Nema vise Munje :(

Jednom ćemo opet biti skupa:(

Moderator/ica: Lady Stardust

Nema vise Munje :(

PostPostao/la Klio » sub sij 11, 2014 8:38 am

slika slika

Nisam verovala da cu skoro stavljati temu u ovom potforumu... Jos manje da ce to biti zeka kojem sam u trenutku kada je spasen kao beba predvidjala jako lep zivot jer je u svemu bio poseban.
Iako ne verujem u sudbinu, nekako za njega mogu reci da nas je eto takav jedan vid zivotne price uvek sastavljao i rastavljao. Postojali su momenti kada sam imala uslova za treceg zeca ali tada ili sam ga imala (Biberko) ili je Munja bio kod nekog drugog, i to je ono sto me najvise boli. Osecaj da je ostao kod mene i da ga nikada nikome nisam dala da bi danas bio ziv.

Njegovu pricu mnogi odavde znaju viewtopic.php?f=29&t=3862&hilit=Munja , maleni je dva puta otisao od mene sa nadom da ide u sretan dom. Prvi put se vratio jako bolesan i zanemaren, na zalost drugi put se nije ni vratio, posle jedva mesec dana u novom domu.
Posle dve nedelje u novom domu sam dobila poruku od nove vlasnice da ima buve, da to vec vide pet dana ali da su se nadali da nije ozbiljno... Tada sam ponovila puno puta recenu stvar da bilo sta sto se desava sa njim jave mi ODMAH, i dala im instrukcije sta da rade da se rese posasti (devojka ima salon za sisanje kucica koji je u istom hodniku gde se nalazio i Munja, u istoj kuci). Dogovarali smo se da odem da ga obidjem tih dana, ali se meni tada desilo nesto nenadano sa ocem zbog cega su moji morali doci hitno Beograd kod mene, potom ja sa njima u Crnu Goru tako da sam posetu odlozila za posle praznika jer sam imala i goste do 08.01.
Postojalo je vise stvari koje su me cinile nemirnom kada su udomitelji u pitanju ali sam stalno stisavala sebe da preterujem i da sam previse posesivna.
REcimo, prilikom jedine posete videla sam da je u sobi gde boravi samo parket i da mu je to jaaako neugodno, obecali su da ce stviti tepih, ali na slikama koje sam dobijala nigde nije bilo tepiha. Onda, jednom me je cura pozvala i pitala sta da radi jer nisu nasli Cuni Complete da mu kupe a hranu koju su mu kupili nije hteo da jede!!!! Sisavala sam sebe da ne prasnem od ljutine jer sam puno puta ponovila da se hrana ne kupuje kada potpuno nestane i da se ne menja da MORA jesti istu hranu i sta GOD da se desava da me ODMAH pozovu!! Pitanje je da li bi me zvali da je Munja hteo jesti tu hranu.
Odmah sam im objasnila gde imaju da je kupe i otisli su, dakle uvek smo resavali problem odmah ali eto... trebalo je od samog pocetka da znam. U neku ruku sam bila zahvalna sto su uzeli zeku iako su znali da ima zdravstvenih problema i stalno sam smirivala sebe da budem strpljiva sa njima.

01.02. sam dobila sledecu poruku: " Ne mogu da pisem, u najgorem sam stanju, lose mi je... Zato pisem preko poruke, Munja je ugino... preko noci, pre 5 dana je bio malaksao, veterinar mu je merio secer, bio mu je visok odjednom, i rekao je ako hoce da jede da ce biti dobro, on je jeo i zivnuo i sve je super bio, skakao igrao... i sinoc opet bude malaksao, veterinar bio, merio secer opet visok, i pio je mnogo vode i mnogo piskio al je i dalje jeo, i opet je bio super, ja i filip ga obilazili nocu do pola 4 i spavao je, bio je ok... i kada smo se probudili ugino je... Vesna ja cu crknuti, ja ne mogu ovako...ja vise ne znam sta cu od sebe a ni filip...dali su mi tabletu za smirenje jer se 3h ne smirujem vec...zato vam pisem poruku nemam snage da pricam..."
Na ovu poruku jos nisam odgovorila, svako ko ima zeca jasno mu je sta se ovde desava, osim toga OPET NISU ZVALI!!! Imala sam neodoljivu zelju da ovu devojku osamarim...
Osecanja jos uvek negde potiskujem i trudim se da ne mislim toliko o Munji jer me cekaju teske stvari i sa mojim ocem, ali jedno znam, on je zec koji je trebao da bude moj i nikada da ne ode od mene. Totalno sam time pokosena, razocarana i u sebe i u ljude, osim toga vise nikada necu udomljavati niti jednog zeca. Ovo je treci zec koji je umro kod udomitelja ubrzo nakon sam ga dala i vise nemam moralne snage da se posle svega suocim sa ljudima koje ne poznajem i dam im zivotinju.

Lepi moj, nadam se da si negde konacno nasao srecu i dom... Da te vise nista ne muci i da cu te bar na tom mestu imati za sebe jednog dana.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la rimidalv » sub sij 11, 2014 13:16 pm

Jako mi je žao :sad:
rimidalv
Kunić
Kunić
 
Postovi: 14
Pridružen/a: uto pro 18, 2012 16:31 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la vini » sub sij 11, 2014 13:38 pm

Žao mi je :zekoo4:
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la Lady Stardust » ned sij 12, 2014 19:10 pm

A srceko malo, jako mi je zao
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la wildflower » ned sij 12, 2014 20:05 pm

Žao mi je. Miš mali baš sreće nije imao :(
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la ivana » pon sij 13, 2014 8:52 am

a siroče
Avatar
ivana
Zečić
Zečić
 
Postovi: 157
Pridružen/a: sri vel 16, 2011 12:51 pm
Lokacija: belišće

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la altan » pon sij 13, 2014 15:31 pm

Zao mi je. Drzi se :sad:
Nemoj se gristi zbog toga sto je uginuo jer moguce je da mu je bilo sudeno i da bi uginuo i kod tebe. I sama dobro znas da oni znaju uginuti nenadano preko noci, a mali Munja je uz sve to bio i bolestan. To što djevojka nije zvala takder moze biti samo od straha da se suoci s tobom. Ne zelim ti govoriti da nisi u pravu i vjerujem da si ljuta, ali mozda nije sve tako crno. Ars su uginula vec 2 kunica i par godina sto ih ima kao ljubimce, oba nenadano i znam da bi za oba ucinila bilo sta na svijetu i nije jedina. Tako da to sto su vec 3 uginula nakon sto si ih udomila kod nekoga isto ne znaci puno.
Jos jednom, zao mi je :sad:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la Klio » pon sij 13, 2014 19:39 pm

Znam sve Altan, ali dva puta me nije zvala vec pre toga na vreme, kada su otkrili buve i kada je kupila drugu hranu, ni jednom nisam bila gruba bas zato da je ne bih odbila da me pozove sledeci put na vreme. Puna razumevanja i toplo sam je savetovala. Nema ama nikakvo opravdanje osim sto je jedno lazavo stvorenje... To je sve sto mogu reci.
Ne kazem da je losa cura ali da je lakomislena i da je manipulator. To je moje misljenje o njoj posle svega.
I da ljuta sam jako...Nema sansi da je Munja mogao preko noci tek tako uginuti a da nije bio ostavljen sam...I da ostavljen je... ZEc ne moze bolestan spavati... nesto nije u redu.
I rekla sam joj milion puta da ne zove veterinara ako mu nesto fali nego mene, prvo!!! Ako je istina da je to trajalo pet dana i da je on dva puta dolazio, mogla se setiti bar drugi put da pozove.
Nema opravdanja definitivno i los predosecaj o njoj se obistinio.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la altan » uto sij 14, 2014 10:00 am

Zao mi je draga. Smatram da si ucinila sve sto si mogla. Znam da to nije neka utjeha, ali pokusaj se barem malo manje gristi.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la zeko Simba » sri sij 15, 2014 12:36 pm

Znam sa si očajna, ali htjela si najbolje, dala si mu najbolje.... Nekada jednostavno odu bez da ikada saznamo zašto :sad:
jako mi je žao :cry:
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la markiza » sri sij 15, 2014 14:26 pm

Joj bas mi je zao :cry: :cry: :cry: :cry: stvarno se mukica namucio za zivota :sad: :sad: :sad: Nadam se da je sada srecan na velikoj zelenoj livadi a sigurna sam i u to da ce doci dan kada ce on biti samo tvoj zeko. Znam da si ljuta i da ti je krivo ali ja isto tako ne razumem ljude koji reaguju posle nekoliko dana ali prosto ih ima, kao i oni sto su se skoro javili na forumu da im je zeko ostao bez hrane :huh: Ja to zaista ne mogu da razumem ali eto vidis da se i to dogadja valjda nekim ljudima treba vremena da se opasulje kad im naidje problem. Ne pokusavam da te nateram da shvatis ali kad neko dozvoli da mu ljubimac ostane bez hrane, onda sta reci na to da su cekali na buve da prodju same od sebe. Mislim da je suvisno sve komentarisati, ti si sve uradila sto si mogla i da zeki ucinis bolje i da ljude razumes i posavetujes ih i ponudila im svoju pomoc u svakom trenutku ali jednostavno je valjda tako sudjeno bilo. Zao mi je ali znaj da se Munja sigurno tebe seca kao najboljeg vlasnika i jedva ceka dan da ti potrci u zagrljaj :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la Klio » sri sij 15, 2014 15:36 pm

markiza je napisao/la: Zao mi je ali znaj da se Munja sigurno tebe seca kao najboljeg vlasnika i jedva ceka dan da ti potrci u zagrljaj :zeko3:



Jako bih to volela ali na zalost odmah sam shvatila da nije tako... Nikada necu zaboraviti scenu kada sam otisla nakon tri dana i kada nije hteo da mi pridje...STane ispred mene i okrene ledja..Nije hteo ni na pelete koje obozava da dodje....

Bio je ljut i napusten... :cry: :cry:
Kada je bio na cuvanju kod prijateljice skoro nedelju dana, nije me zaboravio i radosno mi je prilazio a tada je bilo drugacije.

To je zec koga nisam prezalila ni kada sam mislila da mu je dobro a kamo li sada... Nikada nikada ga nedju zaboraviti On je sve ono najbolje sto zec moze da bude, bez ijednog vragolastog ponasanja...Idealan ljubav malena :cry: :cry: :cry:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la Iskra27 » čet sij 16, 2014 15:01 pm

Žao mi je! Drži se! :sad:
Iskra27
Kunić
Kunić
 
Postovi: 25
Pridružen/a: pon ruj 16, 2013 21:44 pm

Re: Nema vise Munje :(

PostPostao/la musemarina » sri vel 12, 2014 17:15 pm

Joj boze sva sam se preznojila. Kao da je bio moj. Valjda zato sto sam se angazovala oko njega da ga udomim i sto sam na kraju i ja htela da ga uzmem.
Tako mi je zao i evo suze mi idu jer sam sva tuzna posto ce i moj Laki verovatno ubrzo otici.

Nadam se da se Munja sad igra sa mojom Dorom, Pokijem i Pokicom na zelenim poljima. :zeko4:
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd



Natrag na Najtužniji dio foruma




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan