Cudni zvuci

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Cudni zvuci

PostPostao/la JaSamLedjenda » sri lip 20, 2012 14:40 pm

Pozdrav! Imam zekana, godinu dana star, lavlja griva. Sve je u najboljem redu, osim sto sam primetio pre par dana da ispusta neke cudne zvuke, npr. kada se lize... Zvuk je slican kao kad sundjerom ribate staklo pa se cuje taj zvuk. Sve je ostalo normalno, ishrana, nuzda, mazi se... Sta moze biti u pitanju, da li mozda zbog vrucine?
JaSamLedjenda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: sri stu 16, 2011 21:38 pm

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la ars » sri lip 20, 2012 16:08 pm

koliko je zeko star? možda zuji ako je pubertetu...
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la JaSamLedjenda » sri lip 20, 2012 16:30 pm

Godinu dana je star. Ne znam, mislim da ga je zujanje u pubertetu proslo + sto imamo i zenku kojom ga parimo. Ne znam, brinu me jako ti zvuci iako je sve ostalo ok.
JaSamLedjenda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: sri stu 16, 2011 21:38 pm

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la Renato » sri lip 20, 2012 16:43 pm

I ja ponekad cujem neke zvukove kod Nore kada se cisti, nije ono klasicno zujanje sto zna raditi nego bas neki....hm ne znam ni kako bi opisao te zvukove! Imam dojam da ti zvukovi nastaju bas zbog polozaja kunica prilikom lizanja i cirkulacije zraka dok disni putevi nisu u prirodnom polozaju, slicno kao kod ljudi! Ako dises na usta dok su usne u uobicajenom polozaju nista se ne cuje ali ako usne stavis u polozaj u kojem mozes zvizdati obican udisaj stvorit ce neki zvuk!
Bio sam te srece pa sam kod naseg kunica Bože koji je uginuo, jednom prilikom dok je spavao popodne izvaljen na bok u svojoj gajbici sa glavicom zabacenom u natrag cuo zvuk koji me i dan danas fascinira kada ga se sjetim! Trajao je oko 4 sekunde i otprilike kao da izgovarate IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUUU kroz 4 sec s tim da je pred kraj ovoga UUU onako povisio intonaciju! On je nastavio spavati kao da se nista nije dogodilo, a ja ostao zaprepasten i u cudu! Mogu oni puno toga, a da ni sami nisu svijesni!
Renato
Zečić
Zečić
 
Postovi: 129
Pridružen/a: pon sij 16, 2012 10:52 am
Lokacija: Osijek

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la Moonblind » sri lip 20, 2012 16:48 pm

Moja zna pustat isto neke zvukove kad se onako skroz smota ne bi li dohvatila neki dio koji joj je nedostupniji... npr ono kad se zakrene i pokusava nesto visoko na ledjima ocistit, ili kad glavu gurne medju noge i cisti rep odozdola; tad zna pustat takve zvukove. Ja ju uvijek za svaki slucaj taj dio onda detaljnije pogledam da ne bi bilo nesto, al do sad nikad nista nisam nasla. Moj je zakljucak bio da se toliko smotaju u zelji da se ociste, da si nekak cudno stistu pluca pa nastaju takvi cudni zvukovi...
Za svaki slucaj dobro pregledaj zeku, bolje provjerit, nego da se kasnije ispostavi da je nesto! Makar ako sve ostalo cini normalno - papa uredno, pije, kaki lijepe okruglice, i ponasa se kao inace... mislim da ne bi trebalo biti nista ozbiljno
Avatar
Moonblind
Zečić
Zečić
 
Postovi: 121
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 8:53 am
Lokacija: Zagreb

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la ars » sri lip 20, 2012 16:54 pm

JaSamLedjenda je napisao/la:Godinu dana je star. Ne znam, mislim da ga je zujanje u pubertetu proslo + sto imamo i zenku kojom ga parimo. Ne znam, brinu me jako ti zvuci iako je sve ostalo ok.


Čemu parenje? Ima toliko malenih na udomljavanju, čemu proizvoditi nove kad se kastracija može obaviti u par sati i zauvijek je riješen problem..
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la altan » sri lip 20, 2012 17:14 pm

Sta ga stalno parit s tom jadnom zenkom? strasno :sad:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la JaSamLedjenda » sri lip 20, 2012 17:41 pm

ars je napisao/la:
JaSamLedjenda je napisao/la:Godinu dana je star. Ne znam, mislim da ga je zujanje u pubertetu proslo + sto imamo i zenku kojom ga parimo. Ne znam, brinu me jako ti zvuci iako je sve ostalo ok.


Čemu parenje? Ima toliko malenih na udomljavanju, čemu proizvoditi nove kad se kastracija može obaviti u par sati i zauvijek je riješen problem..


Iako je to nasa stvar sto ih parimo ali za tvoju informaciju parili smo ih samo jednom. Prodavnica kucnih ljubimaca ih je otkupila od nas.
JaSamLedjenda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: sri stu 16, 2011 21:38 pm

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la ars » sri lip 20, 2012 17:44 pm

JaSamLedjenda je napisao/la:
ars je napisao/la:
JaSamLedjenda je napisao/la:Godinu dana je star. Ne znam, mislim da ga je zujanje u pubertetu proslo + sto imamo i zenku kojom ga parimo. Ne znam, brinu me jako ti zvuci iako je sve ostalo ok.


Čemu parenje? Ima toliko malenih na udomljavanju, čemu proizvoditi nove kad se kastracija može obaviti u par sati i zauvijek je riješen problem..


Iako je to nasa stvar sto ih parimo ali za tvoju informaciju parili smo ih samo jednom. Prodavnica kucnih ljubimaca ih je otkupila od nas.


Ali nije vaša stvar kad dolazite po savjete? Zanimljivo. Nikome ovdje nije problem pomoći, ali čemu takav nadmeni stav mi nije jasno.
Nadam se da su ti malci našli dobar dom, iako se zečevima po pet shopovima rijetko dobro piše.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la Alita » sri lip 20, 2012 18:11 pm

JaSamLedjenda je napisao/la:
ars je napisao/la:
JaSamLedjenda je napisao/la:Godinu dana je star. Ne znam, mislim da ga je zujanje u pubertetu proslo + sto imamo i zenku kojom ga parimo. Ne znam, brinu me jako ti zvuci iako je sve ostalo ok.

Ne shvaćam korelaciju između 'zujanje je sigurno prošlo u pubertetu' i 'imamo ženku s kojom ga parimo'.
Pa baš zato će non stop zujati.
Avatar
Alita
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 270
Pridružen/a: čet stu 12, 2009 22:10 pm

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la JaSamLedjenda » sri lip 20, 2012 20:18 pm

Jao, nije ni bitno zujanje u pubertetu vec zujanje kada se cese i povremeno kada se bez razloga oglasi. Znam kako je kad zuji u pubertetu i kako se tada ponasa. Nebitno, nacu vec negde druge pomoc! Pozdrav!
JaSamLedjenda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: sri stu 16, 2011 21:38 pm

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la Mixazeko » sri lip 20, 2012 21:07 pm

JaSamLedjenda je napisao/la:Jao, nije ni bitno zujanje u pubertetu vec zujanje kada se cese i povremeno kada se bez razloga oglasi. Znam kako je kad zuji u pubertetu i kako se tada ponasa. Nebitno, nacu vec negde druge pomoc! Pozdrav!



Jos jednog coveka ste oterali sa foruma :worried: Razumem da smatrate da parenje nije dobro po gotovu zato sto je neiskusan, pa da mu onda date sugestiju date linkove gde moze da vidi zasto to nije dobro i 100 drugih nacina. Umesto toga docekali ste ga na noz u temi koja uopste nije imala veze sa parenjem. Zamislite vi situaciju da radite nesto sto mislite da je ispravno i odete na neki forum i onda vam svi kazu e nemojte to da radite, ne navodeci razlog. Naravno da bi pomislili da je to brod ludaka i otisli bi sa tog foruma.
Mixazeko
 

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la sanjita » sri lip 20, 2012 21:15 pm

Otjerao se je sam,cim se ovdje spomene pitanje parenja,ljudi uvrijedjeni odma dizu nos.....mislim da su pojedinci preosljetljivi,ako neznas komunicirat i raspravljat,a ondase nemoj ukljucivat na forume,vrlo jednostavno. Zar stvarno mislite da je ovaj forum neka svemoguca sekta koja tjera ljude? daj molim te.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la Alita » sri lip 20, 2012 22:43 pm

JaSamLedjenda je napisao/la:Jao, nije ni bitno zujanje u pubertetu vec zujanje kada se cese i povremeno kada se bez razloga oglasi. Znam kako je kad zuji u pubertetu i kako se tada ponasa. Nebitno, nacu vec negde druge pomoc! Pozdrav!

Pa ako si siguran da ne zuji tako, sto si uopce onda spominjao zujanje i parenje. Kako se onda glasa?
Avatar
Alita
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 270
Pridružen/a: čet stu 12, 2009 22:10 pm

Re: Cudni zvuci

PostPostao/la ars » čet lip 21, 2012 11:00 am

sanjita je napisao/la:Otjerao se je sam,cim se ovdje spomene pitanje parenja,ljudi uvrijedjeni odma dizu nos.....mislim da su pojedinci preosljetljivi,ako neznas komunicirat i raspravljat,a ondase nemoj ukljucivat na forume,vrlo jednostavno. Zar stvarno mislite da je ovaj forum neka svemoguca sekta koja tjera ljude? daj molim te.


ma ne samo to, nego mi je već dosta izgiravanja servisa za ljude koje zapravo boli briga za životinju. uvijek isto. toliko novih je došlo i snašlo se bez ikakvog problema, a kad pojedinci dignu nos jer im se nešto reklo (i to na vrlo pristojan način) onda je forum bauk i ljudi se boje doći pitati.
ja sam samo pitala čemu parenje, jer da ne povjeruješ, ima ljudi koji to ne naprave zato što su sebični, nego neki jednostavno ne znaju, ne kuže koji rizik postoji i da znaju da je kastracija tako jednostavna, ne bi nikad parili. ali ima i ovih koje ništa ne smiješ pitati jer je sve "njihova stvar", a zaboravljaju da nije njihova stvar, nego stvar te životinje koju pate, i to mi svaki put digne tlak na milijun.

iskreno mislim da blefira jer ne vidim ikakvo drugo zujanje koje bi moglo biti u pitanju.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Sljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan