Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :)))))))))

Kupujete, poklanjate, mijenjate..ili želite nekoj drugoj životinji pronaći pravi dom?

Moderator/ica: Lady Stardust

Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :)))))))))

PostPostao/la Buka » sri ožu 03, 2010 14:44 pm

Dakle, zbog situacije u kojoj smo se našli, moramo udomiti Grgu. Ne zbog bebe, to mi je najviše žao, već zbog činjenice da je on nažalost, zanemaren pas (ne u smislu da nema hranu, vodu, pažnju), već nije naučen na nikaj. Naime, u 12 mjesecu 2008, umrla je svekrva. Grga je bio njen pas, oni su se brinuli o njemu, češljali, hranili i recimo da su se igrali s njim, no kako se svekrva razboljela, otac (svekar) se više nije mogoa posvetiti i Grgi, a kad je sveki umrla, jednostavno ga je prebacio na brigu nama. Mi smo tada još oboje radili, nitko se nije imao vremena baviti s njim, jedino smo mu vodu mijenjali i davali hranu. Nije naučen na povodac, nemamo novaca ga dat u školu, ili sami jer Marko radi, ja nemogu na kraj s njim izać, iako, da je naučen na šetnju, ja bi ga vrlo rado, pogotvo sad izvodila svako malo van, (ne zna se ponašat na lajni, ima 70+kila, na mojih 54 i 152cm, to je poprilična komedija kad me pocukne), što znači da ne ide u šetnje, nuždu nažalost mora obavljat u dvorištu koje onda mora se čistit, a sad kad dođe beba i kad naraste, to će biti veeeeeliki problem...(marko radi, a svekru to ne smeta baš) probali smo razgovarati oko toga, i nikad ništa. Pošto je tako dlakav i velik i slinav, zaslini i zamaže cijelu fasadu, prelazi preko ograde u drugio dio vrta, gdje uništava biljke. Ja sama, a veliku većinu dana sam sama doma, nemogu nikako ga odgajat tj. preodgajat, niti se igrati s njim, jer nezna granice. Dane provodi u podrumu, prek ljeta mu je to idealno, ali to mi je tako tužno, što je sam stalno, mora biti u jednom odjeljenom dijelu. Hranu moramo kupovati posebnu za tako veliku pasminu, koja nije baš jeftina, mjesečno 300injak kn, a to nam je sad jaaako puno. Puno puno sam razmišljala o tome, i nema mi izlaza nego ga dati na udomljavanje. Svekar, koliko vidim iz njegovog ponašanja, ne ferma Grgu ni pol posto, Marko tak tak, nikad nije ni bio vezan za Grgu, a ja, koliko god to želim, Grga je preveliki zalogaj za mene. Zato vas molim, ako ima netko, tko je spreman udomiti tako velikog psa, znam da će biti problem, jer nitko ne želi ni male pizdeke, a kamoli medonju takvog, da se javi, ili ako znate nekoga tko ima i volje i vremena i prostor i novaca za brinuti se o Grgi, ja bih bila jako zahvalna. Već godinu dana razmišljam kako da to riješim, i ovo mi je jedino. Napominjem, mi smo ga prošle godine u 6mj šišali, tako ćemo i ove godine, cijepit ćemo ga, i očisiti uha, tako da smo treba netko tko će ga "održavat" i voliti ga i pružit mu i ljubav i pažnju koju mu mi ne možemo. Ponavljam, nije zbog bebe, (osim onog za dvorište), jer da je onda bi i mače letilo van i Tigrića bi protjerali s terase.

Grga ima 6 godina, nažalost, nije naučen na lajnu, ali s jako malo truda i jako jako puno snage, naučio bi vrlo brzo. Inače kad samo ga šetali, dolazi na poziv, ne pravi probleme kad mu se treba zakačit lajna na ogrlicu, sluša, zna sjesti i biti mian kad mu se kaže. Dobar je i mio, samo eto, preeevelik za mene. Da je u pola manji, već bi ja izašla nekako na kraj s njime, al eto, nije, pa nemogu. Nemojte me molim vas osuđivati, al jednostavno to nejde. On nikada nije bio naš pas, da je, onda se ne bi ni javljala.

slika

slika
Zadnja izmjena: Buka; ned tra 18, 2010 20:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
...Save Earth, it's the only planet with chocolate...
Avatar
Buka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 21:19 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge

PostPostao/la Buka » sri ožu 03, 2010 20:54 pm

Grga je velika beba. Neodgojen na lajnu, sa prevelikim srcem. Prema nama je super, čuva kuću, voli se blesirati. Za djecu ne znam kakav je, pošto ga se svi boje, iako susjedi romi od prek puta ga bez beda dragaju kroz ogradu. Za piroplazmozu ne znam, imamo knjižicu sa cijepljenjima. Nije naš pas, tako da neznam te neka pojedinosti, a i nemam koga pitati. Nažalost.

Koža je super, s obzirom kako je bio zapušten, kukovi pretpostavljam da su ok, za tako veliku pasminu, jede Allevu Giant isključivo. Ne može dugo izdržati u šetnji, pola sata maksmalno u jednom smjeru.

Kako je prije bio na selu, u velikom dvorištu, nije bilo potrebe odlaziti u šetnju, tako da nije imao kontakata s drugim psima. Sa manjim pasminama je ok, al s malo većim i ne baš, al ne u smislu agresivnosti, već radoznalosti i želje za igrom koju nezna pokazati kak se spada, baš zbog toga jer nije imao kontakt s drugim psima.

Eto, puno nekih mali minusa, za koje, eto, kažem, nisam ja kriva, ne mogu na to utjecati, da mogu, ne bi ga udomljavali.
...Save Earth, it's the only planet with chocolate...
Avatar
Buka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 21:19 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge

PostPostao/la Buka » ned ruj 05, 2010 10:47 am

Dragi moji zecoljupci, kod nas cirkus kolorado! :)


Naime, naši susjedi, Romi, s kojima inače nemamo problema i ok su većinu vremena, pozdravljamo se i svi ti "doborsusjedski odnosi" zaprijetili su da će otrovati Grgu. E sad, kaj je točno bilo, nemam pojma, možda su klinci bacali kamenčiće na Grgu, (u zadnje vrijeme iz nekog razlgoa to vole raditi) pa je Grga na njih malo oštrije zalajao, a klinci se ustrtarili, i eto nam sr***. Čisto sumnjam da bi zaista ostvarili svoj naum (pogotovo jer susjed do nas, a nasuprot njih ima staforda koji izgleda puno opasnije od Grge), ali ne bi htjela da to i naprave iz objesti, jer eto, mogu.

Neznam, da li da to prijavim policiji, SUZI, ili kome, kaj bi oni mogli, osim sastavit zapisnik i to je to, a oni našem budalanu bace komad nečega, on to sav sretan pojede, i nema više Grge. (bio je jedan susjed koji je Grgi bacao kosti, tako da je eto, naučen na poslastice izvana).

Znam da je bilo svega na temi, ja sam odlučila ne više se javljati, ali ovo me malo preplašilo, pa ako bi mogli samo "probuditi" temu pošto je jedino tu na zecovima bilo ikakvih znakova za moguće udomljavanje. Doduše, sad će i ružnije vrijeme, pa ih neće biti toliko vani, i Grga će biti više u podrumu, ali opet, ne bi htjela da se nekaj desi. A ja nisam ništa poduzela.

Puno hvala!
...Save Earth, it's the only planet with chocolate...
Avatar
Buka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 21:19 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - HITNO

PostPostao/la Buka » sri ruj 15, 2010 18:16 pm

Grga je udomljen, preko SUZE, kod gospođe Sonje, negdje oko Zapadnog kolodvora, sve se desilo u doslovce pola sata. Kad uhvatim malo vremena, naime, naš mali pizdek Izidor, odlučio nas je iznenaditi 12 dana ranije, tako da nas je uhvatio malo nespremne, pa sad hvatamo ritam, napišem detalje.

Hvala svima na angažmanu.


I da, pravi ljubtelj životinja bi to izveo tako ("bok, kad ja mogu doći po pesa? :)", a ne onako :) (morala sam)
...Save Earth, it's the only planet with chocolate...
Avatar
Buka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 21:19 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - HITNO

PostPostao/la Lady Stardust » sri ruj 15, 2010 19:27 pm

DIVNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

:zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: teti na Zapadnom kolodvoru :)

Evo i suzu sam pustila :blush:

Kako mi je drago radi Grge, nadam se da cemo dobivati update o njemu :)
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - HITNO

PostPostao/la altan » sri ruj 15, 2010 20:03 pm

Konacno lijepe vijesti :) Super! Dragom Grgi sve naj u novom domu :zeko3:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la Katarina » sri ruj 15, 2010 23:41 pm

Pratim temu i drago mi je da je nasao dom! :)
Avatar
Katarina
Zečić
Zečić
 
Postovi: 72
Pridružen/a: pon srp 12, 2010 14:40 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la zeko Simba » čet ruj 16, 2010 8:23 am

slika Ovo mi je tako uljepšalo dan :) ma šta dan :) zauvijek ću biti sretna zbog Grge, kao i Lady i meni je suza krenula
Svaka čast teti koja ga je uzela :)
slika
U silnoj radosti radi Grge skoro sam vam zaboravila čestitati :) mali Izidor je požurio
Čestitam sretnim roditeljima i kada dođes k sebi čekamo izvješatj o Grgi i naravno slikice malog dečkića :) slika slika
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la Lady Stardust » čet ruj 16, 2010 10:16 am

zeko Simba je napisao/la:U silnoj radosti radi Grge skoro sam vam zaboravila čestitati :) mali Izidor je požurio
Čestitam sretnim roditeljima i kada dođes k sebi čekamo izvješatj o Grgi i naravno slikice malog dečkića :) slika slika


I JA SVE TOO
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la vini » čet ruj 16, 2010 10:44 am

I OD NAS ČESTITKE RODITELJIMA :zeko3: MALOM IZIDORU

A SVE JE TO UPOTPUNJENO SREĆOM DA JE GRGA NAŠAO DOBAR DOM :zeko3:

:bananaparty: :bananaparty:
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la wlenarsi » čet ruj 16, 2010 15:57 pm

Ćestitke roditeljima,dobrodošao nam Izidor.. :zeko3:

Grga sretno ti bilo i hvala predobroj teti!

:zeko3: :zeko8:

:srce: :luv:

:thumbup:

:medo:
Život je ljep,sa životinjama ljepši!
Teta Wilma.
Avatar
wlenarsi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 60
Pridružen/a: ned tra 12, 2009 21:07 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la bibika » čet ruj 16, 2010 19:59 pm

:zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: , za Izidora, za Grgu , za tetu i za sretne roditelje.
bibika
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 738
Pridružen/a: ned ožu 07, 2010 0:52 am
Lokacija: mokrice

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la Buka » pon ruj 20, 2010 15:04 pm

Etogac! mali off al da ne otvaram novu temu.

slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us

pozdraf!
...Save Earth, it's the only planet with chocolate...
Avatar
Buka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 21:19 pm

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la vini » pon ruj 20, 2010 15:15 pm

Kako je slatki :zeko3:
I smije se već i zijeva :zekoo11:
:balloons: ČESTITKE
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Molim pomoć pri udomljavanju Grge - UDOMLJEN :-) :-) :-)

PostPostao/la pudding » pon ruj 20, 2010 15:18 pm

divnoo!!!
lijepih vijesti u samo par dana razmaka!
čestitam!
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Sljedeća


Natrag na Oglasi i sve ostalo




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan