POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la altan » sri tra 16, 2014 13:42 pm

Ja bih pitala i Bubu za mišljenje je li uopće operirat zube dok ima head tilt i začep..ne bi im bilo prvi put (u Donu) da forsiraju operaciju zubi nepotrebno
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la HŽV » sri tra 16, 2014 20:34 pm

Danas su mu operirali zube. Kaže veterinarka da je sada dobro. Sutra idem po njega, pa počinjemo sa liječenjem Head tilta. Što se tiće tog Head tilta nije neki teški oblik, stvarno mu glava nije previše u stranu onako srednje. Mislim da je i problem sa zatvorom riješen. Jeli imao tko iskustva sa tim head tiltom i kako je prošlo. Meni je prošli kunić uginuo zbog toga, al je imao kao baš malo jači oblik te bolesti, pa su ga odmah eutanazirali bez liječenja.
HŽV
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: uto tra 15, 2014 13:29 pm

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Lady Stardust » sri tra 30, 2014 18:56 pm

zna se dogoditi head tilt od zacepa imali smo vec nekoliko slucajeva :-(

drzim fige da bude dobro, najgore je pregurao ovo ce se postepeno sanirati, mozd se glavica ne uspravi do kraja ali bitno da on jede da je normalne volje i dok ga ne hice, moze jos neko vrijeme i imati malo nesigurnost ko da je pijan ali i to se sredi

samo mu davati B kompleks i ostalu terapiju
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la HŽV » ned svi 04, 2014 12:07 pm

Zec je sad dobro. Danas mu je završila terapija koja je trajala 3 tjedna. Primao je u šprici enroksil i panacur. Već je negdje u prvom tjednu terapije glava se ispravila. Nakon što su mu sredili operativno zube (poravnali) počeo je i najnormalnije jesti. Tko zna možda i nije imao Head tilt iako je glava išla na stranu. Da se točno dijagnosticira uzročnik i bolest to jako puno košta a mislim da kod nas niti nemaju potrebnu opremu. Uglavnom daju jedno te istu terapiju za tu "kategoriju bolesti" laički rečeno na taj način se pokrivaju se sa 75% sigurnosti. Šta misliš da je uzrok tomu mogao biti i zatvor, to mi je baš čudno?
HŽV
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: uto tra 15, 2014 13:29 pm

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Ladybug » uto lip 17, 2014 22:19 pm

Danas mi je frendica rekla da je Buba zatvorena? Da je opljačkana i zapaljena cijela ambulanta!! Jel ima netko saznanja? Uvijek sam tamo isla sa svojim frajerom, i sad sam malo alarmirana di da idem! :O
ali moj je zeko ipak najljepši.
Avatar
Ladybug
Zečić
Zečić
 
Postovi: 187
Pridružen/a: pon svi 05, 2008 15:11 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Bubica » uto lip 17, 2014 22:39 pm

Mi smo danas trebali ici, ali smo taman prije polaska culi za provalu. Koliko sam shvatila, nije zapaljena cijela ambulanta, nego samo ulazni dio.
Uglavnom, vec bi sutra trebali raditi, ali ce vjerojatno par dana primati samo hitne stvari… Tako da ako nije bas hitno, nemas brige, brzo ce oni po starom!
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Guigi » uto lip 17, 2014 22:40 pm

Ladybug je napisao/la:Danas mi je frendica rekla da je Buba zatvorena? Da je opljačkana i zapaljena cijela ambulanta!! Jel ima netko saznanja? Uvijek sam tamo isla sa svojim frajerom, i sad sam malo alarmirana di da idem! :O


Ja isto idem tamo već godinama :omg: :omg: :omg:

Bila sam prošli tjedan tamo s mojom Nalicom :blink: :omg: Ne znam je li istina, u vijestima ništa nisam vidjela. Imate još kakve info?
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Ladybug » uto lip 17, 2014 22:43 pm

Bubica je napisao/la:Mi smo danas trebali ici, ali smo taman prije polaska culi za provalu. Koliko sam shvatila, nije zapaljena cijela ambulanta, nego samo ulazni dio.
Uglavnom, vec bi sutra trebali raditi, ali ce vjerojatno par dana primati samo hitne stvari… Tako da ako nije bas hitno, nemas brige, brzo ce oni po starom!

Aha, OK onda... Nije mi hitno ić *kuckuc* u Bubu, al sam mislila da je stanje ful grozno i da će trajat mjesecima...

Mislim, tko ide zapalit ambulantu, bolesnih li mozgova...
ali moj je zeko ipak najljepši.
Avatar
Ladybug
Zečić
Zečić
 
Postovi: 187
Pridružen/a: pon svi 05, 2008 15:11 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Charlie » uto lip 17, 2014 22:47 pm

istina je provala + podmetnut požar

do petka će sve biti u funkciji!
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la tajana » uto lip 17, 2014 23:05 pm

stavili su ispred ambulante kombi i šator.. tako da su i danas normalno davali terapije i vršili preglede.. jedino nije prolazilo placanje karticama..
tajana
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: sri svi 30, 2012 23:10 pm

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la altan » pet srp 11, 2014 9:11 am

Topla preporuka za veterinarsku ambulantu Fabela i dr. Alana Jurcu gdje mom Nairu napravljena korakcija kutnjaka. Samu korekciju napravila je Jurcina žena, nažalost joj ne znam ime, veterinarka i specijalistica za stomatologiju. Samo zbog Nairovih zubeka je vetarinarka došla u ambulantu te je zbog njega organiziran i baka servis :) Ostalo, svakodnevno, postoperativno lječenje vodio je dr. Jurca. Oboje znaju dosta o kunićima i svjesni su koliko su kunići osjetljivi.
Nairo je uspavljivan polako, kombinacijom inhalacijske i obične anestezije. Na operaciju nije išao na tašte jer vet zna da zekote ne moraju ići na tašte :) (što je inače eleminacijsku pitanje za veterinare :zmirko: ) već mu je hrana maknuta par sati ranije. Nakon korekcije me zvala veterinarka i opisala sve što je radila i što su sve našli (na moje oduševljenje svi su mi se u ambulanti obračali gotovo kao svom kolegi nakon što su vidjeli koliko je moje iskustvo s kunićima). Nairu su pobrušeni špicevi na kutnjacima, koji i nisu bili tako strašni, ali su uzrokovali ranice na jeziku pa on nije jeo kako spada, te malo prikračeni prednji zubići, koji su bili dobri, ali da budu super. Veterinarka kod kraćenja zubića u anesteziji i oblikuje zubeke da budu što prirodniji. :) Nakon korekcije smo još 10 dana dolazili na antibiotike, pokoju pikicu protiv bolova i reglan. Vet Jurca je jako dobro brinuo o Nairu te je Nairo od njega zaradio i pokoju pusu :D. I veterinarka u drugoj smjeni je simpatična, ali njeno znanje sa zekotima nismo testirali.
Uglavno jedna vrlo dobra ambulanta s ugodnim, simpatičnim i uvijek dobro raspoloženim ljudima i veterinarom koji zna :)

FABELA, veterinarska ambulanta za male životinje
Tratinska 53/I, 10000 ZAGREB
tel. 01 3095 340
mob. 091 519 5118
e-mail: fabela@fabela.hr

RADNO VRIJEME:
radnim danom 9-20
subotom 9-12

HITNI SLUČAJEVI 24h (091 519 5118)

http://www.fabela.hr/
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la mimma » pon kol 04, 2014 10:52 am

U Novom Sadu preporucujem veterinarsku ordinaciju "Darvin". Nama su mnogo pomogli, ljubazni su i brizni. Sve pohvale za njih.
mimma
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: čet tra 17, 2014 21:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Lav » pet kol 22, 2014 22:43 pm

slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Lelica » sub ruj 27, 2014 17:27 pm

Pozdrav svima :zeko1:

Seka i ja smo od nedavno ponosne prijateljice jedne divne zekice :zekoo3: pa smo se pridružile i forumu.. Ali svaki dan vas čitamo ko bibliju :zeko7: Došla je k nama nakon navršenih godinu dana tako da joj je malo stres bio promijeniti okolinu i svoje ljude ali brzo smo se zaljubili međusobno.. No taj stres je očito djelovao malo na imunitet i zekica je kihala od kad je došla kod nas.. Vodili smo ju u najbližu ambulantu jer joj je počeo biti mokar nosić jer jednostavno tada nismo imali prijevoz (a ta veterinarka je bila dobra u liječenju našeg hrčka prije par godina). No uspostavilo se da nema pojma, rekla je da joj nije niš i da će samo od sebe proći, te da ju pratimo.. Pratili smo je i jedan dan je jedva disala i prema vašoj preporuci uputili smo se u Špansko (http://www.zecovi.net/health/Preporuceni-veterinari.htm), nije nam preblizu, ali je najbliže od preporučenih veterinara..
Ne znam jel to nitko nije ažurirao, ali tamo uopće nema dr. Kozjana, a veterinarka koja je tamo je zekici samo na blef tutnula antibiotik i već razmišlja kako bi prekinula terapiju nakon par dana jer je bolje :ljut:

No da ne duljim o zdravlju zeke i našem životu :zeko7: , zanima me što je sad s tom ambulantom? Jel uopće preporučena više? Vidimo da svi hvale Bubu pa ako ovo liječenje ne uspije budemo se sigurno tamo uputili i to će nam biti odabrani veterinar.. Jednostavno u Španskom mi se ne čine previše stručni :blink:
Avatar
Lelica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: uto ruj 16, 2014 21:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: POPIS PREPORUCENIH VETERINARA na strani 1 + KOMENTARI

PostPostao/la Bubica » sub ruj 27, 2014 21:12 pm

Mislim da je preporuceni dr.Kozjan iz Spanskog otisao u penziju, tako da bih ti ja radije preporucila Bubu…
Ta dr. kod koje ste bili nema pojma, mislim da cak u preporukama pise da je treba izbjegavati.
I da, stvarno bi trebalo azurirati podatke, prije nego bude neka frka.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan