića za udomiti i stvarno je bilo upitno kada će to sve biti riješeno. Srećom ipak se angažiranjem nekolicine forumaša i to riješilo i došli smo na broj od nekoliko kunića što je recimo normalno. Na to dođe netko tko ima leglo iz neke svoje furke i lijepo tu zalijepi oglas. Naravno mi nismo protiv udomljavanja beba preko foruma, nikada nismo nikoga odbili po tom pitanju. Ali kada se netko tako lakomisleno ponaša kao da nas lupi lopatom po glavi, a ponekad je u takvim situacijma teško zadržati jezik za zubima.
Nadam se da nas shvaćate bez obzira koliko je ova reakcija bila primjerena ili ne
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la t-i-n-a » ned svi 16, 2010 9:40 am

Ljudi nisu odgovorni po pitanju ljudi, a kako će tek sa životinjama.. Neodgovornog ponašanja će uvijek biti.. Takvi smo mi ljudi i protiv toga se ne može.. Ali kad se već ovako nešto desi opet mi se čini odgovornije što bebe oglase na forumu nego da ih "uvale" prvome koji naiđe.. Ako se desi leglo i hoće se udomljavati preko forumu najmanje što mogu takvi vlasnici je da bebe budu kod njih dokle god se ne osguraju odgovarajući udomitelji.. Kada ljudi to sve prođu slijedeći put im neće pasti napamet imati leglo.. Koliko hrane, sijena, posla ima oko 7 beba.. A da ne govorim koliko se udomljavanje otegne ako se traže dobro domovi.. S tim da ima udomljavanja beba i bez da se vlasnici provjere, dovoljno je samo javiti se na oglas.. Ne bi bilo loše staviti temu na kojoj bi se pisalo o takvim iskustvima pa bi možda ljudi odustali kad bi to pročitali.. Najlakše je napraviti bebe, a šta znači brinuti se o njima..
Ima ljudi koji bi samo bebu i može im biti ponuđeno 10ak starijih kunića koji su već odgojeni, nema posla sa njima, ali oni će bebu.. A ima onih kojima nije bitno kako kunić izgleda, koliko je star.. Takvi su bili Ninini udomitelji.. Recimo.. Nina se prije udomila nego njene bebe.. Ima ljudi koji žele starijeg kunića.. Naših svih 5 je došlo sa najmanje godinu dana i da sam imala uvijete od 7 beba i Nine ostavila bi Ninu.. Puno je ljudi koji će udomiti psa iz azila, ali je puno i onih koji će iskeširati nekoliko tisuća kuna za psa.. Tko kako voli nek izvoli.. Po meni je veća tragedija kad kunići žive u premalim kavezima, prljavi, ne pušta ih se van, briga ravna nuli..
29
Avatar
t-i-n-a
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:29 am
Lokacija: Rijeka

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Zeko_Jurica » ned svi 16, 2010 18:07 pm

retromeni je napisao/la:Meni samo nije jasna impulzivnost silna. Koliko beba prije na udomljavanju, koliko vam se, dakle, to sve skupljalo da se onakav rafal dogodio na tu curu i na renatu (meni još uvijek nije kristalno jasan atak na nju)...

to ne bih nazvao rafalom - napisao sam samo što mislim o svemu - bez tepanja, ali u pristojnom tonu, i bez korištenja atributa koje je druga strana koristila. Ako još nešto treba kristalnije pojasnit, rado ću izaći u susret :wink:


Edukacija:
da doista na tome treba poraditi, ljudi trebaju naučiti - ako dozvole bebe, da su onda te bebe isključivo i jedino njihova odgovornost. Kako će to naučiti, ako tu odgovornost preuzmu članovi foruma, udruge, renata ili bilo tko drugi? I još pritom ne bi smjeli ništa ni reći :omg:
Kako bi vi vozili auto, kad bi odgovornost (npr. plaćanje kazni) za vaše postupke snosio netko drugi? Kada se najbolje nešto nauči - kada vlastitu grešku skupo platite - iz tuđih grešaka se nažalost teže uči :wink:

Nitko ovdje nije zabranio parenje, ali molim - razmislite gdje ćete udomiti bebe prije odluke o parenju. Doći na forum i baš za sve rođene bebe tražiti udomitelje može se prevesti kao: Ljudi baš je bilo fora imati bebe, ali ja ih sad prepuštam vama da se s njima dalje snalazite. I sad zamislite da svi vlasnici kunića imaju takve fix ideje, a mi šutimo širom raširenih ruku... gdje bi nam bio kraj :nowink:
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan