MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la sanjita » uto sij 17, 2012 11:06 am

Ma kakvi nedjelju dana :) ...cim je operacija gotova i zeko se probudi vlasnik dolazi po njega.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la ars » uto sij 17, 2012 11:09 am

Ma neka pitate, bolje tako nego da zeznete nešto.
Obično po pet shopovima ne znaju većinu toga što bi trebalo reći, čast izuzetcima. Tu na forumu imate sve o svemu, od linjanja, četkanja, vrsti furminatora, zdravstvenih problema, sve o prehrani (stignete proučiti dok malac ne poraste, sad se držite suhe hrane, btw koju koristite?)..

Kastracija je dosta jednostavan zahvat, ali ne znam kakvo je stanje kod vas? Zeko ne ostaje kod veterinara tjedan dana, to još nisam ni čula da se igdje radi ;D Isti dan ide kući, i obično je živahan već kad dođete po njega. Iskreno ja možda ne bih ni kastrirala ako nemate veterinara za kojeg pouzdano znate da zna sa kunićima (ne sa macama, psima, kravama)!

Raspitajte se za veterinare u svom gradu/mjestu.. imate vremena pošto se ionako ne treba kastrirati prije 6 mj. ako nema curu kraj sebe zbog koje bi poludio u pubertetu :)
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la ninamarko » uto sij 17, 2012 15:55 pm

Hvala VAM na odgovorima, prije svega :)!

Za kastraciju sam bupila dobro ;D , hahahahahaha. Baš ste me obradovali da neće biti kod veterinara toliko! Pošto se skoro desilo da je imao meku stolicu, ja sam toliko plakala i tužna bila da vam ne mogu opisati. Tako su maleni i nježni!!! Zvali smo veterinara i rekao nam je da skuvamo šaku pirinča i u tu vodu ubacimo linex, jednu kapsulu, bilo je djelotvorno. Jeste da nije htio da to pije nikako ali smo uspjeli na špric da mu damo. U početku silom, a posle sam ga ja jurila i htio je piti. Kad je ozdravio nije me bilo srećnije :zeko3:!! Tako da ako se NE DAJ BOŽE desi vašim zekama, da znate(mada vi više znate nego ja :)) brzo je djelovalo stvarno!

Mi imamo samo jednog zeku Peku, i ne bih mu nabavljala druga/drugaricu, ne zato jer ne želim, nego nemamo uslova za to. Žao mi je samo, što je sam dok smo mi na poslu :(, čak i kad se vratimo malo je ljut na nas :), ali kad ga izvedemo u dnevnu on trčkara,skakuće i baškari se to je šouu. Pravi je mali srećko!!!

Prvo smo koristili hranu koju smo kupovali na mjeru, a sad zadnji put smo kupili Hobit (mislim da se tako zove 99% sam sigurna) namijenjenu baš za zeke, ona je od suvog voća i povrća i drugačije izgleda nego ta na mjeru. Kad je imao problema sa stolicom, veterinar je rekao da se sve promjene u ishrani uvode postepeno i tu nam je i naglasio da baš i nemaju iskustva sa kunićima. Uz to jede sijeno u neograničenim količinama i grančice od jabuke glođe :) .
ninamarko
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: pon sij 16, 2012 13:56 pm

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la ars » uto sij 17, 2012 20:45 pm

Da nije hrana Hobi Vit? Ne znam nijednu koja se zove Hobit (iako koliki sam fan Tolkiena, vjerojatno bih ju sebi kupila :D ). Uglavnom, taj Hobi Vit nije baš naj, ne bi bilo loše ako ikako možete doći do Versele Laga asortimana.. jest da su skuplji nešto, ali su puuuno kvalitetniji.
Ovo za kuhani pirinač/rižu još nisam čula :blink:

Veterinar vam je u pravu što se tiče postepenog mijenjanja prehrane, kod njih ništa naglo jer su osjetljivi, pogotovo sa probavom. :wink:
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la ninamarko » sri sij 18, 2012 10:11 am

Jeste, hrana je Hobi Vit :). Juče sam pokušala da nađem kutiju radi tačnijeg naziva, ali sam je bacila :).
Ja mislim da u cijeloj Podgorici postoje 2 ili 3 pet shop radnje, pa je što se svega tiče sužen izbor :(.

Zeku Peku sam juče mjerila i shvatila da ima 1kg :omg: , čini mi se da je to previše. Moram sad naći podatke o težini. Ne znam da li da ga stavim na neku dijetu, ali kad ga vidim koliko se obraduje hrani žao mi ga je. Međutim isto tako znam da debljina stvara velike probleme kod njih :sad: . Pročitala sam da patuljasti kunići ne bi trebali da ima 1,2 kg.

Dajemo mu dva puta dnevno hranu i plus sijeno. Ne mogu da vjerujem da se za 2 mjeseca toliko ugojio, koliko je kod nas. Ovo je prvi put da sam ga izmjerila a i vidi se da je porastao ili se ugojio.

Što se tiče pirinča, isprobano na našem zeki i stvarno mu je baš brzo bilo bolje! Veterinar me je tako posavjetovao :).
ninamarko
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: pon sij 16, 2012 13:56 pm

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la Fiffy » sri sij 18, 2012 11:12 am

koliko je zeko star i koja je vrsta patuljastog kunica? lavlja glava, ovnoliki? Krivo su te informisali kad su rekli da je njihova tezina oko 1200gr...meni je Renata rekla da je optimalna tezina za lavljoglavog kunica, starog cc godinu i pol dana, oko 1600-1800g i da se iznad toga nebi trebalo ici...naravno, u obzir ulazi starost kunica..ako je tvoj kunic beba, onda je ok da mjesecno dobija na tezini...
Dogs have owners, cats have staff....bunnies have slaves :D
22 :rolleyes:
Avatar
Fiffy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1286
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 18:40 pm
Lokacija: Cazin-Sarajevo, BiH

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la ninamarko » sri sij 18, 2012 16:48 pm

Moj kunić ima 4 i pol mjeseca, patuljasti je, nije ovnoliki. Ne znam da li je lavlji ili obični patuljasti? Nekako su slične te dvije vrste To još uvijek nisam utvrdila..
Samo se nadam da nije toliko debeo da mora na dijetu :huh: .
Hvala na odgovoru!!!
ninamarko
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: pon sij 16, 2012 13:56 pm

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la Leonarda » pon lip 11, 2012 22:18 pm

Moj zeko obožava malticu,ne moram ju je uvaljivati mu u usta ili išta slično,on ju već iz tube pojede,haha. ;D
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la dani04 » sri kol 01, 2012 13:12 pm

Heeeej, jeli mi može netko poslati panacur pastu? Već sam pitala pa nitko ne odgovara, a stvarno mi treba, i prije sam je naručivala preko nekoga sa foruma, ali ne znam točno tko mi je slao pa ne mogu poslati privatnu poruku.
dani04
dani04
Kunić
Kunić
 
Postovi: 37
Pridružen/a: sri stu 03, 2010 14:33 pm

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la ina » sri kol 01, 2012 14:39 pm

ja sam slala nekome panacur pastu, poslat cu ti svoj broj moba na pm.
29+1+1
Avatar
ina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2653
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 6:05 am
Lokacija: Zagreb

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la markiza » uto lis 02, 2012 8:40 am

Ovo je samo citat o Sab-simplex-u (sa sajta: http://www.alternativa-za-vas.com/index ... le/grcevi/)

Kako izliječiti grčeve?

Pedijatar će Vam moći preporučiti samo sab-simplex kapi. Njihov aktivni sastojak je simetikon, koji dovodi do raspadanja pjene. Pretpostavlja se, da taj sastojak sprečava stvaranje plinova u crijevima.
Na žalost, proizvod se počeo prodavati bez ikakve znanstvene potvrde o njegovom djelovanju. Tri naknadna klinička istraživanja nisu pokazala efikasnost simetikona u sprečavanju grčeva. Osim toga, proizvod sadrži cijeli niz drugih sastojaka poput konzervansa i umjetnih aroma, zbog čega se ne bi trebao davati bebama.
Jedini proizvod na tržištu protiv grčeva je dokazano neučinkovit?


Ovo je kako vidite za bebe ali me zanima ako nije dokazano da je sab-simplex zaista protiv grceva da li se moze davati zeki? :zeko10:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la sanjita » uto lis 02, 2012 9:23 am

Davalo se vec zecevima i pomoglo im je uvijek.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la markiza » uto lis 02, 2012 9:47 am

Hvala na brzom odgovoru :P
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la Sandrichka » ned tra 28, 2013 20:07 pm

Ei ljudi !! :)

Ja sam nova ovdje, pa imam pitanje...
Imam kunića (ovnolikog) starog od prilike 4 mj. ... Kupila sam tu pastu za dlaku i pise samo doziranje 2 cm... ja sam mu tu pocela davat nedavno, kad mu je pocela padat dlakica, i dajem mu po pola cm svaki drugi dan (obožava).. jeli to pretjerano i može li mu škoditi? :huh:
Avatar
Sandrichka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 103
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 19:35 pm

Re: MALT PASTA & PROBIOTICI & PREBIOTICI & PANACUR

PostPostao/la vini » ned tra 28, 2013 20:49 pm

......Prilikom jakog linjanja potrebno je kunicu nekoliko dana za redom dati cca 2-3 cm malt paste, i nastaviti dok se linjanje ne smanji ili dok se kuglice ne stabiliziraju. Radi predostroznosti, moze mu se davati cca 2 cm paste svakih 2 tjedna. Postoji prirodni nadomjestak za malt pastu - sok od ananasa i u blagim slucajevima banana (koja ''pobere'' dlakice u crijevima prilikom prolaska).........
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan