Puknut nokat !!!!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Marta » pon svi 30, 2011 11:32 am

ako nije krvarilo, znači da nije previše (odn do žilice) slomljen. super što imaš pomoć oko rezanja, nemoj ga voditi veterinaru.
imaš već tu temu
viewtopic.php?f=5&t=5096
Avatar
Marta
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 698
Pridružen/a: sub stu 06, 2010 22:33 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Slomljen noktic

PostPostao/la cupili » pon svi 30, 2011 11:36 am

ZeljacKA je napisao/la:
cupili je napisao/la:Možda ti uspijem malo da pomognem :)
Ja Čupku ovako režem noktiće: prvo ga lagano polegnem u krilo,uzmem jednu šapicu i noktić po noktić odrežemo sve :)
Čupko voli rezati noktiće i bude jako dobar :zeko3:


;D U pravu si,tako se zekama i režu noktići,ali se mora dobro paziti da se nebi došlo do živog mesa,i samim tim,do krvarenja,najbolje mu je noktić skratiti do dužine dlakice na prstićima..... :zeko7:


To mi nije problem,jedan noktić mu je proziran,pa vidim žilicu,a ostali su mu smeđi,ali po uzoru na prvi lako se snađem :)
Avatar
cupili
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 553
Pridružen/a: sub pro 18, 2010 12:50 pm
Lokacija: Osijek

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Jura » pon svi 30, 2011 13:58 pm

hvala na savjetima. nisam noćas našao već postojeću temu. ...malo je bila panika.

kupili smo danas transporter da budemo spremni, ako bude morao vetu. kupili smo i škare za nokte, ali ne znam još kak bu to išlo.
on inače ne voli da ga se drži u krilu. Čim ga primim poludi i izmasakrira me. Miran je maksimalno 10 sekundi. Sad je još i ljut na mene, pa beži ko od crnog vraga.

Izgleda da je njemu sve ok s tim što mu je otpalo. Sad je odvalio 30 minuta zecoplesa i trenutno stoji na naslonu od stolca i gleda kako da skoči na prozor.
Avatar
Jura
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 568
Pridružen/a: uto ožu 15, 2011 21:20 pm

Re: Slomljen noktic

PostPostao/la Lady Stardust » pon svi 30, 2011 14:10 pm

Molimo sve da prije otvaranja nove teme provjere da li je slicna vec otvorena, te ako je da svoj problem iznesu u njoj
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ars » pon svi 30, 2011 18:18 pm

Jura je napisao/la:hvala na savjetima. nisam noćas našao već postojeću temu. ...malo je bila panika.

kupili smo danas transporter da budemo spremni, ako bude morao vetu. kupili smo i škare za nokte, ali ne znam još kak bu to išlo.
on inače ne voli da ga se drži u krilu. Čim ga primim poludi i izmasakrira me. Miran je maksimalno 10 sekundi. Sad je još i ljut na mene, pa beži ko od crnog vraga.

Izgleda da je njemu sve ok s tim što mu je otpalo. Sad je odvalio 30 minuta zecoplesa i trenutno stoji na naslonu od stolca i gleda kako da skoči na prozor.


Obično to tako i bude, slično se dogodilo i frenidici, tj. njenom zecu, ona digla paniku, a zecu niš. Samo odrežeš i gotovo. I Roflo je nedavno slomio jedan nokat i to dosta nisko, samo sam ga odrezala, bilo je malo sasušene krvi na vrhu, ali nokat mu normalno raste i ne boli ga ništa.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Charlie » pon svi 30, 2011 18:39 pm

khm neki su "popravak" toga platili 100 kn :rolleyes: mislim da to nikad neću zaboravit :zmirko:

s ovime da se bebama do 6 mjeseci ne režu nokti se uopće ne slažem, reže se kad treba pa jel to 3 ili 8 mj
režu se nokti i štencima i mačićima
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ars » pon svi 30, 2011 18:41 pm

Charlie je napisao/la:khm neki su "popravak" toga platili 100 kn :rolleyes: mislim da to nikad neću zaboravit :zmirko:

s ovime da se bebama do 6 mjeseci ne režu nokti se uopće ne slažem, reže se kad treba pa jel to 3 ili 8 mj
režu se nokti i štencima i mačićima


ja sam rezala i roflu i zoe, čak štoviše, bebama su noktići tanji pa time i oštriji i mogu lako ozlijediti sebe i druge, prvenstveno zecove
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Charlie » pon svi 30, 2011 18:44 pm

zato se to i kaže jer ljudi misle da će rezanjem to srediti, a nokat još prekratak, samo pika jer je tanak, ali kad vidiš da treb reži :D
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ars » pon svi 30, 2011 18:48 pm

ma da, al to čudo čim malo naraste pika kao igle, mene boli dok gledam u to, pa onda škaricama za nokte samo lagano skratim, u biti otupim to oštro
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Charlie » pon svi 30, 2011 18:49 pm

turpijaj ;D
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ars » pon svi 30, 2011 19:02 pm

Charlie je napisao/la:turpijaj ;D


i to sam radila :blush: i to Zoe... imam staklenu turpijicu koja skida nokte samo tako :cool: Roflo nije htio biti miran pa je morao pod škare :P
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la cupili » uto svi 31, 2011 16:36 pm

Slažem se s time da su manjim zečevima noktići oštriji,jer dok je Čupko bio mali dobrano me izgrebao,a sad kad me ogrepe,ništa, tj. Ja bi rekla da je ok rezati malima noktiće,ja sam njemu u početku samo turpijala,a poslije i caknula,i supp mu noktići :)
Avatar
cupili
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 553
Pridružen/a: sub pro 18, 2010 12:50 pm
Lokacija: Osijek

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la kristinans » uto svi 31, 2011 16:44 pm

Ja Peki skracujem skarama ali i posle toga su mu ostri kao zilet dokle god mu ponovo nenarastu,seckam mu jednom mesecno,zavisi koliko narastu nekad i vise vremena prodje... imao je problema pre sa ljuscenjem jednog nokta ali od kako koristimo skare nemamo taj problem,jednino sto mnogo trza kad mu se seku pa mora moj momak da ga cvrsto drzi da mu ne bi odsekla vise ili ne daj boze pukao noktic...
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la fidelio » uto kol 02, 2011 22:32 pm

Sjedila je u svojoj kutiji za kopanje i pala je vreca sa sijenom pa je iskočila van, ali je zapela s nogom i koliko vidim slomola je nokat. Ima krvi. Prvo je bila u šoku, polizala je to i sad sam joj dala suhu hranu da ''zaboravi na bol''.
Još ju nisam primila, ali budem ju naprašila bivacinom.

Charlie je napisao/la:slobodno odreži
i možeš dezinficirati nečime kaj imaš doma (octenispet, rivanol, bivacin i sl, nemoj baš alkohol)
i ako su mu dugi ostali nokti slobodno odreži


problem je što sam sama doma i inače padam u nesvijest kad vidim kap krvi, da li da ju vodim vetu sutra da to pogleda?
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la zeko Simba » čet kol 04, 2011 10:02 am

Pa kako joj je to sada?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan