Avionski transport zekana

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Avionski transport zekana

PostPostao/la pixi » ned stu 04, 2007 23:02 pm

Bok,imam jedno pitanje oko avio transporta zekana: Mozda mi se nudi prilika za put na New Zeland. To znaci, da cu zivjet i radit tamo. Brine me samo oko mog zekana pixija jer ga ne bi zeljela ostaviti tu u Sloveniji....samo ako bi saznala da bi bio put neugodan zanjega. Molim vas za savjet, ima neko iskustva sa avio transportom svog zeke?
Avatar
pixi
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: ned stu 04, 2007 22:54 pm
Lokacija: Slovenija

PostPostao/la Charlie » ned stu 04, 2007 23:54 pm

Cargo neće preživjeti - preveliki stres i prehladno, a ne znam jel smije sa ljudima i opće na Novi Zeland bez karantene, raspitaj se u veleposlanstvu i avio kompanijama
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ninocka » pon stu 05, 2007 7:05 am

bojim se kako će problem biti karantena.
za let bi se možda i dogovorila da je s tobom, no to ovisi o avio prevozniku. manje kuće su popustljivije.

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Andie » pon stu 05, 2007 7:41 am

Ajme, koji sah mat! Ja ne znam sto bi da moram zeku ostaviti!
Drzim fige da ces ga uspjeti povesti sa sobom! :)
Avatar
Andie
Zečić
Zečić
 
Postovi: 200
Pridružen/a: sri lis 17, 2007 15:47 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Lady Stardust » pon stu 05, 2007 11:49 am

Na transport u prtljagi ni ne pomišljaj, bez obzira da li imaju dio za zivotinje, on nebi prez. Treba se raspitati kod kompanjije kojom bi latila da li primaju kunice u kabinu - mozda s veterinarskom potvrdom. Na zalost vecina ih ne prima :sad:

Sto se karantene tice to ce ti najbolje reci u ambasadi Novog Zelanda tj. jos bolje u njihovom ministarstvu pod koje podpada uvoz zivotinja. Prijevoz kucnih ljubimaca se racuma kao 'nekomercijalni transport malih zivotinja''
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la altan » pon stu 05, 2007 11:52 am

Pa kaj nije da obicno te manje zivine koje mogu stat u transporter koji mozes furat pod rucnu prtljagu mogu u kabinu? Al treba naravno pitati avio kompaniju.
Ali mislim da je neizbjezno da pitas veleposlanstvo o uvjetima uvozenja zivotinja tocnije kunica u njihovu zemlju te koja ti je sve dokumentacija za to potrebna.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

PostPostao/la Andie » pon stu 05, 2007 11:55 am

Mozda cu zvucat malo glupavo ali ja stvarno nisam imala pojam da je toliki problem povesti zivotinju sa sobom kad se selis :lud:

Mislim da bi ti trebali dopustiti da bude s tobom u kabini, a pogotovo ako nabavis potvrdu od veta kako je Lady rekla!
Avatar
Andie
Zečić
Zečić
 
Postovi: 200
Pridružen/a: sri lis 17, 2007 15:47 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » pon stu 05, 2007 13:41 pm

Čak i da može zeko gore ne znam kako bi podnio put..koliko ima do tamo sa svim čekanjima? :hm:
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ulla » pon stu 05, 2007 14:22 pm

Ajd pliz javi kada saznaš. Ja sam isto pitala na forumu Šapice pa su mi rekli da za pse i mačke nema problema. Psi i mačke do 3kg mogu u transporteru ići u avion sa gazdom kao osobna prtljaga kod nekih avio prijevozika. Neki sa Šapica su već letjeli sa svojim psima i nemaju loša iskustva.

Sam stres oko puta nije ništa drugačiji nego kada ga voziš autom ili busom negdje po HR sve do letenja u zraku. Treba saznati kako oni podnose promjene tlaka, kao šta se tebi uši začepe u letu. U nekim avionima kada se ljubimci prevoze u cargo nisu u dijelu sa prtljagom, nego postoji klimatizirani prostor koji se nadgledava i služi za prijevoz ljubimaca. U gajbi je, smije imati vodu i hranu. Ljubimci se u avion zadnji ukrcavaju i prvi iskrcavaju.

No kako sam već pitala rekli su mi da Croatia Airlines prevozi samo mačke i pse i to u cargo dijelu, ali glodavce ne. I zato se treba raspitati kod svake pojedine aviokompanije, evo ja dalje nisam pitala van HR-a za zekane, a isto me užasno zanima. Ja sam se isto užasnila, jer postoji mogućnost da i ja odlepršam na koju godinu u inozemstvo, al definitivno zečiće ne ostavljam, ne odričem ih se.
Avatar
ulla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 98
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:17 pm
Lokacija: Zagreb, okolica Karlovca, Split

PostPostao/la tarra » pon stu 05, 2007 14:38 pm

ulla je napisao/la:...
No kako sam već pitala rekli su mi da Croatia Airlines prevozi samo mačke i pse i to u cargo dijelu, ali glodavce ne. ....


I onda lijepo neka pokažu gdje piše što sa kunićem (jer glodavac-e to on ipak nije),i ako im ne piše ništa o jednom dvojezupcu,neka ga svrstaju pod ono što ti odabereš ;D

Naime nemogu reći da je najsličniji glodavcu jer im ti tada potanko možeš objasniti da je i čovjek najsličniji majmunu :D :D :D :D pa se ipak ljudi ne voze u cargo dijelu ;D
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la tarra » pon stu 05, 2007 14:41 pm

...i dok im ne piše kako se transportiraju dvojezupci,biti će kod tebe u krilu :zmirko: :belj: ;D


Ne ozbiljno...jel ih zbilja svrstavaju pod glodavce? :dragonn-ccc-e:
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Bubica » pon stu 05, 2007 14:49 pm

Da, oni su za njih glodavci, a Croatia Airlines "ne prima glodavce i ptice u kabinu". Ja sam se pred par godina posvadjala s babom u CA i otad nisam letila s njima! :ljut:

Mislim da ti sve ovisi o kompaniji s kojom letis, dobro se raspitaj, ali ni slucajno ne daj zekaca u cargo!
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ulla » uto stu 06, 2007 0:15 am

Pošto sam ja isto pitanje postavila na šapicama evo prenosim informacije od danas sa "Šapica"

"Upravo sam razgovarala sa ženom iz C.a.. na odjelu cargo prijevoza. Ovako, mogu ići i kunići i sve ostale životinje ali u cargu koji ima posebne propise. One ne spadaju pod putnički odjel i zato nam tamo često daju krive ili polovične informacije. Samo što je cijena takvog prijevoza puno skuplja od prijevoza psa ili mačke - znači ako vi letite avionom i vodite psa jeftinije će te ga platiti nego primjerice kunića. Za kunića će te platiti neki određeni postotak karte"

"U kabinu smiju samo pas ili mačka. Kad kupujete kartu u C.a. oni vam ne mogu rezervirati za nijednu drugu životinju osim psa ili mačke. Za to morate nazvati cargo službu i s njima se dogovoriti za prijevoz. Ako želite životinju mogu smjestiti u cargo prostor na letu na kojem i vi letite ili je poslati nekim drugim letom. Ja sam konkretno pitala za guštera i rekli su mi sljedeće - gušter ima nekih 15 cm i možda 0,30kg - za njega bi me karta u jednom smjeru izašla oko 300 kn., relacija Zagreb - Dubrovnik."

Zabrinjava me ipak taj dio kako će oni putovati, kakav drugi let i šta to znači da se tretiraju drugačije od pasa i mačaka :omg:
Avatar
ulla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 98
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:17 pm
Lokacija: Zagreb, okolica Karlovca, Split

PostPostao/la Charlie » uto stu 06, 2007 0:18 am

To znači da u kabinu može samo pas ili mačka, sve druge životinje idu u cargo!

Prijateljica je nedavno išla na Brač avionom pa je morala drugim letom jer u jednom već bila mačka, a kao ne mogu u istom avionu biti i pas i mačka ;D :rolleyes:
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la pixi » uto stu 06, 2007 0:26 am

Evo mene...hvala svima na savjetima i infosima oko leteceg zekaca :hm: da puno je toga jos uzet na znanje. Moram da pitam veta pa avionsko poduzece pa agenciju iz NZ da li uopce dozvoljavaju tudjim zivotinjama ulazak na njihovu zemlju. ...I naravno moraju jos mene prihvatiti :wink:I javim vam cim saznam nesto vise.
Avatar
pixi
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: ned stu 04, 2007 22:54 pm
Lokacija: Slovenija

Sljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan