problemi sa nuždom

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

problemi sa nuždom

PostPostao/la Vladolina » sub lip 28, 2014 20:52 pm

Pozdrav svima :) ako je neko voljan udijelit mi savjet bila bi jako zahvalna! Ovako.ja sam udomila svoju Vladolinu sad će skoro godinu dana i oduvijek je u istoj prostoriji. Imamo garsonijeru,tj veliku sobu koju nitko ne koristi pa je to zapravo njezino sve. Ima kavez ali nikada nije zatvorena. Ne da se hvalim niti ništa slično nego naglašavam da je velika prostorija samo zbog toga da se zna da unatoč tome nade svoj wc. Do prije mjesec i pol uvijek je uredno obavljala nuždu u svome wc-u ,ponekad bi joj koja kuglica promakla ali to je stvarno sitnica. Dok sada je počelo biti užas. Krevet koji se nalazi u toj sobi,ona na njemu uvijek ostavi toliko kuglica i popiški se da ću stvarno više izludit. Kada je u dvorištu na travi ili betonu ili kada uđe u našu kuću ne obavlja nuždu,ali zato po cijeloj garsonijeri je doslovno kaos postao.ogradila sam krevet daskama al to mi nije baš dugoročno rješenje. Pa me zanima što da radim :sad:
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Vladolina » sub lip 28, 2014 20:57 pm

Samo da još napomenem da npr cvijeće koje ne smije jest ili kad je zločesta,uvijek prestrane kada kažem ne malko glasnije.ništa da se prestraši već jednostavno reagira.no,kad je na krevetu obavlja nuždu ispred mene i uopće se ne obazire. :ljut:
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Vladolina » pon lip 30, 2014 13:24 pm

bilo tko ? molim vas
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la altan » pon lip 30, 2014 15:02 pm

Malo pogledaj po forumu..ima vec hrpa postova o problemima s nuždom
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Foxy » uto srp 01, 2014 9:24 am

Ponekad mi se čini da zeke koji imaju previše slobode ponekad izgube kompas i zaborave na wc-ić. Mogu predložiti ograničenje životnog prostora. To nikako ne znači zatvoriti ih u premali prostor. Opet, znaju biti tako bezobrazni da trpe pa kad ih se pusti, odu na zabranjeno mjesto i sve obave.
Moji su srećom manjeg rasta i nisu neki skakači, a podovi su laminatni tako da niti ne pokušavaju skočiti na kauč i fotelje.
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la R.R. » uto srp 01, 2014 15:18 pm

Foxy je napisao/la:Ponekad mi se čini da zeke koji imaju previše slobode ponekad izgube kompas i zaborave na wc-ić.


mislim da pokusavaju preuzeti "vlasnistvo" nad prostorom kad primjete da vlasnik tu ne boravi dovoljno vremena. znaju i zapišavati samo kada se vlasnik pojavi jer ako to uspiju, znaci da su "pobjedili" i da su oni glavni zec u tom prostoru.

ukratko, mislim da Vladolina treba jos vise vremena provoditi sa zecom, zabraniti joj par dana da se penje na krevet, a nakon toga svaki put kada primjeti kako diže repić na krevetu, odmah reći "NE", odnijeti je u WC i drzati je unutra pola minute. pametniji uvijek prvi popušta, pa je onda samo važno biti dovoljno uporan ;D
ako ni to ne pomogne, onda bi joj ja zabranio penjanje na krevet tjedan dana, pa opet pokusao.

mladi zec je ko i dijete, stalno testira dokle je granica i tako se ponasa, pa mu se ne smije previse dopustati i biti u "podređenom" polozaju. kad se i djeci daje previse slatkisa, naravno da nece jesti zdravu hranu i pri tome ce se ljutiti jer nisu dobili ono na sto misle da imaju pravo. kvaka je u tome da im se pruzi sve najbolje ali ipak ne dopusti Divlji Zapad, i da se to napravi bez kaznjavanja i trauma. zeko je pametno stvorenje, shvate oni sto treba ako im se pristupi kao osobi.
i Vladolina, kao sto ti je rekla Altan, imas tu hrpu napisanog na forumu o zapišavanju pa malo pročačkaj... :wink: kod zeceva je to cijela nauka ;D
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Vladolina » čet srp 03, 2014 21:35 pm

hvala vam na odgovorima ! imam otvoren profil ovdje već neko vrijeme ali rijetko sam ga koristila jer do sada je sve bilo cakum pakum s njom...evo sada su mi završili ispitni rokovi (napokon slobodno vrijeme) pa sam cijelu večer čitala po forumu tuđa iskustva..u tome trenutku mi je stvarno bila hića kako riješiti taj problem pa sam napisala post.
Mislim da je to što ima previše prostora i jednostavno se opusti. unatoč tome što nije u kući s nama,tokom dana je uvijek puštena tako da bira ona hoće li u svoju garsonijeru,našu kuću ili dvorište.priznajem da sam ju razmazila :blush: ali evo.ogradila sam taj krevet,ima već par dana.maknula sam i pustila ju da skoči i 3 kuglice samo u dugom vremenskome razdoblju.dok bi prije to bilo već 3 puta mijenjanje plahte.tako da je sada veliki pomak. kao kaznu sam joj maknula njezine mostiće i prolaze koje smo napravili od dasaka i vratila sam joj to i mislim da je shvatila poantu.držite fige da je i dalje dobrica stara :)
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Foxy » pet srp 04, 2014 8:01 am

Ha,ha,ha... ;D Zeci su takvi mudrijaši. Misliš da si sve riješio, a oni te iznenade s nekom novom spačkom. Opuštanja nema. :nowink:
Želim Vam uspjeh s Vašom mudricom. :)
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Simbica » čet srp 10, 2014 9:34 am

Valjda svi zecoljupci imaju problem s krevetima :lud:

Dakle, i kod nas je prvo vrijeme bilo sve 5! Nakon nekog vremena se zec totalno obezobrazio i počeo pišati i kugličariti po krevetu. Za prvu ruku smo stavili na krevet one "nepropusne"/gumirane plahte. Lakše mi je to oprati nego jogije. Kako ga nikako nismo uspeli odučiti od te grrrrrrr navike, odlučili smo se za sljedeće - kupila sam onu najmanju plastiku/ležaj za mačke. To sam pretvorila u zeco-wc, natrpala sa peletima i stavila na krevet. Ova je plastika super jer je dovoljno velika da zecov stane u nju, stabilna je i dovoljno teška da je zecov ne može prevrnuti, ni zgurati s kreveta. Nije baš ugodno oku, ali time sam riješila problem mokrog kreveta. Od tada, cim ga ujutro pustim iz gajbe, prvo skoci na krevet, obavi u wc-u što ima i ide dalje.

Nama je sada veći problem što mi je oglodao cijela balkonska vrata :ljut: , ali to je predmet za neki drugi topic...

Eto... :)
Simbica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 36
Pridružen/a: ned svi 19, 2013 9:59 am

Re: problemi sa nuždom

PostPostao/la Vladolina » sub srp 12, 2014 17:43 pm

mogu si misliti.ovaj krevet koji ona je popiškila nitko ne koristi.ovi u našoj kući nebi ni pomislila to napraviti.ko će ga znat što je njoj u glavici točno :)
Vladolina je prestala.jednostavno sam joj ogradila daskama da ne može nikako doći do njega.pustila ju bila par puta,samo nekoliko kuglica i opet zagradila i evo sada već tjedan dana bez tragova :D samo normalno vi ne možete krevet ograditi ako spavate na njemu...razmišljam da kupim taj wc za mace ali pošto moja bez problema,tj ne računajući ovaj,samo u kutni wc obavlja nuždu.ali ako opet bude zločestica radim po vašemu savjetu,hvala ! :D
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb



Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan