kunić jede manje sjena ://

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

kunić jede manje sjena ://

PostPostao/la MirtilicaBella » pet vel 07, 2014 14:45 pm

Pozdrav :blush: ,

već sam tu pisala bila prije nego sam odvela Bellu na sterilizaciju te nakon, bili smo u Bubi i svima bih ih još jednom preporučila jer su stvarno odlicni, ljubazni, pomognu i objasne sve što trebate i želite znati...

Uglavnom imamo problem sada, nakon sterilizacije, tj nekih par tjedana nakon Bella je jako smanjila unos sjena. Ona kroz dan jede ovako: ujutro malo peleta, oko 13 dobije malo peršina i list dva salate (nekad i malo mrkvice), navečer dobije povrce i zeleno.
Cijelo vrijeme kroz dan ima sjena i stalno pazim da ne stoji dugo ako ga i ne pojede.

Prvo je počela jesti manje sjena no sada ga jede jako jako jako malo, od prije par dana. Promijenila sam vrste sjena. Tri razlićita domaća. Pregledala sam joj zubiće, nisu prerasli, normalno ide kakati, pije puno vodice, glocka grančice, zaigrana je ko i uvijek, ali jednostavno neće sjeno. Sve ostalo jede normalno. Imam osjećaj da joj nedam ništa drugo osim sjena da bi rađe gladovala ili pojela tek par vlati. Pokušala sam ga pošpricati iscjeđenim sokom od jabuke i osušiti i onda je sjeno lizala :omg:

Ima li ko kakav savjet? Nebih je vozila sat i pola do Zg i nazad dok je zima vani ako neko ima neku ideju kaj napraviti..

Hvala svima :blush:
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: kunić jede manje sjena ://

PostPostao/la altan » sub vel 08, 2014 9:45 am

Smanji unos povrca i ako treba ostavi je samo na sijenu. Nemoj davati salatu jer je ona stetna za kunice. Inace nisi mogla pregledati zube jer vidis samo prednje. Za kutnjaje treba otoskop.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: kunić jede manje sjena ://

PostPostao/la MirtilicaBella » sub vel 08, 2014 23:30 pm

pa na forumu pise da smije endiviju i tako mi je i vet reko, to je tvrda salata, ne dajem joj ni jednu drugu..

ok smanjit cu unos ostale hrane, hvala na savjetu :)
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan