POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » pet stu 08, 2013 1:33 am

Pozdrav :blush: ,

potrebna mi je pomoć nekog malo iskusnijeg, ali i svi savijeti mišljenja i ostalo su dobrodošli.
Imam ženku kunića,patuljasti ovnoliki, staru 10 mjeseci. Ona je sama, nema nikakvog partnera niti ćemo uzimati. Stalno je samnom i vezana je uz ljude.
Mene muči to što sam na puno mjesta pročitala da ako je ne steriliziram da je velika šansa da će uginuti od raka maternice relativno brzo,
a dok bi uz sterilizaciju duže mogla živjeti. Također da bi mogla doživjeti lažne trudnoće koje bi dovele do mogućih zdravstvenih problema.
Inaće zna malo raditi nereda, ali to su sitnice, ima svoj temperament, ali nije agresivna, reagira ako joj se radi nešto što ne voli kao i svako drugo biće.

Već imam dogovorenu sterilizaciju za tjedan dana, ali sada sam ponovo išla čitati i na svakom mjestu piše drugačije pa ako bi me netko mogao savjetovati puno bi mi znaćilo. Ne želim da moj mali krzneni prijatelj prolazi kroz bol, ali ne mogu ni zamisliti da je ubrzo izgubim. Uz to strah me i same operacije. Ne znam što uciniti. :///

Hvala puno svima! :huh:
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la Bubica » pet stu 08, 2013 12:26 pm

Ja sam sa svoje dvije zekice prosla i jedno i drugo - tumor s prvom i sterilizaciju s drugom. Nakon prvog groznog iskustva, ni sekunde se nisam predomisljala u vezi sterilizacije. Nazalost, sanse za tumor su 84% nakon 4 godine starosti. Mislim da ti je to dovoljan podatak...
Jedino sto je vazno - odi provjerenom i iskusnom vetu! Ne znam odakle si, ali potrazi na forumu preporucene veterinare, ne riskiraj kod bilo koga.
Znam da ti je tesko zdravu zekicu dati pod noz, ali dugorocno je za nju bolje. A oni to stvarno dobro podnose, za par dana su ko novi!
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la zeko Simba » pet stu 08, 2013 13:55 pm

Kao što je Bubica već rekla, sve je tako. Jesi sigurna u svog veterinara? Da li ima već iskustva sa sterilizacijum kunica?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » pet stu 08, 2013 17:29 pm

Ma u Zg je vodim u veterinarsku stanicu Buba :) studiram u Zg tako da sam odlucila da je najbolje da ih odvedem k nekom tko zna s kunićima.

Jučer sam išla u Zg baš razgovarati i s veterinarom tamo i naručiti je osobno. No danas kad sam došla doma Bella (kunić) sinoć je odbijala doma hranu, danas od 12 h jede sjeno i pojela je zeleno, celera, malo jabuke i sad sam zabrinuta, bilo je malo stolice oko podneva ali neke su kuglice čak bile jako jako mekane. Pričala sam s vetom i kaže da je najbolje odgoditi sterilizaciju dok kunić nije u najboljem stanju.

Imate li neki savjet što da joj uz malt pastu dam? idem sada i po svježeg ananasa pa ću joj sok dati. Brine me ovo jako. Također u jednom razdoblju joj se jako čuo trbuh - krulio je, sada se smirio. Trčkara danas od kad sam došla (podne) i legne si uz mene, moji kažu da sinoć uopće nije bila dobre volje i samo je u kutu kaveza se skrivala. Neki savjet?
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la wildflower » pet stu 08, 2013 18:50 pm

Kupi prodigest i stavi joj u vodu, možeš joj oralno dat rodikolan. Moguće da dođe do začepa, samo pomalo i smireno. Trpaj ju sad sijenom malo više a makni joj peletiranu hranu na dan dva.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » pet stu 08, 2013 20:31 pm

već sam probala pronaći al u ovoj našoj vet stanici tu u Toplicama nemaju ništa za kuniće :S

jel da sutra hitno idem u zg po to?

PS: počela je kakati, malo naravno, ali je :)))))))

i hvala puno na pomoći
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la Bubica » pet stu 08, 2013 22:49 pm

Mozes probat sa zobenim pahuljicama, one imaju puno vlakana, pa mogu potaknut probavu.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la wildflower » pet stu 08, 2013 23:16 pm

Možeš naručiti preko web shopa od pet centra, sigurno dostavljaju kod vas. Čuj sve te stvari ti je super imati u kućnoj ljekarni za kuniće. Kupi joj i sab simplex, to kupuješ u humanoj ljekarni. To je lijek za bebe protiv nadimanja i grčeva. Sve ti na forumu piše kako se dozira pa pogledaj malo.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » pet stu 08, 2013 23:37 pm

ok hvala puno :) idem po sve vec sutra :)

super ste i hvala stvarno na pomoci bila sam jako zabrinuta :mellow:
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la zeko Simba » uto stu 12, 2013 22:16 pm

Malt pastu ne davati u takvim stanjima, samo kao prevenciju, ali su zobene puno bolje
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » ned stu 17, 2013 18:08 pm

hvala svima na savjetima, Bella je skroz dobro sada i u četvrtak je naručena na sterilizaciju, mislim da će biti dobro iako me naravno strah operacije i toga da bude vani užasno zima a mi moramo tramvajem :huh:
hvala još jednom na pomoći :blush:
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la Bubica » ned stu 17, 2013 22:06 pm

Ako nemas koga zagnjaviti barem za povratak kuci (kad je jako bitno da joj je toplo), zovi Eko-taxi, samo naglasi da imas zeku u transporteru.
Oni normalno primaju zivotinje, samo treba najaviti prije.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » pon stu 18, 2013 0:14 am

ma i mislila sam za povratak uzeti taksi, vise me brine drugi dan jer su mi rekli da kao dva dana nakon operacije mora dolaziti na neke antibiotike? jel to svi idu?
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la wildflower » pon stu 18, 2013 17:56 pm

Tako je. Svi idu, jedino ako znaš nekoga s foruma zko bi mogao doći kod tebe doma da joj da inekcije umjesto veta. Onda ih možeš i za doma uzet.
U svakom slučaju, ako si možeš priuštiti odi sa taxijem do tamo i nazad drugi dan ili ako imaš koga zamoli da te odpelje.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: POMOĆ TREBAM HITAN SAVIJET

PostPostao/la MirtilicaBella » sri stu 20, 2013 18:55 pm

ma ne znam nikog :) nova sam na forumu :D

budemo se snašle, ili taksijem ili nekako :)
bude valjda sve dobro podnjela
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan