TRUDNOĆA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Iva » sub srp 09, 2011 17:33 pm

pa ostavila bi sebi 1 i ostalo dala,a zašto to pitaš ? :)
slika
Nuni :zeko3:

«Don't mess with Nuni.» sloganizer.net
Avatar
Iva
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: pet srp 08, 2011 16:42 pm
Lokacija: Vinjani Donji

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la sanjita » sub srp 09, 2011 17:37 pm

Zato sto postoji puno razloga protiv,procitaj malo teme u Zeko podmlatku,i odgovore na pitanja ljudi koji su isto imali takve ideje.Koliko je ta zecica stara,7mj.? Parenjem bi se trebali baviti samo uzgajivaci koji mogu adekvatno reagirati na sve nepredvidjene probleme koji se mogu javiti i koji imaju znanje o tome.Ukratko receno.... umjesto obicnih amatera kojima su mali zecici samo slatki pa iz tog razloga svoju kunicu pare. Umjesto da joj recimo nadjes stalnog zivotnog prijatelja,drugog zekana i njega kastriras ili nju sterilizras,ovako se nemoze sa nikim druziti a da ne ostane skotna,znaci njoj uskracujes drustvo svoje vrste. Niti nikad neznas u kakve ruke dajes zecice osim ako nemas stalan uvid u njihov zivot a bome ima i napustenih zeceva koliko hoces koji bi isto rado dom.

Jedna od tema:

viewtopic.php?f=17&t=5262
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Iva » ned srp 10, 2011 10:14 am

hvala vam na temi,nisam sada sigurna da li cu je pariti..al mi na selu zivimo i mozda vama nije prihvatljivo nase "seosko" drzanje kunica/zeceva , al to je jednostavno tako..ja znam da je moja zecica sretna,a to da je ja parim samo zato sto su mi mali zecici slatki,to nije istina.parim ju jer zelim vise zeceva...jednostavno zelim te zivotinje..a ja cu neke podijeliti,jer me vec pitaju ako cu pariti zecicu da im dam zeku.dati cu ga tek 9 tjedana nakon okotnje,zelim da sto duze zive s majkom.i naravno,idu samo ondje gdje ce se brinuti o njima,a da vi nebi imali krivo misljenje o meni,necu ih ubijati,to mi nije prihvatljivo ni potrebno.
slika
Nuni :zeko3:

«Don't mess with Nuni.» sloganizer.net
Avatar
Iva
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: pet srp 08, 2011 16:42 pm
Lokacija: Vinjani Donji

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la sanjita » ned srp 10, 2011 13:16 pm

Ma ok al ajmo ovako...da zivis na vrhu planine,u gradu,selu,u pustinji,nebitno je...zelis da ti je zivotinja sretna ako je vec imas jel tako? i volis je i zelis joj sve najbolje...zasto je u dogledno vrijeme ne steriliziras i ne priustis joj zecje drustvo? kazes da zelis vise zeceva sto znaci da imas uvjete za to...zasto joj jedan muskic nebi pravio drustvo sa kojim bi srasla i provela ostatak zivota? ovako ako se podruzi sa nekim odmah ce ostat skotna,to nije rjesenje.....to kaj si sa sela nis ne znaci....mislim ovako kad to napises zvuci kao da vase zivotinje "sa sela" ne smiju bit sretne....ako imas veterinara sa iskustvom sterilizacije,ne vidim zasto je nebi odnjela na taj pothvat? imas o sterilizaciji sve fino napisano,sta je to,postupak,koliko traje i sta nakon toga...ako se vec bojis pojma kao takvog i ne poznajes ga.
Pa koliko puta ju namjeravas pariti kad spominjes da zelis puno zeceva? dali znas da se kunica poslije godine dana nebi smjela pariti? time dovodis i njezin zivot u opasnost...tako da ovo "ja sam sa sela" i nije bas neki izgovor.
Zadnja izmjena: sanjita; ned srp 10, 2011 13:38 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Anby » ned srp 10, 2011 13:37 pm

Iva je napisao/la:hvala vam na temi,nisam sada sigurna da li cu je pariti..al mi na selu zivimo i mozda vama nije prihvatljivo nase "seosko" drzanje kunica/zeceva , al to je jednostavno tako..ja znam da je moja zecica sretna,a to da je ja parim samo zato sto su mi mali zecici slatki,to nije istina.parim ju jer zelim vise zeceva...jednostavno zelim te zivotinje..a ja cu neke podijeliti,jer me vec pitaju ako cu pariti zecicu da im dam zeku.dati cu ga tek 9 tjedana nakon okotnje,zelim da sto duze zive s majkom.i naravno,idu samo ondje gdje ce se brinuti o njima,a da vi nebi imali krivo misljenje o meni,necu ih ubijati,to mi nije prihvatljivo ni potrebno.


Koliko god ti nju volila i mazila i pazila, zecica NIKAD NEMOZE biti doista sretna bez svoga drustva :wink: A buduci da imas uvjete za nju, ili nju steriliziraj ili kastriraj jednog muskica da se mogu skupa druziti, e onda ces vidit ogromnu razliku izmedju "tvoje srece" i "njene srece"

Koja je vrsta u pitanju? Vjerovatno obicni domaci kunic... ako jeste, imam i ja takvu jednu zecicu, ali u stanu, i stvarno su divni sa onim veeeelikim uhama :D

A to "seosko" drzanje kunica nema nikakve veze s ovim sto ti se govori, ima i ovdje clanova (a imam i poznanika) koji drze kunice i na selu, i u gradu, i u kuci, i u stanu, i u dvoristu... ali svi su se potrudili da im osiguraju najbolje uvjete i naravno drustvo...ako se nebavis uzgojem nemoj ulaziti u parenje jer je to ogromna procedura, najjednostavnije je da joj nabavis kastriranog decka i onda ce ona biti ful sretna i zaljubljena a ti ces imati manje briga i imat ces jednu jako zadovoljnu zecicu :zeko8:

by the way, odakle si?
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Iva » ned srp 10, 2011 22:14 pm

vrsta je divlji kunic,a ja bih ju sterilizirala al neznam,previse me strah.uostalom,ne poznam veterinara koji bi to mogao "obaviti".ja sam iz imotskog,selo vinjani donji. :zeko1: u nas ima veterinara al neznam ima li on iskustva,raspitati cu se..
slika
Nuni :zeko3:

«Don't mess with Nuni.» sloganizer.net
Avatar
Iva
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: pet srp 08, 2011 16:42 pm
Lokacija: Vinjani Donji

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Anby » ned srp 10, 2011 22:40 pm

Pa nisi daleko od mene :) Buduci da ovdje veterinari neznaju bas puno o zekama, ja bi ti radije za pocetak sugerirala da nadjes joj decka kojeg ces kastrirati, lakse je decka kastrirati nego curu sterilizirati...tako bi se mogli druziti njih dvoje, a poslije curu steriliziras... neznam, ja ovdje nemam povjerenja u veterinare jer se jedino razumiju u ovce, krave, svinje...
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Iva » pon srp 11, 2011 11:39 am

mmmmmm je napisao/la:Pa nisi daleko od mene :) Buduci da ovdje veterinari neznaju bas puno o zekama, ja bi ti radije za pocetak sugerirala da nadjes joj decka kojeg ces kastrirati, lakse je decka kastrirati nego curu sterilizirati...tako bi se mogli druziti njih dvoje, a poslije curu steriliziras... neznam, ja ovdje nemam povjerenja u veterinare jer se jedino razumiju u ovce, krave, svinje...



drago mi je da ima netko tko zivi blizu mene i pozna nase veterinare :wink: u pravu si,potrudit cu se pronaci joj decka kojeg cu kastrirati.
slika
Nuni :zeko3:

«Don't mess with Nuni.» sloganizer.net
Avatar
Iva
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: pet srp 08, 2011 16:42 pm
Lokacija: Vinjani Donji

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la altan » pon srp 11, 2011 11:42 am

Najbolje bi bilo da nades vec kastriranog decka jer sumnjam da se kod tebe vetovi kuze..bude tu u udomljavanjima na forumu vec kastriranih muskih zekana i vlasnika koji su ih voljni kastrirat prije nego idu u novi dom..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Iva » pon srp 11, 2011 11:55 am

to nebi bila losa ideja.ako ti nije tesko mozes mi dat link od nekog?mislim da cu ga udomit,nema problema,samo je prijevoz problem..tj.ovisi gdje se zeko nalazii.. :D :zekoo3:
slika
Nuni :zeko3:

«Don't mess with Nuni.» sloganizer.net
Avatar
Iva
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: pet srp 08, 2011 16:42 pm
Lokacija: Vinjani Donji

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Anby » pon srp 11, 2011 12:23 pm

sve se da srediti, meni je Toby stigao iz Zagreba gdje su ga kastrirali i njegovali nakon kastracije :)

evo malo pogledaj u udomljavanjima

http://zecovi.net/forum/viewforum.php?f=9
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la Iva » pon srp 11, 2011 12:46 pm

pronjuskat cu ja tu malo.. :)
slika
Nuni :zeko3:

«Don't mess with Nuni.» sloganizer.net
Avatar
Iva
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: pet srp 08, 2011 16:42 pm
Lokacija: Vinjani Donji

Re: TRUDNOĆA

PostPostao/la MaRs007 » ned lis 25, 2015 9:39 am

Imam par zeka stari su oko oko 6 7 mjeseci i pre oko 10ak dana zec poceo da naskace na zecicu prva 2 dana je bilo bas uporan dok zecica i nije odusevljena i izbjegava ga, e sad ako je ipak uspeo da je oplodi ti prvih dana da li je normalno da on i dalje nekad pokusa da naskoci na zecicu ili mozda zecica jos uvek nije spremna pa ga izbegava?
MaRs007
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: ned lis 25, 2015 9:14 am

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan