Bibijevi zdravstveni problemi -> abces izvadjen!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Bibijevi zdravstveni problemi -> abces izvadjen!

PostPostao/la Bibi » sri svi 26, 2010 18:43 pm

Odlepila sam... Ne znam vise ni sta da mislim ni kome da verujem, pa molim da mi neko poveze konce jer ja ne znam sta da radim...

Ovako ovo ispod su sve stvari koje smatram zdravstvenim problemom kod Bibija ali ne znam da li sve to zajedno moze da se poveze lepo i pokaze uzrok ili bar na sta da ciljam i insistiram da mu provere.

- nosic cesto mokar i ponekad se cuje kao da ima vode u njemu

- obraz gde mu je opala dlaka je cesto mokar i izgleda da je od bala ali ja ne vidim da mu je mokro od usta pa na dalje nego samo obraz

- opala dlaka sa istog tog obraza, lecim kao gljivice i smirila se koza koja je bila perutava i suva i opadali su pramicci sa belim na kraju, sad raste nova dlaka ali na jedom mestu ka nosicu i dalje malo opada

- malo pre nasla otok ispod tog obraza blize vratu, i malo je crven, ne znam da li je od ose koju sam nasla mrtvu kod njega u kucici ili je mozda zbog zuba.. apces ili nesto...

- kutnjak na istoj toj strani gde je obraz raste mu krivo

- ima cesto krmelje, bele guste, lepljive, lecila pre i proslo, sada opet

- oko na strani de je zub je naduto u uglu tako da se kapak savija na unutra i odu ga trepavice, kaze vet mozda od zuba

- dise kao traktor (mama kaze da kada nisam tu normalno dise... kao prveise ga drmaju hormoni pored mene) , ubrzano i ceo se trese kao da mu je vruce, rekli su mi da je to zbog toga sto ima dugacka nepca i kratak nos (takva rasa) i da mu se nakuplja pljuvacka i tako to kao kod buldoga

- grokce kada jede - isto kao zato sto je takva anatomija

- na zadnjoj nozi ima nesto na tabanu i ne da mi da mu diram, lici na nakupinu peruti, belo je.. sta je to? zulj??

- sve cesce cese usi i obraze, na pregledu kamericom usni kanali su cisti ko suza, smo napred ima nesto nakupljenog usnog voska, kako to da ocistim kada mlati glavom?

Eto... valjda je to sve... Mozda je sve i od tog zuba?? Sta kazete Zecovi? :zeko10:
Zadnja izmjena: Bibi; uto lip 22, 2010 11:01 am; ukupno mijenjano 11 put/a.
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Misterija - molim pomoc

PostPostao/la dHarma » sri svi 26, 2010 19:02 pm

Bibi je napisao/la:- nosic cesto mokar i ponekad se cuje kao da ima vode u njemu


- malo pre nasla otok ispod tog obraza blize vratu, i malo je crven, ne znam da li je od ose koju sam nasla mrtvu kod njega u kucici ili je mozda zbog zuba.. apces ili nesto...

- kutnjak na istoj toj strani gde je obraz raste mu krivo

- ima cesto krmelje, bele guste, lepljive, lecila pre i proslo, sada opet

- oko na strani de je zub je naduto u uglu tako da se kapak savija na unutra i odu ga trepavice, kaze vet mozda od zuba

- dise kao traktor (mama kaze da kada nisam tu normalno dise... kao prveise ga drmaju hormoni pored mene) , ubrzano i ceo se trese kao da mu je vruce, rekli su mi da je to zbog toga sto ima dugacka nepca i kratak nos (takva rasa) i da mu se nakuplja pljuvacka i tako to kao kod buldoga

- na zadnjoj nozi ima nesto na tabanu i ne da mi da mu diram, lici na nakupinu peruti, belo je.. sta je to? zulj??

- sve cesce cese usi i obraze, na pregledu kamericom usni kanali su cisti ko suza, smo napred ima nesto nakupljenog usnog voska, kako to da ocistim kada mlati glavom?


Mom spajku je isto tako cesto mokar nosic, pa smo to prepisali alergiji na nesto..
Da li je moguce da je on razvio alergiju na nesto..?
Dok je bio napaljen isto je zvucao kao traktor, ali pored toga mu je ona u nomovetu dijagnostikovala upalu pluca :huh:
Ovo na oku je moguce da je od zuba ali ne bih bas nesto verovala u to bez snimka..

Za sapu mi deluje da je zulj ali opet moras da ga smiris i pogledas i nakon toga da lecis.. kod nas je za zulj upalila kombinacija cink vit. masti i rivanola..

Usi ako mozes ocisti sa stapicem.. mada mozda je bezopasno posto je vise na spoljnoj strani nego na unutrasnjoj.. :hm:

Neko iskusniji ce ti reci vise :wink:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la Bibi » sri svi 26, 2010 19:50 pm

Hvala dHarma :) Malo mi je lakse za to hrkanje sada...
Sapicu cu probati rivanolom da ocistim bar da vidim nekako sta je, ne vidi se od krzna :dry:

Usi sam negde citala da se cista 3% hidrogenom, jel to tacno?
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la dHarma » sri svi 26, 2010 19:51 pm

Bibi je napisao/la:Usi sam negde citala da se cista 3% hidrogenom, jel to tacno?


Da, Charlie je to rekla.. ali i to da to ne radis na svoju ruku...

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la Bibi » sri svi 26, 2010 21:36 pm

Ok nista necu da diram :mellow:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri svi 26, 2010 22:05 pm

Bibi je napisao/la:- malo pre nasla otok ispod tog obraza blize vratu, i malo je crven, ne znam da li je od ose koju sam nasla mrtvu kod njega u kucici ili je mozda zbog zuba.. apces ili nesto...

- kutnjak na istoj toj strani gde je obraz raste mu krivo

- ima cesto krmelje, bele guste, lepljive, lecila pre i proslo, sada opet

- oko na strani de je zub je naduto u uglu tako da se kapak savija na unutra i odu ga trepavice, kaze vet mozda od zuba


ovo gore navedeno bi moglo biti zbog kutnjaka. Jel imaš mogućnost pregledati kutnjake i slikati čeljust?
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la dHarma » sri svi 26, 2010 22:48 pm

Bibi je napisao/la:- kutnjak na istoj toj strani gde je obraz raste mu krivo

- oko na strani de je zub je naduto u uglu tako da se kapak savija na unutra i odu ga trepavice, kaze vet mozda od zuba


Vet je vec pogledao kamericom kutnjake i rekao da ima problem.. :hm:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri svi 26, 2010 23:01 pm

pročitaj ovdje o apscesu čeljusti, možda pomogne kod nekih odluka:
viewtopic.php?f=3&t=55
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la jolanda » čet svi 27, 2010 11:41 am

a da ipak uradish rtg cheljusti?

u spini nije skup, 1ooo din...a bar cesh znati na chemu si ako je i moguci apces
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la Bibi » čet svi 27, 2010 14:43 pm

Da definitvno cu traziti rtg... Ne znam kako cemo ga umiriti ali videcemo, sutra nosim bris nosa, obraza gde je opala dlaka i kuglicu na analizu, da vidim i to pa da budem mirna. :zeko1:

Posto nosim u privatnu labaratoriju da li da trazim da urade bas na sve bakterije i sta sve ili samo na neke odredjene? Ili bar neke da naglasim... one Pasteurellosis i jos koje jos?
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la dHarma » čet svi 27, 2010 14:55 pm

On ce ga za rtg blago uspavati kao sto je uradio za pregled, tako da nece biti cim..

Pogledaj ovde..

GUBLJENJE KRZNA KOD KUNICA I UZROCI
viewtopic.php?f=3&t=66

PARAZITI - grinje,gljivice,crvi,larve,krpelji..
viewtopic.php?f=3&t=60

KIHANJE KUNICA
viewtopic.php?f=3&t=34

Ovde imas spisak bakterija, grinja i td koje mogu da uticu tako da samo napravi spisak..

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc

PostPostao/la Bibi » pet svi 28, 2010 15:01 pm

Hvala dHarma :) Napravila sam spisak i nosila medjutim oni rade kompletan bris i nije im trebao :D

Rezultati u nedelju :happy:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc --> stigo bris

PostPostao/la Bibi » ned svi 30, 2010 21:07 pm

Staphylococus Aureus na obrazu mali broj, a u nosu 20%.. Jel to normalno??

slika

slika

slika
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Dijagnoza - molim pomoc <--stigo bris

PostPostao/la Charlie » ned svi 30, 2010 21:13 pm

odi s time kod veta

R znači rezistetno, znači atb ne djeluje

S.aureus se normalno nalazi na koži, a u kojoj mjeri u nosu ne znam
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Dijagnoza - molim pomoc <--stigo bris

PostPostao/la Bibi » ned svi 30, 2010 21:38 pm

Da odnecu sigurno, i znam da je normalno da bude na kozi ali isto ne znam u kojoj kolicini i da li sme u nosu :mellow:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Sljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan