Neće jesti...

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Neće jesti...

PostPostao/la Jatza » uto lip 17, 2014 8:58 am

Dragi zecoljupci, molim vas za mišljenje i savjet.

Prije tjedan dana Iora je počela odbijati suhu hranu. Jedemo Cun Nature jer je gospođica jedino to privaćala skoro 3 godine...
Zbog bezvoljnosti, bježanja u ćošak i pokunjenog držanja, odmah sam posumnjala na začep pa sam krenula sa antizačep terapijom (sok od ananasa, kašica od kruške, parafinsko ulje, sab simplex, pojačano davanje malt paste).

Već drugi dan je živnula, pila je vodu, jela je sijeno, htjela je bananu, jabuku, mrkvu i malo sjemenki lana. Počela je kakati kuglice normalne veličine.
Ponadala sam se da sve ide na bolje, međutim, ona i dalje odbija jesti suhu hranu. Vidim da je gladna, trči prema meni kad je vrijeme za hranjenje, dođe do zdjelice, gricne komadić-dva i odgurne zdjelicu. Nema šanse da više išta pojede. Posumnjala sam na zube. Ali čudno je, jede sjeno i gricka grančice.
Za vikend sam je svaki dan nahranila na špricu (smrvljena suha hrana omekšana sokom od ananasa i kašicom od kruške). Tak sam bar bila sigurna da neš pojede.

Jučer smo bili u Bubi, primio nas je dr. Ljolje, kompletno ju pregledao, prepipao trbuh - nije napuhana, pregledao zube - malo su na desnoj strani kutnjaci duži, ali on smatra da joj to ne stvara problem. Preporučio je norocarp i reglan, to smo primili jučer i danas idemo po još jednu terapiju.

Međutim, ona opet sinoć i jutros nije htjela jesti pa sam je opet hranila na špricu. Kaka normalno, trčkara po stanu, grize namještaj i skoro sve po starom...al mi je i dalje malo čudna, nije to ona moja 'stara' Iora koja na svaki šušanj vrećice s hranom dojuri s drugog kraja stana...
Jel ja možda pretjerujem s tim hranjenjem pa joj se ta hrana zamjerila?
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Neće jesti...

PostPostao/la altan » uto lip 17, 2014 10:12 am

Niti moj Nairo neće jesti svoju suhu ovih dana..hoće sve osim toga. Čak sam i kupila drugu po kojoj brljavi. ne znam koji je uzrok.
Ako jede samostalno ostale stvari, nemoj je hraniti na špricu. Pokušaj kupiti drugu hranu. Prati ju kao i do sada i ako se stanje ne popravi onda odi opet u Bubu.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Neće jesti...

PostPostao/la Foxy » uto lip 17, 2014 10:14 am

Ne znam što reći... Tako su osjetljiva bića... Nema druge nego je držati na oku i nadati se da je u pitanju neka prolazna faza. :huh:
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Neće jesti...

PostPostao/la Jatza » uto lip 17, 2014 10:40 am

Ja se nadam da je prolazno, zna ona imati svakakve mušičave faze :dragonn-ccc-e:
Al kad je hrana u pitanju, tu smo na skliskom terenu... draže mi je kad žica i kad hoće više nego treba pa je moram varat, nego ovako...
Bojim se da joj komadić mrkve, malo lana i šaka sijena nisu dovoljni za cijeli dan... :hm:
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Neće jesti...

PostPostao/la Guigi » uto lip 17, 2014 11:13 am

Jao kako dobro znam o čemu pričaš - ovo se meni dogodilo :omg: Izvodila je moja Nalah bijesne gliste. Tu je taj topic: viewtopic.php?f=6&t=7215

Isto sam odmah reagirala kao da je začep, međutim mislim da se ona nešto durila ili osjećala neku potrebu da ne jede uobičajenu suhu hranu... Nije mi ni dan danas jasno što je bilo, no mislim da ako joj ništa nije, dakle nije ni začep, ni zubike, onda da je to čisto nešto prolazno.
Prati situaciju pa javljaj. Kao što rečeš, to su neke mušica faze, who knows. :dragonn-ccc-e:

Baš su osjetljive cvjećke, kao malo kap vode na dlanu pa još posebnije. :wub: ;D
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Neće jesti...

PostPostao/la Jatza » uto lip 17, 2014 12:12 pm

Guigi je napisao/la:Jao kako dobro znam o čemu pričaš - ovo se meni dogodilo :omg: Izvodila je moja Nalah bijesne gliste. Tu je taj topic: viewtopic.php?f=6&t=7215

Isto sam odmah reagirala kao da je začep, međutim mislim da se ona nešto durila ili osjećala neku potrebu da ne jede uobičajenu suhu hranu... Nije mi ni dan danas jasno što je bilo, no mislim da ako joj ništa nije, dakle nije ni začep, ni zubike, onda da je to čisto nešto prolazno.
Prati situaciju pa javljaj. Kao što rečeš, to su neke mušica faze, who knows. :dragonn-ccc-e:

Baš su osjetljive cvjećke, kao malo kap vode na dlanu pa još posebnije. :wub: ;D


Ne vjerujem, fakat jako slično ponašanje... jučer smo se tak borile s tom zdjelicom. Dotrči, pojede dva komadića i odgurne zdjelicu. Ja joj vratim zdjelicu pod nos i ne dam van iz kaveza, al ona je gura uoprno k'o da su unutra smrdljive čarape, a ne hrana :lud:

Joooj, sad mi je lakše, nadam se da će ju uskoro pustit mušice. Idemo još danas u Bubu, ne bum je šopala više pa nek ogladni kak spada, valjda joj onda dođe iz guzice u glavu :D

I da, vidim da i ti imaš 'blaženo muško'. Moj Donko sve fino papa i jadan gleda kaj se događa kad ja stalno nešto oko ove mudrice izmišljavam :)
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Neće jesti...

PostPostao/la altan » uto lip 17, 2014 12:31 pm

Jatza je napisao/la:Ja se nadam da je prolazno, zna ona imati svakakve mušičave faze :dragonn-ccc-e:
Al kad je hrana u pitanju, tu smo na skliskom terenu... draže mi je kad žica i kad hoće više nego treba pa je moram varat, nego ovako...
Bojim se da joj komadić mrkve, malo lana i šaka sijena nisu dovoljni za cijeli dan... :hm:


Kada se kunić hrani na špricu onda se dodatno i nepotrebno stresira..znam da misliš da joj to nije dovoljno, ali nije da to sada traje tko zna koliko. I dalje vjerujem da su u pitanju kutnjaci, jer to što jede sijeno i grane nema veze. Obično kunići prvo prestanu jesti suhu, pa sijeno pa onda ostalo.

Dobro ste postupile sto ste dale antizacep terapiju jer ona ne može naštetiti, a može biti od krucijalne važnosti.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Neće jesti...

PostPostao/la Guigi » uto lip 17, 2014 16:36 pm

Jatza je napisao/la:
Guigi je napisao/la:Jao kako dobro znam o čemu pričaš - ovo se meni dogodilo :omg: Izvodila je moja Nalah bijesne gliste. Tu je taj topic: viewtopic.php?f=6&t=7215

Isto sam odmah reagirala kao da je začep, međutim mislim da se ona nešto durila ili osjećala neku potrebu da ne jede uobičajenu suhu hranu... Nije mi ni dan danas jasno što je bilo, no mislim da ako joj ništa nije, dakle nije ni začep, ni zubike, onda da je to čisto nešto prolazno.
Prati situaciju pa javljaj. Kao što rečeš, to su neke mušica faze, who knows. :dragonn-ccc-e:

Baš su osjetljive cvjećke, kao malo kap vode na dlanu pa još posebnije. :wub: ;D


Ne vjerujem, fakat jako slično ponašanje... jučer smo se tak borile s tom zdjelicom. Dotrči, pojede dva komadića i odgurne zdjelicu. Ja joj vratim zdjelicu pod nos i ne dam van iz kaveza, al ona je gura uoprno k'o da su unutra smrdljive čarape, a ne hrana :lud:

Joooj, sad mi je lakše, nadam se da će ju uskoro pustit mušice. Idemo još danas u Bubu, ne bum je šopala više pa nek ogladni kak spada, valjda joj onda dođe iz guzice u glavu :D

I da, vidim da i ti imaš 'blaženo muško'. Moj Donko sve fino papa i jadan gleda kaj se događa kad ja stalno nešto oko ove mudrice izmišljavam :)


Da, skroz slično ponašanje - izvodila je svakakve gluposti i na kraju je možda i bilo do hrane, ne znam, nemam pojma :lud: Ali znam da sam se ja naživcirala kao nikad do tad s njom. Isto sam joj budala pokušala dati na špricu, to drži u istima dok joj dajem i onda čim maknem špricu, ispljune na tepih... i još fino stane u to... da može bolje razmeljati po sebi i u tepih :belj: Mislila sam i ja da su zubike u pitanju, no na kraju čini se da nisu bile. No kažem, i mene je isto bio strah jer nije jela i mislila sam da sijeno neće biti dosta, a komadić voća sam joj dala da vidim hoće li jest uopće i iz toga sam shvatila da me zeza i izvodi gluposti jer se ponašala (osim te dramaturgije oko hrane) sasvim normalno, isto kao i Guigi koji je jeo i gledao u fazonu pukle ste obje k'o kokice :D
altan je napisao/la:
Jatza je napisao/la:Ja se nadam da je prolazno, zna ona imati svakakve mušičave faze :dragonn-ccc-e:
Al kad je hrana u pitanju, tu smo na skliskom terenu... draže mi je kad žica i kad hoće više nego treba pa je moram varat, nego ovako...
Bojim se da joj komadić mrkve, malo lana i šaka sijena nisu dovoljni za cijeli dan... :hm:


Kada se kunić hrani na špricu onda se dodatno i nepotrebno stresira..znam da misliš da joj to nije dovoljno, ali nije da to sada traje tko zna koliko. I dalje vjerujem da su u pitanju kutnjaci, jer to što jede sijeno i grane nema veze. Obično kunići prvo prestanu jesti suhu, pa sijeno pa onda ostalo.

Dobro ste postupile sto ste dale antizacep terapiju jer ona ne može naštetiti, a može biti od krucijalne važnosti.


Kod nje sam trebala čak i bit sigurna da nisu zubi jer testeriše vrata, stol, stolice... sve. Kao termit. S vrata kako ih glođe je doslovce moram skidati kao majmuna s drveta. Sad ako na to ne pila zube, onda nemam pojma.
Ali da, svakako se slažem da još jednom odete u Bubu, mada s druge strane, možda ju i to traumira pa onda dodatno pravi scene :blink:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Neće jesti...

PostPostao/la altan » sri lip 18, 2014 13:53 pm

To što zeko glođe namještaj nema veze..to radi prednjim zubima..kutnjaci su druga stvar
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Neće jesti...

PostPostao/la Jatza » čet lip 19, 2014 11:28 am

Nisu zubi, ili je probava ili su mušice :nowink:
Ne znam je li pomogla terapija u Bubi ili pro-digest u vodi, ali još prekjučer navečer je počela malo jesti suhu hranu. Jučer je jela pola uobičajene porcije, a danas cijelu...s tim da, hrana joj ne valja iz njezine zdjelice, mora se gurati s Donkom jer je iz njegove finije ;D
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb

Pomoc Molim Vas!

PostPostao/la Leonarda » sub lip 11, 2016 18:57 pm

Zeki je prije otprilike tjedan dana baka spljostila nogu vratima (neznam tocno kako jer nisam vidjela pa neznam opisat) ali jedno vrijeme je bio sepao i poslje se poceo normalno ponasati, odvezli smo ga veterinaru i ona je rekla da je dobro. Medutim jucer smo primjetili da pocinje odbijati hranu (nece pelete koje obozava, sijeno nije mu bas omiljeno i to odbija, nece ni bananu sto me jako cudi), samo sjedi iza kauca i ne mrda. Ja sam pomislila da je to mozda zbog vrucina pa sam mu malo navlazila usi hladnom vodicom za svaki slucaj ali me opet strah. Molim vas pomozite!
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan